ពលរដ្ឋ ស្នើអាជ្ញាធរជួសជុលផ្លូវលំមួយខ្សែក្នុងភូមិទួលពង្រ ដែលរងការខូចខាតខ្លាំង
ពលរដ្ឋដែលរស់នៅភូមិទួលពង្រ សង្កាត់ចោមចៅទី១ ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ស្នើអាជ្ញាធរស្ថាបនាផ្លូវលំមួយខ្សែចាប់ពីតំបន់អគ្គិសនីទួលពង្រ រហូតទៅដល់ផ្លូវ ៥០ ម៉ែត្រ ដែលបានរងការខូចខាតជាច្រើនឆ្នាំមកហើយ។
ផ្លូវដែលរងការខូតខាតមានប្រវែងជាង ១ ០០០ ម៉ែត្រ បានធ្វើឱ្យប៉ះពាល់ដល់ការរស់នៅ និងការប្រកបអាជីវកម្មរបស់ពួកគេ ពុំសូវមានអ្នកធ្វើដំណើរឆ្លងកាត់ បណ្តាលពីផ្លូវសម្បូរទៅដោយសំបុកមាន់។
អាជីវករលក់ផ្លែឈើ លោក សុភ័ក្ត ដែលប្រកបរបរនៅតំបន់នោះជិត១០ឆ្នាំ បានរៀបរាប់ថា ស្ថានភាពផ្លូវនេះរងការខូចខាតជាច្រើនឆ្នាំមកហើយ សម្បូរទៅដោយជង្ហុកទឹកដក់ច្រើន សំបុកមាន់ ធ្វើឱ្យពលរដ្ឋពិបាកធ្វើដំណើរ។
លោកថា៖«តាំងពីខ្ញុំចាប់ផ្តើមលក់ដូរនៅទីនោះមិនដែលឃើញផ្លូវល្អស្អាតនោះទេ ដោយសម្បូរទៅដោយជង្ហុកច្រើនដក់ទឹក សំបុកមាន់ ពិបាកក្នុងការធ្វើដំណើរទើបធ្វើឱ្យក្រុមអាជីវករ លក់ដូរមិនដាច់ ព្រោះមិនសូរមានអ្នកធ្វើដំណើរ»។
ចំណែក លោក វីរៈ ប្រជាពលរដ្ឋរស់នៅតំបន់នោះ បានរៀបរាប់ថា ផ្លូវខាងលើនេះតាំងពីឆ្នាំ២០១២ រហូតមកដល់ឆ្នាំ២០២៤នេះមិនដែលឃើញល្អស្អាតម្តងណាឡើយ គឺមានតែទ្រុឌទ្រោមលើសដើម។
ជុំវិញបញ្ហានេះ ពលរដ្ឋបានសំណូរពរដល់អាជ្ញារពាក់ព័ន្ធ មេត្តាចុះពិនិត្យទីតាំងនិងស្ថាបនាផ្លូវនេះឡើងវិញ ដើម្បីបង្កលក្ខណៈងាយស្រួលដល់ប្រជាពលរដ្ឋប្រើប្រាស់។
ជុំវិញការលើកឡើងរបស់ប្រជាលរដ្ឋ សារព័ត៌មានកម្ពុជាថ្មី បានព្យាយាមទាក់ទងលោក ចេង ខន មេភូមិទួលពង្រ ប៉ុន្តែមិនទាន់មានការឆ្លើយតបនៅឡើយទេ៕