កម្លាំងសណ្ដាប់ធ្នាប់ខណ្ឌ ៧ មករា បន្តចុះរៀបចំសណ្ដាប់ធ្នាប់ក្នុងមូលដ្ឋាន រក្សាចិញ្ចើមផ្លូវ
កម្លាំង​គណៈ​បញ្ជាការ​ឯកភាព​ខណ្ឌ ៧ មករា បន្ត​យកចិត្តទុកដាក់​ពី​បញ្ហា​បរិស្ថាន​អនាម័យ សណ្ដាប់ធ្នាប់​សាធារណៈ ជាពិសេស​បញ្ហា​កក​ស្ទះ​ចរាចរណ៍ ដែល​ប្រជាពលរដ្ឋ និង​អាជីវករ មួយ​ចំនួន​ធំ បាន​យក​ចិញ្ចើម​ផ្លូវ​សាធារណៈ​ធ្វើជា​កន្លែង​ចំណត ធ្វើ​ឲ្យ​បាត់បង់​សណ្ដាប់ធ្នាប់ និង​សោភ័ណភាព​ដង​ផ្លូវ​ផង​ដែរ។ ដូច្នេះ កម្លាំង​សណ្ដាប់ធ្នាប់​ខណ្ឌ បាន​ចុះ​រៀបចំ​អប់រំ​ណែនាំ​ដល់​ម្ចាស់​អាជីវកម្ម​មួយ​ចំនួន ឲ្យ​ចូលរួម​សហការ​ជាមួយ​អាជ្ញាធរ ដើម្បី​រំដោះ​ចិញ្ចើម​ផ្លូវ រក្សា​ចិញ្ចើម​ផ្លូវ សម្រាប់​អ្នក​ថ្មើរជើង និង​កាត់បន្ថយ​ការ​កកស្ទះ​ចរាចរណ៍​ផង​ដែរ។
ជាក់ស្ដែង​ការ​ចុះ​រៀបចំ​នេះ​ដែរ​បាន​ធ្វើ​ឡើង​កាលពី​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​ ១១ ខែធ្នូ ឆ្នាំ​ ២០២៤ ដោយមាន​ការ​ណែនាំ​ផ្ទាល់​ពី​សំណាក់ លោក ថេង សុថុល អភិបាល នៃ​គណៈ​អភិបាលខណ្ឌ ៧ មករា បាន​ចាត់​ឲ្យ​កម្លាំង​សណ្ដាប់ធ្នាប់​ខណ្ឌ​បន្ត​ចុះ ផ្លូវ​លេខ ១៤៣ ផ្លូវ​លេខ ១៥៦ ផ្លូវ​លេខ ២១៥ ផ្លូវ​លេខ ២១១ ជាប់​ជាប្រចាំ ដើម្បី​រៀបចំ អប់រំ​ណែនាំ ដល់​ម្ចាស់​អាជីវកម្ម​មួយ​ចំនួន ឲ្យ​ចូលរួម​សហការ​ជាមួយ​អាជ្ញាធរ ដើម្បី​រំដោះ​ចិញ្ចើម​ផ្លូវ រក្សា​ចិញ្ចើម​ផ្លូវ សម្រាប់​អ្នក​ថ្មើរជើង និង​កាត់បន្ថយ​ការ​កកស្ទះ​ចរាចរណ៍​ផង​ដែរ។ ជាពិសេស​ទីតាំង​ភោជនីយដ្ឋាន ទីតាំង​គ្រឹះស្ថាន​អប់រំ ណែនាំ​ដល់​អាណាព្យាបាល សិស្ស​ដែល​ប្រើប្រាស់​រថយន្ត យក​ និង​មក​ទទួល​កូន​ចេញពី​សាលា ចូលរួម​រក្សា​សណ្ដាប់ធ្នាប់ ចិញ្ចើម​ផ្លូវ ចត​រថយន្ត​ឲ្យ​បាន​ត្រឹមត្រូវ ជៀសវាង​បង្ក​ការ​កកស្ទះ​ចរាចរណ៍​ដល់​ប្រជាពលរដ្ឋ​អ្នក​ធ្វើដំណើរ។
ក្នុង​ប្រតិបត្តិការ​ចុះ​អប់រំ​ណែនាំ ប្រជាពលរដ្ឋ អាជីវករ ម្ចាស់​ទីតាំង​ភោជនីយដ្ឋាន ទីតាំង​គ្រឹះស្ថាន​អប់រំ បាន​ចូលរួម​សហការ​ជាមួយ​កម្លាំង​អាជ្ញាធរ​ខណ្ឌ​បាន​យ៉ាង​ល្អ ដើម្បី​រំដោះ​ចិញ្ចើម​ផ្លូវ កាត់បន្ថយ​ការ​កកស្ទះ​ចរាចរណ៍​តាម​ដង​ផ្លូវ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន។
សូម​បញ្ជាក់​ផង​ដែរ​ថា ការ​រៀបចំ​សណ្ដាប់ធ្នាប់ រក្សា​បរិស្ថាន​អនាម័យ​នេះ កន្លងទៅ លោក ឃួង ស្រេង អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ តែងតែ​ណែនាំ​ដល់​អាជ្ញាធរ​មូលដ្ឋាន​ទាំង ១៤ ខណ្ឌ យកចិត្តទុក​ដាក់​ជាប់​ជាប្រចាំ ដើម្បី​រក្សា​សណ្ដាប់ធ្នាប់​សាធារណៈ និង​កាត់បន្ថយ​ការ​កកស្ទះ ឲ្យ​បាន​ល្អ​ប្រសើរ និង​មាន​សោភ័ណភាព​ល្អ សម​ជា​ទីក្រុង​ស៊ីវិល័យ៕