ផល រតនៈ លើក​​កត្តា​សំខាន់​៣នាំ​ឲ្យ​ឈ្នះ ក្រសួង​មហាផ្ទៃ យប់មិញ
ក្រុម​បាល់ទះ​វិសាខា បាន​យក​ឈ្នះ ក្រុម​ក្រសួង​មហា​ផ្ទៃ ដោយ​លទ្ធផល ៣-០ សម្រាប់​ការ​ប្រកួត​ចុង​ក្រោយ ជុំ​ទី​២ ពាន​រង្វាន់​តេជោលីគ កាល​ពី​ល្ងាច​ថ្ងៃ​អាទិត្យ ទី​១៦ ខែ​កុម្ភៈ ឆ្នាំ​២០២៥ នៅ​វិមាន​ពហុកីឡដ្ឋាន​ជាតិ​អូឡាំពិក។
អ្នក​គាំទ្រ​ភាគ​ច្រើន​មាន​សង្ឃឹម​តិច​តូច​ណាស់​ដែល​វិសាខា​​ដែល​អាច​យក​ឈ្នះ ក្រសួង​មហា​ផ្ទៃ​ បាន​ បន្ទាប់​ពី​ចាញ់​៣​ប្រកួត​ជាប់​គ្នា​កាល​ពី​សប្តាហ៍​មុន ខណៈ​ក្រសួង​មហា​ផ្ទៃ​ជា​ក្រុម​ខ្លាំង​ឈ្នះ​៣​ប្រកួត​ជាប់​គ្នា ប៉ុន្តែ​លទ្ធផល​ ៣-០ បាន​​ផ្តល់​ឲ្យ​វិសាខា​ឡើង​ទៅ​កាន់​វគ្គ​៤​ក្រុម​ចុង​ក្រោយ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​មាន​ការ​ភ្ញាក់​ផ្អើលសម្រាប់​អ្នក​គាំទ្រ។
ពាក់​ព័ន្ធ​នឹង​លទ្ធផល​សប្តាហ៍​មុន និង​សប្តាហ៍​នេះ កីឡាករ ផល រតនៈ ដែល​ជា​អ្នក​បិទ​កណ្តាល​ដ៏​ឆ្នើម​របស់​វិសាខា បាន​បង្ហាញ​ចំណុច​សំខាន់​មួយ​ចំនួន​​នាំ​ឲ្យវិសាខា​ទទួល​បាន​ជ័យជម្នះ។ ទី១ កីឡាករ​វាយផ្តាច់​ឆ្នើម គួន ម៉ុម បាន​ជា​សះ​ស្បើយ​ពី​បញ្ហារបួស​ចង្កេះ​១០០​%។ ទី២ កីឡាករ​ក្រសួង​មហា​ផ្ទៃ​​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូច​ខ្លួន​ឯង​ច្រើន និង​ទី​៣ លេង​ដោយ​មិន​ខ្វល់​​ពី​ការ​ធ្លាក់ ឬ​ឡើង ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​លេង​ឲ្យ​អស់​ពី​សមត្ថភាព​​ដើម្បី​​ក្លិប និង​អ្នក​គាំទ្រ។
ផល រតនៈ បាន​និយាយ​ថា ៖«កាល​ពី​សប្តាហ៍​មុន ការ​ប្រកួត​​ជា​មួយ ក្រុម​ស្នងការដ្ឋាន​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​ អត់​មាន​វត្តមាន​ គួន ម៉ុម ​ទេ ដោយសារ​គាត់​មាន​របួស​ចង្កេះពេល​ហ្វឹក​ហាត់។ ធម្មតា ម៉ុម ជា​ក្បាល​ម៉ាស៊ីន​សំខាន់ បន្ទាប់​ពី​អ្នក​ប៉ះ​សេ ​គាត់​ជា​អ្នក​រក​ពិន្ទុ​បាន​ច្រើន​ឲ្យ​ក្រុម។ ដូច្នេះ​ពេល​គាត់​មាន​បញ្ហា​ គឺ​ពួក​យើង​ពិបាក»។
«បន្ទាប់​មក​ប៉ះ​ក្រុម​បញ្ជាការដ្ឋាន​អង្គរក្ស និង​ក្រុម​ខេត្ត​ស្វាយរៀង ម៉ុម ក៏​អត់​ទាន់​ធូរ​ស្បើយ​​១០០​%​ដែរ។ ណាមួយក្រុម​ទាំង​ពីរ​នេះ​​ល្អ​ លេង​លឿន​ៗ អីចឹង​ធ្វើ​ឲ្យ​យើង​ពិបាកលេង​ដូច​គ្នា។ យើង​ឈ្នះ​ថ្ងៃ​នេះ​ដោយសារ​​ខាង​ក្រុម​ក្រសួង​មហា​ផ្ទៃ​​បាន​ខូច​បាល់​ច្រើន​ដែរ។ មុន​នឹង​ប្រកួត​នេះ ពួក​យើង​ក៏​មិន​សង្ឃឹម​ច្រើន​ទេ គឺ​សង្ឃឹម​តិច​តូច​​តែ១​%​ក្នុង​ការ​ឡើង​វគ្គ​បន្ត»។
កីឡាករ​បិទ​កណ្តាល​បាន​បន្ត​ថា ៖«ម្យ៉ាង​​ទៀត ក្រុម​យើង​ទទួល​បាន​ការ​ណែនាំ​ពី​គ្រូ​ថា ធ្លាក់​ឬ​ឡើងមិន​សំខាន់​ទេ។ ​ទោះ​សង្ឃឹម​១%​ក៏​ដោយ ក៏​យើង​ត្រូវ​តែ​បន្ត​ប្រយុទ្ធ​ដើម្បី​ក្លិប​ដែរ និង​អ្នក​គាំទ្រ​របស់​យើង​ដែល​ខ្វាយ​ខ្វល់​ពី​យើង​ខ្លាំង»។
ការ​ប្រកួត​សប្តាហ៍​ចុង​ក្រោយ វិសាខា បាន​យក​ឈ្នះ កង​ពល​ធំ​អន្តរាគមន៍​លេខ​៣ ដោយ​លទ្ធផល ៣-០ និង​ចុង​ក្រោយ បាន​យក​ឈ្នះ ក្រសួង​មហា​ផ្ទៃ ដោយ​លទ្ធផល ៣-០ ដើម្បី​ស្ថិត​នៅ​ចំណាត់​ថ្នាក់​លេខ​៤ បាន​ឡើង​ទៅ​កាន់​វគ្គ​ពាក់​កណ្តាល​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រ​ជា​មួយ​ក្រុម​លេខ​១ ខេត្ត​ស្វាយរៀង លេខ​២ ក្រសួង​មហា​ផ្ទៃ និង​លេខ​៣ បញ្ជាការដ្ឋាន​អង្គរក្ស។ ក្រុម​ពីរ​ដែល​ធ្លាក់​ក្នុង​ជុំ​ទី២គឺ ស្នងការដ្ឋាន​រាជ​ធានី​ភ្នំពេញ​ និង​កង​ពល​ធំ​អន្តរាគមន៍​លេខ​៣។
គូ​ប្រកួត​វគ្គ​ពាក់​កកណ្តាល​ផ្តាច់​ព្រ័ត្រ គឺ​ក្រុម​លេខ១ ជួប​ ក្រុម​លេខ​៤ និង​ក្រុម​លេខ​២​ជួប​ក្រុម​លេខ​៣។