អ្នកនាំពាក្យ​រដ្ឋបាល​រាជធានី​​ច្រានចោល​ព័ត៌មាន​ថា ​មានការ​បិទ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​
ភ្នំពេញ ​៖ ​ឆ្លើយតប​និង​សារ​ជា​សំឡេង​មួយ​ដែល​បាន​ចែកចាយ​ក្នុង​បណ្តាញ​សង្គម​យ៉ាង​ព្រោងព្រាត​ថា​ រាជធានី​ភ្នំពេញ​នឹងត្រូវ​បិទ​នៅ​យប់​ថ្ងៃទី​១៥​ ខែមីនា ​ឆ្នាំ​២០២១​នេះ​ ​លោក​ម៉េ​ត​ មាស​ភក្ដី​​អ្នកនាំពាក្យ​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ បាន​ចេញ​មក​បញ្ជាក់​ថា ​នេះ​ជា​ដំណឹង​ក្លែងក្លាយ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​មិនទាន់មាន​ការសម្រេច​ឲ្យ​បិទ​នោះ​ទេ​ គិត​ត្រឹម​ល្ងាច​ថ្ងៃទី​១៥​ ខែមីនា ​ឆ្នាំ​២០២១​នេះ​។
​​លោក​ម៉េ​ត ​មាស​ភក្ដី ​បាន​បញ្ជាក់​ថា «​គិត​ត្រឹម​ល្ងាច​នេះ​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ មិនទាន់​មាន​ការសម្រេច​ណាមួយ​ឲ្យ​បិទ​នោះទេ​។​ សូម​ប្រជាពលរដ្ឋ​កុំ​មានការ​យល់​ច្រឡំ​និង​ឈប់​ចែកចាយ​ដំណឹង​ក្លែងក្លាយ​នេះ​បន្តទៀត​»​។
​​​​សូម​ជម្រាប​ថា ​កម្ពុជា​កំពុង​ជួបប្រទះ​នឹង​ករណី​ឆ្លង​កូ​វីដ​១៩​ជា​លក្ខណៈ​សហគមន៍​២០ ​កុម្ភៈ ​ដែល​ជា​ករណី​ឆ្លង​ធ្ងន់ធ្ងរ​បំផុត​មិន​ធ្លាប់មាន​។​ មកដល់ពេលនេះ​ករណី​ឆ្លង​សហគមន៍​២០​កុម្ភៈ​មិនទាន់​ធូរស្រាល​នៅឡើយ​ប្រការ​នេះ ជា​ការ​បង្ខំ​ឲ្យ​តំបន់​និង​ទីតាំង​មួយចំនួន​ត្រូវ​បិទ​ជា​បណ្តោះអាសន្ន​។
​​គួរ​បញ្ជាក់​ថា ​គិត​ត្រឹម​ម៉ោង​៧​និង​០០​នាទី​ព្រឹក​ ថ្ងៃទី​១៥ ​ខែមីនា ​ឆ្នាំ​២០២១​នេះ​ កម្ពុជា​បាន​រកឃើញ​អ្នក​ឆ្លង​កូ​វីដ​១៩​សរុប​ចំនួន​១.៣២៥​នាក់​ ក្នុង​នោះ​អ្នកជា​សះស្បើយ​ចំនួន​៧៣០​នាក់ ​,​អ្នក​កំពុង​សម្រាក​ព្យាបាល​ចំនួន​៥៩២​នាក់​,​ស្លាប់​ដោយសារ​កូ​វីដ​១៩​ម្នាក់​ និង​ពីរ​នាក់​ទៀត​ស្លាប់​ដោយសារ​ការ​រើ​ថ្នាំញៀន​ធ្ងន់ធ្ងរ​និង​ស្ទះ​សរសៃ​ឈាម​បេះដូង ​ពេល​កំពុង​ទទួល​ការព្យាបាល​ជំងឺ​កូ​វីដ​១៩៕