ខេត្តព្រះសីហនុចាប់ផ្តើមត្រួតពិនិត្យទីតាំងអាជីវកម្ម សណ្ឋាគារ កាស៊ីណូ និងអគារស្នាក់នៅរួមដើម្បីលុបបំបាត់ការជួញដូរមនុស្ស
ខេត្តព្រះសីហនុបានចាប់ផ្តើមចុះត្រួតពិនិត្យទីតាំងអាជីវកម្ម សណ្ឋាគារ កាស៊ីណូ និងអគារស្នាក់នៅរួមដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រប់ទម្រង់ នៃអំពើជួញដូរមនុស្ស ជួញដូរពលកម្ម និងអាជីវកម្មផ្លូវភេទនៅក្នុងក្រុងព្រះសីហនុ ខេត្តព្រះសីហនុ។
ការចុះត្រួតពិនិត្យទីតាំងអាជីវកម្ម សណ្ឋាគារ កាស៊ីណូ និងអគារស្នាក់នៅរួមនេះបានធ្វើឡើងក្នុងកិច្ចប្រជុំគណៈបញ្ជាការឯកភាពខេត្តកាលពីរសៀលថ្ងៃទី២៨ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២២ដឹកនាំដោយលោក គួច ចំរើន អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្ត និងជាប្រធានគណៈបញ្ជាការឯកភាពខេត្តព្រះសីហនុ ។
យោងស្មារតីអង្គប្រជុំគណៈបញ្ជាការឯកភាពខេត្តព្រះសីហនុ បានសម្រេចបង្កើតក្រុមការងារប្រតិបត្តិការចំនួន០៣ ក្រុម ដើម្បីចុះត្រួតពិនិត្យនៅតាមទីតាំងអាជីវកម្ម សណ្ឋាគារ កាស៊ីណូ និងអគារស្នាក់នៅរួមនៅក្នុង ក្រុងព្រះសីហនុ ខេត្តព្រះសីហនុ។
នៅក្នុងនោះអង្គប្រជុំបានសម្រេចឱ្យក្រុមការងារប្រតិបត្តិការចំនួន០៣ក្រុមចុះត្រួតពិនិត្យនៅតាមទីតាំងអាជីវកម្មសណ្ឋាគារ កាស៊ីណូ និងអគារស្នាក់នៅរួមនៅក្នុងក្រុងព្រះសីហនុ ដើម្បីប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រប់ទម្រង់នៃអំពើជួញដូរមនុស្ស ជួញដូរពលកម្ម និងអាជីវកម្មផ្លូវភេទ។
-ចុះត្រួតពិនិត្យអំពីភាពស្របច្បាប់ នៃជនបរទេស និងភាពស្របច្បាប់នៃការប្រើប្រាស់កម្លាំងពលកម្ម ស្របតាមច្បាប់ស្តីពីអន្តោប្រវេសន៍ និងច្បាប់ស្តីពីការងារ នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។