តារា​ស្រី៤ដួង​បង្ហាញ​ខ្លួន​គ្រងឈុត​ជាទេវតា​ឆ្នាំថ្មី​មើលទៅ​ស្រស់​ស្អាត​ដូចៗគ្នា
ជាការចូលរួម​អបអរសារទរ​ឱកាសនៃពិធីបុណ្យ​ចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណី​ជាតិខ្មែរ​ដែលតែង​ប្រារព្ធធ្វើ​ ឡើង​នាអំឡុងខែមេសា​ខាងមុខ​នេះគឺជារៀងរាល់ឆ្នាំ​គេតែង​សង្កេតឃើញ​មានតារាសិល្បៈខ្មែរ​ជាច្រើន​ដួង​បានបង្ហាញខ្លួន​ជាមួយការតុបតែងកាយ​ជាទេពធីសង្ក្រាន្ដឆ្នាំថ្មី​។
ដោយឡែកបើចាប់អារម្មណ៍នៅក្នុងឆ្នាំ២០២២នេះ គេកត់សម្គាល់ឃើញថាមានតារាស្រី៤ដួង​របស់​ខ្មែរ​បានបង្ហាញខ្លួនក្នុងឈុតសម្លៀកបំពាក់ជាទេវតាឆ្នាំថ្មីដោលមើលទៅស្រសស្អាតដូចៗគ្នា។ តារាខ្មែរ​ទាំង៤ដួងនោះរួមមាន៖
១.កញ្ញា ទេព បូព្រឹក្ស ដែលជាតារាចម្រៀងកំពុងទ ទួលបានការគាំទ្រនិងពេញនិយមសម្រាប់មិត្តៗយុ វវ័យនាពេលបច្ចុប្បន្ន។
២.តារាសិចស៊ី ដួង ម៉ានិច គឺជាតារាសម្តែងស្រីដែ លនិយមស្លៀលពាក់បែបសិចស៊ីនិងទទួលបានឱ កាសច្រើនក្នុងការថតសម្តែងភាពនាយពេលបច្ចុ ប្បន្នខណ:រឿងភាពយន្តមួយចំនួននាងសម្តែងជាតួឯកផងដែរ។
៣.បវរកញ្ញា ប៉ូគឹមថេង សុតធីតា ដែលជា Miss GrandCambodia 2021នាងក៏បានតែងខ្លួនក្នុងឈុតទេវតាយ៉ាងស្រស់ស្អាតផងដែរ។
៤.មិនខុសគ្នាពីតារាស្រី៣ដួងខាងលើទេបវរកញ្ញា អ៊ិន លក្ខិណា គឺMiss Supranational Camb odia2022គេក៏ឃើញនាងបង្ហោះរូបភាពស្ថិតក្នុងសម្លៀកបំពាក់គ្រងជាទេវតាដូចគ្នា។
សូមបញ្ជាក់ថាពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែ រឆ្នាំខាលចត្វាស័ក ពុទ្ធសករាជ២៥៦៦ នឹងឈានចូលមកដល់នៅថ្ងៃព្រហស្បតិ៍១៣កើតខែចេត្រត្រូ វនឹងថ្ងៃទី១៤ខែមេសាគ្រិស្តសករាជ២០២២វេលាម៉ោង១០និង០០នាទី។
ទេវធីតាដែលនឹងយាងចុះមកគ្រប់គ្រងជម្ពូរទ្វីបមនុ ស្សលោកឆ្នាំថ្មីនេះជាបុត្រីទី ៥នៃកបិលមហាព្រហ្ម ព្រះនាងករិណីទេវី គង់នៅចាតុម្មហារាជិកាទ្រង់អម្ព រពណ៌ បៃតង លម្អនៅព្រះ កាណ៌ដោយសៀតផ្កាម ន្ទាអភរណៈកែវមរកតភនក្សាហារទ្រង់សោយស ណ្ដែក-ល្ង ព្រះហស្តស្ដាំទ្រង់ កង្វេរ ព្រះហស្តឆ្វេងទ្រង់ កាំភ្លើង ទ្រង់គង់ឈរបើកព្រះនេតនៅលើខ្នង ដំរី (គជសារ) ជាយានពាហនៈ៕