ស្រស់ស្អាត​ណាស់​! បវរកញ្ញា​កម្ពុជា ភុំ សោ​ភ័ណ្ឌ គ្រង​សំលៀក​បំពាក់​បែបនេះ​ក្នុង​វគ្គ​មួយ​នៅ​ឆាក​Miss World
ភ្នំពេញ ៖ បវរកញ្ញា​តំណាង​ឲ្យ​កម្ពុជា​កញ្ញា ភុំ សោ​ភ័ណ្ឌ គិត​មកដល់ពេលនេះ​មាន​រយៈ​ប្រមាណ​ជិត​មួយ​សប្តាហ៍ ​ដែល​នាង​បាន​ធ្វើ​ដំណើរ​ចាក​ចេញពី​ប្រទេស​កម្ពុជា​ចេញទៅ​ចូលរួម​ប្រកួត​ក្នុង​កម្មវិធី Miss Word 2021​ លើក​ទី​៧០​នៅ​ទីក្រុង​San Juan ប្រទេស​ព័រ​តូ​រី​កូ​។
ដំណើរ​ឆ្លង​ទ្វីប​របស់​កញ្ញា ភុំ សោ​ភ័ណ្ឌ ដែលជា​ម្ចាស់​ម្កុដ​Miss World Cambodia​ដើម្បី​ទៅ​ចូល​រួម​ការប្រកួត​នៅ​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិ​កាលពី​ថ្មីៗ​កន្លង ទៅ​ក៏​ទទួល​បាន​ការ​គាំទ្រ​និង​លើកទឹកចិត្ត​ពី​មហា ជន​ជាច្រើន​ផងដែរ ​ខណៈដែល​នាង​គឺជា​បេក្ខភាព បវរកញ្ញា​ពិភពលោក​របស់​កម្ពុជា​ដែលមាន​រូប​សម្រស់​ដ៏​ស្រស់​ស្អាត​និង​ទារ​ទាញ​ទៀតផង​។
ដោយឡែក​រឿង​ដែល​គេ​ចាប់អារម្មណ៍​ទៀត​នោះ​ គឺ​នៅ​ទំព័រ​ហ្វេ​ស​ប៊ុ​ក​ផេ​ក​ផ្លូវការ​របស់​Miss World Cambodia​បាន​ឱ្យ​ដឹង​ថា​ នៅ​រាត្រី​ថ្ងៃ​ទី​០៦​ ខែធ្នូ ឆ្នាំ​២០២១​ ដែល​ត្រូវ​នឹង​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី​០៧ ​ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១ នៅ​កម្ពុជា​កញ្ញា ភុំ សោ​ភ័​ណ្ឌ បាន​ចូលរួម​ប្រ កួត​វគ្គ​Top Model and Designer Contests ក្នុង​កម្មវិធី​ប្រកួត​Miss World 2021​ដោយមាន​បណ្ដា​ប្រទេស​នានា​ជាច្រើន​ទៀត​ចូលរួម​។
ប្រភព​បាន​បន្ត​ថា​ សូម​ប្រិយមិត្ត​នឹង​ហ្វេ​នៗ​ចូលរួម​ផ្តល់​កម្លាំងចិត្ត​និង​គាំទ្រ​កញ្ញា​ឱ្យ​ទទួល​បាន​ជោគ ជ័យ​ក្នុង​កម្មវិធី​Miss World 2021​។ ​ឈុត​ដែល​កញ្ញា ភុំ សោ​ភ័​ណ្ឌ បាន​គ្រង​នោះ​គឺជា​ឈុត​រាត្រី សមោសរ​យ៉ាង​ស្រស់ស្អាត​បង្ហាញ​ពី​ភាព​ទន់ភ្លន់ ដែល​បាន​ច្នៃ​ឡើង​យ៉ាង​សម្រិតសម្រាំង​ផងដែរ​។
គួរ​រម្លឹក​ថា ​កញ្ញា ភុំ សោ​ភ័​ណ្ឌ បវរកញ្ញា​តំណាង​ឲ្យ​កម្ពុជា​កាលពី​ថ្ងៃ​ទី​០២ ​ខែធ្នូ​ ឆ្នាំ​២០២១ កន្លងទៅ​​បាន​ចាក​ចេញពី​ប្រទេស​កំណើត​ទៅ​ប្រទេស​ព័រ​តូ​រីកូ​ ដើម្បី​ចូលរួម​ប្រកួត​ក្នុង​កម្មវិធី​Miss Word 20 21 លើក​ទី ៧០​ដែល​នឹង​ប្រព្រឹត្តទៅ​នា​ថ្ងៃ​ទី​១៦ ​ខែធ្នូ ឆ្នាំ​២០២១​ខាងមុខនេះ​៕