តុលាការបើកការសាកសួរជនសង្ស័យដែលចោទលោក ជា សុផារ៉ា ថាពុករលួយ និងមានស្នេហាជាមួយប្រពន្ធគេ
ចៅក្រម​ស៊ើបសួរ​សាលាដំបូង​រាជធានី​ភ្នំពេញ លោក ធា​ម ច័ន្ទ​ពិសិដ្ឋ នៅ​ថ្ងៃទី ២៩ ខែ​វិច្ឆិកា ឆ្នាំ​២០២១​ នេះ បាន​បង្គាប់​ឱ្យ​អនុរក្ស​ពន្ធនាគារ​ព្រៃ​សនាំខ្លួនជនជាប់ចោទ ឈ្មោះ គង់ ឃៀង មកកាន់តុលាការ ដើម្បីបើកការសាកសួរបន្ថែមពាក់ព័ន្ធនឹងបទល្មើសបរិហារកេរ្តិ៍លោក ជា សុផារ៉ា ឧបនាយករដ្ឋមន្រ្តី និងជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំដែនដី។​
លោក​ គង់ ឃៀង ត្រូវបាន​សមត្ថកិច្ច​ចាប់​ និង​បញ្ជូន​ខ្លួន​ទៅ​ឃុំឃាំង​នៅពន្ធនាគារ​ព្រៃ​ស ក្រោយពី​បុគ្គល​រូបនេះ បាន​បង្ហោះ​វីដេអូ​ចំនួន​ពីរ ចោទ​រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងរៀបចំ​ដែនដី ​នគររូបនីយកម្ម​ និង​សំណង់ លោក ជា សុផារ៉ា ថា បាន​ប្រព្រឹត្ត​អំពើពុករលួយ និង​មាន​ទំនាក់ទំនង​ស្នេហាជាមួយ​ប្រពន្ធ​គេ​។
តាមរយៈវីដេអូឃ្លីប លោក គង់ ឃៀង បានិយាយថា​៖ «​ស្ត្រី​ដែល​លោក ជា សុផារ៉ា កំពុង​ទាក់ទង​មិនមែន​នៅ​លីវ​ទេ ក៏​មិនមែន​មេម៉ាយ​ដែរ គឺ​នាង​មាន​ប្ដី ហើយ​មាន​កូនស្រី ខ្ញុំ​សូម​មិន​បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ប្ដី​ទេ ​ព្រោះ​ទុក​មុខ​ឱ្យ​បុរស​ដូចគ្នា ព្រោះ​គ្នា​វា​រងគ្រោះ​ទៅហើយ​គេ​មក ឆក់​ប្លន់ ប្រពន្ធ​របស់ខ្លួន នៅ​នឹង​មុខតែ​ដោយសារ​គេ​មានអំណាច​ធំ​ពេក ខ្លួន​ជាម​នុស្ស​តូចតាច​មិនមានអី​តតាំង ខ្មែរ​យើង​គេ ហៅថា​ធ្វើជា​អាវែក គេ​មក​ឆក់​ប្លន់​ក៏​មិនដឹង​ធ្វើ​ម៉េច​ដែរ»។ ចំពោះការលើកឡើងបែបនេះ តុលាការក្រុងភ្នំពេញ ​បាន​ចោទប្រកាន់​លោក គង់ ឃៀង ពីបទ «​បរិហារកេរ្តិ៍ និងញុះញង់ឱ្យមាន​ការរើសអើងចំពោះ​ថ្នាក់ដឹកនាំ​»​៕