ពលរដ្ឋ ស្នើអាជ្ញាធរជួសជុលផ្លូវលំមួយខ្សែក្នុងភូមិទួលពង្រ ដែលរងការខូចខាតខ្លាំង
ពលរដ្ឋដែលរស់នៅភូមិទួលពង្រ​ សង្កាត់ចោមចៅទី១​ ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ​ រាជធានីភ្នំពេញ ស្នើអាជ្ញាធរស្ថាបនាផ្លូវលំមួយខ្សែចាប់ពីតំបន់អគ្គិសនី​ទួលពង្រ​ រហូតទៅដល់ផ្លូវ ៥០ ម៉ែត្រ ដែលបានរងការខូចខាតជាច្រើនឆ្នាំមកហើយ។
ផ្លូវដែលរងការខូតខាតមានប្រវែងជាង ១ ០០០ ម៉ែត្រ បានធ្វើឱ្យប៉ះពាល់ដល់ការរស់នៅ និងការប្រកបអាជីវកម្មរបស់ពួកគេ ពុំសូវមានអ្នកធ្វើដំណើរឆ្លងកាត់ បណ្តាលពីផ្លូវសម្បូរទៅដោយសំបុកមាន់​។
អាជីវករលក់ផ្លែឈើ លោក​ សុភ័ក្ត​ ដែលប្រកបរបរនៅតំបន់នោះជិត១០ឆ្នាំ បានរៀបរាប់ថា ស្ថានភាពផ្លូវនេះរងការខូចខាតជាច្រើនឆ្នាំមកហើយ សម្បូរទៅដោយជង្ហុកទឹកដក់ច្រើន សំបុកមាន់ ធ្វើឱ្យពលរដ្ឋពិបាកធ្វើដំណើរ។
លោកថា៖«តាំងពីខ្ញុំចាប់ផ្តើមលក់ដូរនៅទីនោះមិនដែលឃើញផ្លូវល្អស្អាតនោះទេ​ ដោយសម្បូរទៅដោយជង្ហុកច្រើន​ដក់ទឹក​ សំបុកមាន់​ ពិបាកក្នុងការធ្វើដំណើរទើបធ្វើឱ្យក្រុមអាជីវករ លក់ដូរមិនដាច់​ ព្រោះមិនសូរមានអ្នកធ្វើដំណើរ»។
ចំណែក​ លោក​ វីរៈ​ ប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅតំបន់នោះ​  បានរៀបរាប់ថា​ ផ្លូវខាងលើនេះតាំងពីឆ្នាំ២០១២​ រហូតមកដល់ឆ្នាំ២០២៤​នេះមិនដែលឃើញល្អស្អាតម្តងណាឡើយ គឺមានតែទ្រុឌទ្រោមលើសដើម។
ជុំវិញបញ្ហានេះ ពលរដ្ឋបានសំណូរពរដល់អាជ្ញារពាក់ព័ន្ធ មេត្តាចុះពិនិត្យទីតាំងនិងស្ថាបនាផ្លូវនេះឡើងវិញ ដើម្បីបង្កលក្ខណៈងាយស្រួលដល់ប្រជាពលរដ្ឋប្រើប្រាស់។
ជុំវិញការលើកឡើងរបស់ប្រជាលរដ្ឋ​ សារព័ត៌មានកម្ពុជាថ្មី​ បានព្យាយាមទាក់ទងលោក​ ចេង​ ខន​ មេភូមិទួលពង្រ​ ប៉ុន្តែមិនទាន់មានការឆ្លើយតបនៅឡើយទេ៕