ក្រុមហ៊ុន​បារាំង​មួយ​វិនិយោគ​សណ្ឋាគារលំដាប់​ពិភពលោកចំនួន ៩ កន្លែង​នៅ​កម្ពុជា
ក្នុង​ដំំណើរទស្សនកិច្ច​សម្តេចធិបតី​ ហ៊ុន ម៉ាណែត ទៅ​ប្រទេស​បារាំង ​នាយកប្រតិបត្តិជាន់ឱ្យសម្ព័ន្ធ​ក្រុមហ៊ុន​ Group ACCOR បាន​ជម្រាប​​​មេដឹកនាំ​កម្ពុជាពីអាជីវកម្ម​ក្រុមហ៊ុន​ដែលផ្តល់​សេវា​ផ្នែក​​បដិសណ្ឋារកិច្ច​និង​ការ​ស្នាក់នៅ​។
លោក​ស្រី Maud BAILLY នាយិកាប្រតិបត្តិ Sofitel, MGallery និង Emblems ​ដែល​តំណាងឱ្យ Group ACCOR បាន​គូសបញ្ជាក់​ថា Group ACCOR ជាក្រុមហ៊ុនប្រតិបត្តិការសេវាកម្មសណ្ឋាគារ ដែល​គ្រប់គ្រងលើសណ្ឋាគារ​ចំនួនជាង ៤០ ម៉ាក (Brand) ទូទាំងពិភពលោក។
លោកស្រី Maud BAILLY ក្នុងជំនួបសម្ដែងការគួរសម និងពិភាក្សាការងារជាមួយសម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត
ទាក់ទងអាជីវកម្ម​នៅ​កម្ពុជា លោក​ស្រី​បាន​បញ្ជាក់ថា Group ACCOR បានដាក់ទុនវិនិយោគសណ្ឋាការប្រណិតៗ​ចំនួន ៩ ទីតាំងនៅកម្ពុជា មាននៅរាជធានីភ្នំពេញ ខេត្តសៀមរាប និងខេត្តព្រះសីហនុមាន​ដូចជា៖ Raffles Hotel Le Royal, Raffles Grand Hotel d’Angkor, Sofitel Angkor Phokeethra Golf & Spa Resort, Sofitel Phnom Penh Phokeethra, ibis budget Phnom Penh Riverside, ibis Styles Siem Reap, TRIBE Phnom Penh Post Office Square, Novotel Phnom Penh BKK 1 និង Novotel Sihanoukville Holiday Resort។
សណ្ឋាគារ Raffles Hotel Le Royal
នៅ​ចំពោះសម្តេចនាយករដ្ឋមន្រ្តី​កម្ពុជា លោកស្រី Maud BAILLY ក៏​បានថ្លែងអំណរគុណដែលបានឆ្លៀតពេលវេលាដ៏មមាញឹកអនុញ្ញាតឱ្យរូបលោកស្រីនិងសហការី បាន​ចូលជួបសម្តែងការគួរសម ព្រមទាំងបានជម្រាបអំពីវឌ្ឍនភាពរីកចម្រើននៃសកម្មភាពអាជីវកម្មរបស់ក្រុមហ៊ុន ACCOR Group នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
ក្រុមហ៊ុន ACCOR Group កំពុងវិនិយោគក្នុងវិស័យសណ្ឋាគារដែលមានសណ្ឋាគារបែបទំនើប និងមធ្យម និងបែប Boutique។ តាមរយៈសណ្ឋាគារសូហ្វីតែលដែលមានប្រតិបត្តិការអាជីវកម្មនៅជុំវិញពិភពលោក បានចូលរួមផ្សព្វផ្សាយនូវវប្បធម៌ និងភាពល្អឥតខ្ចោះនៃតំបន់រមណីយដ្ឋានអង្គរ ដើម្បីជំរុញឱ្យអ្នកទេសចរណ៍មកទស្សនាខេត្តសៀមរាបនៅឆ្នាំ២០២៤ ឱ្យកាន់តែច្រើនថែមទៀត។
ជាការឆ្លើយតប សម្តេចធិបតីក៏​បាន​អរគុណចំពោះការវិនិយោគរបស់ក្រុមហ៊ុននៅកម្ពុជានាពេលកន្លងមក។ សម្តេចធិបតីបានគូសបញ្ចាក់ថា រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាបានដាក់ចេញកម្មវិធីពិសេស «ទស្សនាសៀមរាបឆ្នាំ២០២៤» ដែលនឹងជួយលើកស្ទួយវិស័យទេសចរណ៍ឱ្យមានសន្ទុះឡើងវិញ និងវិវត្តទៅរកស្ថានភាពមុនវិបត្តិកូវីដ-១៩ និងបានបង្កើតការងារដល់ប្រជាពលរដ្ឋ និងជាការចូលរួមចំណែកដល់កំណើនសេដ្ឋកិច្ចជាតិ។
សម្ដេចបានលើកទឹកចិត្តដល់ក្រុមហ៊ុន ACCOR Group ពង្រីកការវិនិយោគបន្ថែមទៅលើវិស័យសណ្ឋាគារ និងវិស័យផ្សេងៗទៀត ក្នុងពេលដែលស្ថានភាពនៃវិស័យទេសចរណ៍បន្តងើបឡើងវិញ៕