អាជ្ញាធរសង្កាត់ដង្កោ ណែនាំពលរដ្ឋនៅផ្លូវ៥០ម៉ែត្រ ទុកដាក់បោវច្រកអេតចាយឲ្យបានត្រឹមត្រូវចៀសវាងរំលោភចិញ្ចើមផ្លូវ
នៅព្រឹកថ្ងៃអង្គារ ទី២៤ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ លោក លត់ ឃីម ចៅសង្កាត់រងទី១ តំណាងលោកស្រី សឿង សេរី ចៅសង្កាត់ដង្កោ បានដឹកនាំកម្លាំងប្រជាការពារសង្កាត់ចុះល្បាត និងរៀបចំសណ្តាប់ធ្នាប់តាមបណ្ដោយផ្លូវ៥០ម៉ែត្រ ដើម្បីបរិស្ថាន អនាម័យ។
ក្នុងការចុះរៀបចំសណ្ដាប់ធ្នាប់នេះ អាជ្ញាធរបានណែនាំអប់រំឲ្យម្ចាស់ទីតាំងអេតចាយមួយចំនួននៅភូមិបាគូ ដែលរស់នៅតំបន់នេះត្រូវទុកដាក់សម្ភារៈ ក៏ដូចជាបាវច្រកអេតចាយឲ្យបានត្រឹមត្រូវ រក្សាចិញ្ចេីមផ្លូវ ចៀសវាងរំលោភយកចំណីផ្លូវមកប្រកបអាជីវកម្មផ្ទាល់ខ្លួន ងាយបង្កគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍ និងប៉ះពាល់ដល់សណ្តាប់ធ្នាប់ បរិស្ថាន គ្មានសោភ័ណភាព។
បើតាមអាជ្ញាធរ ការចុះអប់រំណែនាំដល់ពលរដ្ឋនេះ មានពលរដ្ឋមួយចំនួនធំបានសហការយ៉ាងល្អ យល់ដឹងអំពីសណ្តាប់ធ្នាប់ក្នុងការទុកដាក់សម្ភារៈ ហេីយពលរដ្ឋមួយចំនួនតូចក៏មិនទាន់យល់ច្បាស់ អាជ្ញាធរក៏បានអប់រំណែនាំបន្ថែមទៀត។
ជាមួយគ្នានឹងការចុះណែនាំនេះ អាជ្ញាធរក៏សំណូមពរដល់ប្រជាពលរដ្ឋទាំងអស់មេត្តាជួយថែរក្សា បរិស្ថាន សណ្តាប់ធ្នាប់ ដេីម្បីសោភ័ណភាពទីក្រុងស្អាត និងសូមអរគុណដល់ពលរដ្ឋដែលបានសហការក្នុងការរៀបចំសណ្តាប់ធ្នាប់៕