មណ្ឌល​ប្រឡង​សញ្ញាប័ត្រ​មធ្យមសិក្សា​ទុ​តិយ ឆ្នាំ​២០២៤ ខេត្តក្រចេះ ដំណើរការ​ទៅដោយ​រលូន
ក្រចេះ​ ៖ នា​រសៀល​ថ្ងៃទី​៨ ខែតុលា ឆ្នាំ​២០២៤ ជុំវិញ​ដំណើរ​ការប្រឡង​សញ្ញាប័ត្រ​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ​ឆ្នាំនេះ ដែល​បាន​ប្រព្រឹត្តទៅ​ពេញ​មួយថ្ងៃ ពោល គឺ​នៅ​ថ្ងៃទី​៨ ខែតុលា​នេះ ដំណើរការ​ទៅដោយ​រលូន និង​គ្មាន​បាតុភាព​អ្វីមួយ​កើតឡើង​គួរ​ឲ្យ​តក់​សម្គាល់​ឡើយ។
លោក ឡាយ បូរ៉ា ប្រធាន​មន្ទីរអប់រំ យុវជន និង​កីឡា​ខេត្តក្រចេះ បាន​ឱ្យ​ដឹងថា សម្រាប់​សម័យ​ប្រឡង​សញ្ញាប័ត្រ​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ​ឆ្នាំ​២០២៤​នេះ មាន​រយៈពេល​២​ថ្ងៃ គឺ​ថ្ងៃទី ៨-៩ តុលា ។ មាន​បេក្ខជន​ប្រឡង សរុប​ចំនួន ២,៤០៥​នាក់ ស្រី ១,៣៤៣​នាក់ ក្នុងនោះ បេក្ខជនស្វ័យរិន ៣៥៨​នាក់ ស្រី ១៦៨​នាក់។
ថ្នាក់​វិទ្យាសាស្ត្រ មាន​បេក្ខជន សរុប​ចំនួន ៨៨៩​នាក់ ស្រី ៥៥២​នាក់ ។ ថ្នាក់​វិទ្យាសាស្ត្រ​សង្គម មាន​បេក្ខជន សរុប​ចំនួន ១,៥១៦​នាក់ ស្រី ៧៩១​នាក់ ។ រីឯ​គណៈមេប្រយោគ សរុប​មាន​ចំនួន ៣២៤​នាក់ ស្រី ១២៥​នាក់ និង​ការចូលរួម​សង្កេត​ការ​ពី​មន្ត្រី​អង្គភាព​ប្រឆាំង​អំពើពុករលួយ ផងដែរ ។​
​មណ្ឌល​ប្រឡង ចំនួន ៥​មណ្ឌល ក្នុងនោះ មណ្ឌល​វិទ្យាសាស្ត្រ មាន ២​មណ្ឌល និង​មណ្ឌល​វិទ្យាសាស្ត្រ​សង្គម មាន​ចំនួន ៣ ស្មើនឹង ៩៧​បន្ទប់។
លោក ប្រធាន​មន្ទីរអប់រំ យុវជន និង​កីឡា​ខេត្ត បានបញ្ជាក់​នៅ​រសៀល​ថ្ងៃ​ដដែល​នេះ​ថា សម្រាប់​ការប្រឡង​នៅ​ថ្ងៃទី​១ នេះដែរ បេក្ខជន​ប្រឡង អវត្តមាន មាន​ចំនួន ៣៥​នាក់ ស្រី ១៧​នាក់ ក្នុងនោះ បេក្ខជនស្វ័យរិន អវត្តមាន មាន​ចំនួន ៣២​នាក់ ស្រី ១៧​នាក់។
លោក​ប្រធាន​មន្ទីរ ក៏បាន​បញ្ជាក់ដែរថា ចំពោះ​ការផ្ញើរ​មធ្យោបាយ យាន្ត​ជំនិះ​គ្រប់​ប្រភេទ របស់​បេក្ខជន​មក​ប្រឡង គឺ​លោក វ៉ា ថន អភិបាលខេត្ត​ក្រចេះ ជា​អ្នកចំណាយ ។
ជាងនេះទៅទៀត ពាក់ព័ន្ធ​ជុំវិញ​សន្តិសុខ​សណ្ដាប់ធ្នាប់​សាធារណៈ​ក្នុង​កិច្ចការ​ការពារ​ដំណើរ​ការប្រឡង​សញ្ញាបត្រ​មធ្យមសិក្សា​ទុតិយភូមិ​ឆ្នាំនេះ​ឲ្យ​ប្រព្រឹត្ត​ទៅដោយ​រលូន និង​មាន​សភាព​ស្ងប់ស្ងាត់ ក៏មាន​ការចូលរួម​ពី​កម្លាំង​សមត្ដ​កិច្ច រួមមាន កងកម្លាំង​កងរាជអាវុធហត្ថ​ខេត្ត និង​កងកម្លាំង​នគរបាល​នៃ​ស្នងការ​រដ្ឋា​ន​នគរបាល​ខេត្តក្រចេះ ផងដែរ ៕