អបអរសាទរ!​ ព្រះ​ខ័ន​រាជ​ស្វាយរៀង ឈ្នះជើង​ឯក ខេមបូឌានស៊ូបភើ​ខាប់២០២៤
ព្រះ​ខ័ន​រាជ​ស្វាយរៀង បាន​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​ជើង​ឯក ខេមបូឌានស៊ូបភើ​ខាប់ ឆ្នាំ​២០២៤ បន្ទាប់​ពី​បាន​យក​ឈ្នះ​លើ ភ្នំពេញ​ក្រោន ដោយ​លទ្ធផល ២-១ បើ​ទោះ​ជា​ព្រះ​ខ័ន​រាជ​ស្វាយរៀង​សល់​សមាជិក​តែ​១០​នាក់​នៅ​លើ​ទី​លាន។ សោក​ស្តាយ ភ្នំពេញ​ក្រោន មានសមាជិក​១១​នាក់ ប៉ុន្តែ​មិន​អាច​ការពារ​តំណែង​ជើង​​ឯកឆ្នាំ​ចាស់។
ការ​ប្រកួតបាន២៦​នាទី​ក្នុង​វគ្គទី១ ព្រះ​ខ័ន​រាជស្វាយរៀង បាន​បើកការ​នាំ​មុខ ១-០ ដោយ​ខ្សែ​ប្រយុទ្ធសញ្ជាតិ​ប្រេស៊ីល Paplo Augusto ប៉ុន្តែ​វគ្គ​ទី២ ភ្នំពេញ​ក្រោន ​បាន​តាម​ស្មើ ១-១ ដោយ​ខ្សែ​បម្រើ Yudai Ogawa។ ស្រប​ពេល​ជា​មួយ​គ្នា​នេះ ខ្សែ​បម្រើ​ប្រយុទ្ធ Gabriel របស់​ព្រះ​ខ័ន​រាជ​ស្វាយរៀង ត្រូវ​បាន​ពិន័យ​កាត​ក្រហម​បណ្តេញ​ចេញ​ពី​ទី​លាន​តែ​ម្តង បន្ទាប់​ពី​បង្ក​កំហុស​លើ​ខ្សែ​ប្រយុទ្ធ​របស់​ភ្នំពេញ​ក្រោន។
ទោះ​បី​ជា​យ៉ាង​ណា ព្រះ​ខ័ន​រាជ​ស្វាយរៀង រក​បាន​គ្រាប់​បាល់​ជ័យជម្នះ​​ដោយ​ខ្សែ​បម្រើ​វ័យ​ក្មេង មិន រតនៈ នៅ​ទី​៩០+​ដើម្បី​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​ជើង​ឯក​ខេមបូឌានស៊ូបភើ​ខាប់ ឆ្នាំ​​២០២៤ មុន​ពេល​រដូវ​កាល​ថ្មី​ចាប់​ផ្តើម​នៅ​សប្តាហ៍​ក្រោយ។