ការកក់បន្ទប់ផ្ទះសំណាក់ សណ្ឋាគារ នៅសៀមរាបជិតពេញ នៅមុនពេលអង្គរសង្ក្រាន្ត និងបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរ
ការកក់បន្ទប់ផ្ទះសំណាក់ សណ្ឋាគារសម្រាប់ស្នាក់នៅក្នុងខេត្តសៀមរាបមានការកើនឡើងមុនពេលព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន្តឆ្នាំ ២០២៥ និងពិធីបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរ ខណៈតម្លៃបន្ទប់មិនមានការកើនឡើងនោះទេ។
លោក ប៊ុនធឿន បុគ្គលិកផ្នែកលក់នៅសណ្ឋាគារ La Residence Blanc D’Angkor Hotel បានឱ្យដឹងនៅថ្ងៃទី ២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៥នេះថា ការកក់បន្ទប់ស្នាក់នៅមានកំណើនដែលគិតមកដល់ពេលនេះ ប្រមាណ ៥០% ដែលភាគច្រើនជាភ្ញៀវក្នុងស្រុក ខណៈតម្លៃ ៤០ ដុល្លារ ពោលគឺមិនមានការកើនឡើងនោះទេ។
កញ្ញា ដានី បុគ្គលិកផ្នែកលក់នៅសណ្ឋាគារ La Palmeraie d’Angkor Charming Hotel បង្ហើបប្រាប់ថា នៅក្នុងក្រុងសៀមរាប មានការកក់បន្ទប់ច្រើនហូរហែរ ដែលទំនងជិតពេញហើយ អំឡុងពេលព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន និងបុណ្យចូលឆ្នាំខ្មែរខាងមុខនេះ។
កញ្ញា ទេវី បុគ្គលិកផ្នែកលក់ នៅសណ្ឋាគារ Rambutan Hotel & Resort in Siem Reap ក៏បានប្រាប់ដូចគ្នាថា កំណើននៃការកក់បន្ទប់ស្នាក់នៅមានការកើនឡើងខ្ពស់ នៅមុនពេលចូលឆ្នាំខ្មែរ ដែលមានទាំងភ្ញៀវបរទេស និងក្នុងស្រុក។
សូមជំរាបថា ព្រឹត្តិការណ៍អង្គរសង្ក្រាន្តឆ្នាំ២០២៥ នឹងត្រូវរៀបចំឡើងក្រោមប្រធានបទ «ញញឹមសាទរសង្ក្រាន្តឆ្នាំថ្មី» ដែលនឹងលើកយកនូវកេរតំណែលអរិយធម៌ វប្បធម៌ ទំនៀមទម្លាប់ និងស្នាដៃរបស់បុព្វបុរសខ្មែរមករំលេចឡើងជាផ្ទាំងទស្សនីយភាពចម្រុះដ៏សម្បូរបែបនៅលើទឹកដីអង្គររយៈពេល៣ ថ្ងៃ គឺថ្ងៃទី ១៤-១៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥៕