ពលរដ្ឋរីករាយ និងត្រៀមខ្លួនពីចម្ងាយសម្រាប់ការចូលរួមសង្ក្រាន្តវត្តភ្នំ នាពេលខាងមុខ ក្រោមម្លប់សន្តិភាព
គិត​ត្រឹម​ថ្ងៃ​ទី ២៦ ខែ​មីនា ឆ្នាំ ២០២៥ នេះ អាជ្ញាធរ​រាជធានី និង​មន្ត្រី នៃ​មន្ទីរ​ជំនាញ​ពាក់ព័ន្ធ បាន​កំពុង​បន្ត​ការ​យកចិត្តទុកដាក់​ក្នុង​ការ​រៀបចំ​ដំឡើង​បដា , ស្តង់​ប្រពៃណី និង​សោភណភាព​ផ្សេងៗ ទាក់ទង​នឹង​ការ​ប្រារព្ធ​សង្ក្រាន្ត​ក្នុង​ពិធីបុណ្យ​ចូល​ឆ្នាំ​ថ្មី​ប្រពៃណី​ជាតិខ្មែរ ដែល​នឹង​ខិត​ចូល​មក​ដល់​នា​ពេល​ខាងមុខ។
ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ​នា​តំបន់​រមណីយដ្ឋាន​ប្រវត្តិសាស្ត្រ​វត្តភ្នំ មាន​ប្រជាពលរដ្ឋ សិស្ស-និស្សិត​ជាច្រើន បាន​បន្ត​ទៅ​ដើរ​លេង​កម្សាន្ត និង​ទស្សនា​ពី​ការ​រៀបចំ​តុបតែង​លម្អ​របស់​ក្រុម​អាជ្ញាធរ​ផង​ដែរ។
ប្រជាពលរដ្ឋ​បាន​លើក​ឡើង​ថា ត្បិត​ចូលឆ្នាំ​ខ្មែរ​មិន​ទាន់​មក​ដល់​ក៏​ពិត​មែន ប៉ុន្តែ​បន្ទាប់ពី​មើល​ឃើញ​ពី​ការ​រៀបចំ​ត្រៀម​លក្ខណៈ​របស់​អាជ្ញាធរ​បណ្តើរៗ ហើយ​នោះ ពួកគាត់​មាន​អារម្មណ៍​រំភើប​រីករាយ រំពឹង​ចង់​ឱ្យ​ថ្ងៃ​សង្ក្រាន្ត​ចូល​មក​ដល់ ដើម្បី​អាច​ចូលរួម​លេង​កម្សាន្ត​សប្បាយ​ជាមួយ​ប្រជាពលរដ្ឋ​មកពី​គ្រប់ទិសទី ក្រោម​ម្លប់ នៃ​សុខ​សន្តិភាព​ពេញលេញ​របស់​ប្រទេសជាតិ។
សិស្ស-និស្សិត ដែល​ទំនេរ​ពី​ម៉ោង​សិក្សា បាន​មក​លេង​កម្សាន្ត​តំបន់​រមណីយដ្ឋាន​ប្រវត្តិសាស្ត្រ​វត្តភ្នំ បាន​លើក​ឡើង​ផង​ដែរ​ថា ជាក់ស្ដែង​នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​ទី ២៦ ខែ​មីនា ឆ្នាំ ២០២៥ នេះ សង្កេត​ឃើញ​មាន​ការ​រៀបចំ​ខ្លោងទ្វារ​សង្ក្រាន្ត​វត្តភ្នំ និង​ការ​រៀបចំ​ផ្សេងៗ ទៀត​ជាច្រើន លេង​កម្សាន្ត​សប្បាយរីករាយ។
សូម​បញ្ជាក់​ថា ពិធីបុណ្យ​ចូល​ឆ្នាំ​ថ្មី ប្រពៃណី​ជាតិខ្មែរ នឹង​ប្រារព្ធ​ឡើង​រយៈពេល ០៣ ថ្ងៃ នៅ​ថ្ងៃទី ១៤ , ១៥ និង​ទី ១៦ ខែ​មេសា ឆ្នាំ ២០២៥ ខាងមុខ៕