រដ្ឋាភិបាលគ្រោងផ្តល់របបសន្តិសុខសង្គមផ្នែកថែទាំសុខភាពដល់អ្នកក្នុងបន្ទុកសមាជិក ប ស ស
រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា គ្រោងនឹងផ្តល់របបសន្តិសុខសង្គមផ្នែកថែទាំសុខភាពដល់អ្នកនៅក្នុងបន្ទុកសមាជិក ប.ស.ស.ចំពោះកម្មករនិយោជិតតាមរយៈភាគទានស្ម័គ្រចិត្តដើម្បីជួយកាត់បន្ថយការចំណាយទៅលើសេវាថែទាំសុខភាពនៅក្នុងគ្រួសារ។
លោក កត្តា អ៊ន រដ្ឋលេខាធិការ និងជាអ្នកនាំពាក្យក្រសួងការងារនិងបណ្តបណ្តាលវិជ្ជាជីវៈ បានមានប្រសាសន៍នៅរសៀលថ្ងៃទី២៦តុលានេះថា រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាដែលមានសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ជាប្រមុខ គ្រោងនឹងផ្តល់របបសន្តិសុខសង្គមផ្នែកថែទាំសុខភាពតាមគោលការណ៍ស្ម័គ្រចិត្តដល់អ្នកក្នុងបន្ទុកសមាជិក ប.ស.ស. ចំពោះកម្មករនិយោជិតតាមរយៈភាគទានស្ម័គ្រចិត្តចំនួន១៥, ៦០០រៀល ដែលអាចទទួលបានការថែទាំសុខភាពដោយឥតគិតថ្លៃ
ដែលជាយុទ្ធសាស្ត្រកាត់បន្ថយចំណាយ និងបង្កើនការសន្សំដល់កម្មករនិយោជិត។
លោក កត្តា អ៊ន បានបន្តថា «បើមិនមានការប្រែប្រួលទេ ការងារនេះគឺនឹងចាប់ផ្តើមអនុវត្តនៅពាក់កណ្តាលខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣នេះ។ យើងនឹងផ្តល់ជូនទាំងវិស័យរដ្ឋ និងឯកជន ដល់ក្រុមគ្រួសារសមាជិក ប ស ស ដែលជាប្តី ប្រពន្ធ និង កូន តែប៉ុណ្ណោះ»។
គួរបញ្ជាក់ថា បច្ចុប្បន្នកម្ពុជាមានរោងចក្រ សហគ្រាស ក្នុងវិស័យវាយនភណ្ឌកាត់ដេរផលិតស្បែកជើង និងផលិតផលធ្វើដំណើរ និងកាបូបមានចំនួន ១.៣៣២ និងមានកម្មករនិយោជិតសរុបប្រមាណ៨៤ម៉ឺននាក់ ដោយទទួលបានប្រាក់ចំណូលប្រចាំឆ្នាំប្រមាណជិត ៣ពាន់លានដុល្លារ៕