អ្នកនាំពាក្យ៖ ការចុះឆែកឆេរផ្ទះមន្ត្រីនគរបាលក្រសួងមហាផ្ទៃនៅខណ្ឌឬស្សីកែវពាក់ព័ន្ធករណីទទួលផលចោរកម្មមិនមានការឃាត់ខ្លួនម្ចាស់ទីតាំងនោះទេ
កាលពីថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ កម្លាំងនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានសហការជាមួយកម្លាំងនគរបាលនៃអធិការដ្ឋាននគរបាលខណ្ឌឬស្សីកែវ ចុះឆែកឆេរត្រួតពិនិត្យផ្ទះមន្ត្រីនគរបាលក្រសួងមហាផ្ទៃម្នាក់ ពាក់ព័ន្ធករណីទទួលផលចោរកម្មពីអ្នកគាស់រោងចក្រលួចយកសំលៀកបំពាក់យ៉ាងច្រើន។
តាមការបញ្ជាក់ពីលោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា អ្នកនាំពាក្យនៃស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញនៅយប់ថ្ងៃទី២៥ធ្នូនេះ ក្នុងប្រតិបត្តិការនេះមិនមានការឃាត់ខ្លួនម្ចាស់ទីតាំងនោះទេ គឺដកហូតតែវត្ថុតាងមួយចំនួនប៉ុណ្ណោះ។
លោកវរសេនីយ៍ឯក សំ វិច្ឆិកា បានបញ្ជាក់ថា ក្នុងប្រតិបត្តិការនេះកម្លាំងសមត្ថកិច្ចចុះឆែកឆេរត្រួតពិនិត្យដកហូតវត្ថុតាំងជាសំលៀកបំពាក់មួយចំនួនតែប៉ុណ្ណោះដោយដកហូតបានខោចំនួន៩១៤ និងអាវចំនួន១៦ ដោយមិនមានការឃាត់ខ្លួនម្ចាស់ទីតាំងនោះទេ ហើយកិច្ចការងារនេះ ខាងអយ្យការខេត្តកំពង់ស្ពឺជាអ្នកអនុវត្តបន្ត។
គួររំលឹកថា កាលពីថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ កម្លាំងនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌខេត្តកំពង់ស្ពឺ បានសហការជាមួយកម្លាំងនគរបាលនៃអធិការដ្ឋាននគរបាលខណ្ឌឬស្សីកែវ ចុះឆែកឆេរត្រួតពិនិត្យផ្ទះមន្ត្រីនគរបាលក្រសួងមហាផ្ទៃម្នាក់នៅចំណុចផ្ទះលេខ១០៥ ផ្លូវ៥១៩G ភូមិទួលថ្ងាន់ សង្កាត់ទួលសង្កែ២ ខណ្ឌឫស្សីកែវ រាជធានីភ្នំពេញ ពាក់ព័ន្ធករណីទទួលផលចោរកម្មពីអ្នកគាស់រោងចក្រលួចយកសំលៀកបំពាក់។
ប្រភពពីនគរបាលព្រហ្មទណ្ឌខេត្តកំពង់ស្ពឺបានបញ្ជាក់ថា ម្ចាស់ផ្ទះមានឈ្មោះ ម៉ន ជាតិ ភេទប្រុស អាយុ៣៥ឆ្នាំ ជាមន្ត្រីនគរបាលក្រសួងមហាផ្ទៃ៕