កាកបាទក្រហមកម្ពុជាខេត្តកំពង់ធំ ចុះសួរសុខទុក្ខស្ត្រីឆ្លងទន្លេ ក្នុងទិវាជាតិសុខភាពមាតា ទារក និង កុមារ
សាខា​កាកបាទក្រហម​កម្ពុជា​ខេត្ត​កំពង់ធំ ចុះសួរសុខទុក្ខ​ស្ត្រី​កំពុង​សម្រាក​ឆ្លងទន្លេ និង​ស្ត្រី​មាន ផ្ទៃពោះ នៅក្នុង​ឱកាស​ទិវា​ជាតិ សុខភាព​មាតា ទារក និង​កុមារ ឆ្នាំ ២០២៥។
កាលពី​ថ្ងៃទី ២១ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ ​២០២៥ លោកស្រី លំ គ​ន្ធា​រី អនុប្រធាន​អចិន្ត្រៃយ៍​សាខា​កាកបាទក្រហម​កម្ពុជា​ខេត្តកំពង់ធំ ដឹកនាំ​សហការី​ចុះសួរសុខទុក្ខស្ត្រី​ឆ្លងទន្លេ និង​ស្ត្រី​មាន​ផ្ទៃពោះ នៅ​មណ្ឌល​សុខភាព​មានជ័យ ស្រុក​សណ្តាន់ និង​មណ្ឌល​សុខភាព​សំបូរ ស្រុក​ប្រាសាទ​សំបូរ ខេត្ត​កំពង់ធំ​។
ក្នុង​ឱកាស​នោះ លោកស្រី ពាំ​នាំនូវ​ប្រសាសន៍​សួរសុខទុក្ខ និង​ក្តី​នឹករលឹក​ពីស​ម្តេច​កិត្តិ​ព្រឹទ្ធ​បណ្ឌិត ប៊ុន រ៉ានី ហ៊ុនសែន ប្រធាន​កាកបាទក្រហមកម្ពុជា ដែលជា​និច្ចកាល​សម្តេច​តែងតែ​គិតគូរ​ដល់​សុខទុក្ខ​ប្រជាពលរដ្ឋ​គ្រប់​ទីកន្លែង ជាពិសេស​ស្ត្រី​គ្រប់រូប​ដែលជា​ម្តាយ គ្រប់គ្រង ថែទាំ និង​អប់រំ​កូនៗ​ ដោយផ្ទាល់។
លោកស្រី លើកឡើង​ដែរ​ថា ទិវា​ជាតិ​សុខភាព មាតា ទារក និង​កុមារ ២០២៥ គឺ​ដើម្បី​ពង្រឹង​ភាពជា​ដៃគូ​រវាង​សេវា​សុខាភិបាល​សាធារណៈ និង​សេវា​ឯកជន ឈានទៅរក​ការលើកកម្ពស់​គុណភាព នៃ​ការ​ថែទាំ​សុខភាព​មាតា ទារក កុមារ និង​យុវវ័យ គ្រប់​ទីកន្លែង ដែល​ទាំងអស់នេះ ចាំបាច់​បំផុត​ត្រូវ​មាន​ការចូលរួម​យ៉ាង​សំខាន់នៅ​គ្រប់ផ្នែក​ពាក់ព័ន្ធ រាប់​បញ្ជូល​ទាំង​សង្គម​គ្រួសារ សហគមន៍ និង​អាជ្ញាធរ​គ្រប់លំដាប់​ថ្នាក់​ផងដែរ។
ជាមួយគ្នានេះ លោកស្រី បាន​នាំយក​អំណោយ​មនុស្សធម៌​សាខា​កាកបាទក្រហមកម្ពុជា​ខេត្តកំពង់ធំ ផ្ដល់ជូន​គ្រួសារ​ដែលមាន​ផ្ទៃពោះ កូនតូច និង​ជន​ពិការ ជូន​ដល់​គ្រួសារ​ចំនួន ​៤២ នាក់ ក្នុង​ ០១ ​នាក់​ទទួលបាន ​៖ អង្ករ​ចំនួន ​២៥ ​គីឡូក្រាម មី​ ០១ ​កេស ទឹកត្រី ​០១ ​យួរ ទឹកស៊ីអ៊ីវ ​០១​ យួរ ឆុត​មួក ស្រោមដៃ ស្រោមជើង មុង​ទារក កន្សែង ម្សៅ​ទារក និង​ថវិកា​ចំនួន ៥ ម៉ឺន​រៀល។ ចំពោះ​ជន​ពិការ​ដែល​គ្រោះថ្នាក់​ដោយ​គ្រាប់មីន ទទួល​បាន​នូវ​អង្ករ​ចំនួន​ ២៥​ គីឡូក្រាម មី​ ០១ ​កេស ទឹកត្រី​ ០១ ​យួរ ទឹកស៊ីអ៊ីវ​ ០១​ យួរ និង​ថវិកា​មួយ​ចំនួន​ផង​ដែរ៕