លោក​ ទៀ សីហា អញ្ជើញ​សំណេះសំណាល​កម្លាំង​ការពារព្រំដែនគោក​ភូមិភាគ៣​នា​ឱកាស​ជិត​ចូលឆ្នាំប្រពៃណីខ្មែរ
កំពត ៖ នារសៀលថ្ងៃទី ២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥នេះ ក្រោមអធិបតីភាព​ដ៏​ខ្ពង់ខ្ពស់​លោក​នាយឧត្តមសេនីយ៍ ទៀ សីហា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ​បាន​អញ្ជើញ​ក្នុង​ពិធី​សំណេះសំណាល​សួរ​សុខ​ទុក្ខ​កង​កម្លាំងប្រដាប់អាវុធទិសយោធភូមិភាគទី៣ នៅវរសេនា​តូចលេខ៣៣៥ការពារព្រំដែនគោគ ដែល​ស្ថិត​នៅ​ក្នុង​ភូមិកោះតារចាន់ ឃុំកំពង់ត្រាចខាងកើត ស្រុកកំពង់ត្រាច ខេត្តកំពត។
នាឱកាសនៅ​លោក​នាយឧត្តមសេនីយ៍ ទៀ សីហា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ បានដឹកនាំប្រតិភូអមដំណើរចុះពិនិត្យបន្ទាត់ព្រំដែន​គ្រប់​បណ្តា​កងកម្លាំង​វរសេនាតូច​ចំណុះ​ជាពិសេស​កម្លាំង​យោធិន​ដែល​ឈរ​ជើងនៅតាមខ្សែរបន្ទាត់ព្រំដែន និង​មេ​បញ្ជាការ​កងពលតូច​ថ្មើរជើងចំណុះ​យោធិន្ទភូមិភាព​ ៣ កំពត​ត្រូវបន្ត​ពង្រឹងការរសហសការ​ឱ្យ​បាន​ស្អិតល្មួត​ជាមួយអង្គភាពមិត្តនគរបាលវីរៈសេនាតូចការពារព្រំដែនគោកលេខ៣៣៥ ក្នុង​ប្រតិបត្តិការចេញល្បាត​ត្រូវត្រួតពិនិត្យ​តាមបណ្ដា​គោលដៅ​ផ្សេងៗ​ទៀត​ដែល​បាន​កំណត់​ដើម្បី​តាម​ដាន​ក្តាប់​ជាប់​រាល់សកម្មភាពនិងសភាពការណ៍ ដែលប្រែប្រួលនៅតាមខ្សែបន្ទាត់ព្រំដែន ឱ្យ​បានទាន់ពេលវេលាដែលនូវ​កើត​មាន​បទ​ល្មើសឆ្លងដែនខុសច្បាប់​ផ្សេងៗកងកម្លាំង​ប្រដាប់​អាវុធ​ដែល​បាន​ឈរ​ជើង​នៅ​តាម​ខ្សែ​បន្ទាត់ព្រំដែនទាំងអស់ដើម្បីធានា​ឱ្យបានសុខសុវត្ថិភាពជូនដល់ប្រជាពលរដ្ឋរបស់យើង។
ជាមួយគ្នាចុងក្រោយនោះដែរ​លោក​នាយឧត្តមសេនីយ៍ ទៀ សីហា បាន​មាន​ប្រសាសន៍ផ្ដាំ​ផ្ញើ​ដល់យោធិនទាំងអស់ ដែល​បាន​ឈរជើងនៅក្នុងភូមិសាស្ត្រខេត្តកំពត​ត្រូវថែរក្សាការពារ​បទល្មើសឆ្លងដែនដោយខុសច្បាប់​ជូនប្រជាពលរដ្ឋឱ្យបានល្អប្រសើរ៕