វិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាគីរីរម្យប្រារព្ធខួប១០ឆ្នាំ ជាមួយអាហារូបករណ៍១២០កន្លែង និងកម្មវិធីសិក្សាក្រោមជំនួយឧបត្ថម្ភ៣០កន្លែង សម្រាប់ឆ្នាំសិក្សាថ្មី២០២៤-២០២៥
ដើម្បីអបអរគម្រប់ខួប១០ឆ្នាំ វិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាគិរីរម្យ (KIT) ដែលជាគ្រឹះស្ថានឧត្តមសិក្សាឈានមុខគេមួយនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ប្រកាសផ្ដល់អាហារូបករណ៍ និងកម្មវិធី សិក្សាក្រោមជំនួយឧបត្ថម្ភសរុបចំនួន១៥០កន្លែងជូនដល់សិស្សានុសិស្សទាំងអស់ ដែលទើបនឹងប្រឡងសញ្ញាបត្រមធ្យមសិក្សាទុតិយភូមិនៅឆ្នាំ២០២៤នេះ។ ក្នុងនោះ វិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាគិរីរម្យនឹងផ្តល់ជូន អាហារូបករណ៍តាមនិទ្ទេសចំនួន ១២០កន្លែង និងកម្មវិធីសិក្សាក្រោមជំនួយឧបត្ថម្ភចំនួន៣០កន្លែង។
លោក បណ្ឌិត Masamu Kamaga នាយវិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាគិរីរម្យ មានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងមាន សេចក្តីរំភើបរីករាយក្នុងការប្រារព្ធខួបលើកទី ១០ នៃការបង្កើតវិទ្យាស្ថានរបស់យើង ជាមួយនឹងការផ្តល់ជូន អាហារូបករណ៍ និងកម្មវិធីសិក្សាក្រោមជំនួយឧបត្ថម្ភជាច្រើនកន្លែងជូនដល់សិស្សនិស្សិតនៅទូទាំងប្រទេស ដែលមានទេពកោសល្យ សមត្ថភាព និងភាពវ័យឆ្លាត។ ការផ្ដល់ជូននេះធ្វើឡើងក្នុងគោលដៅផ្តល់ឱកាសឱ្យពួកគេសម្រេចបាននូវក្តីសុបិន្តក្នុងការបន្តការសិក្សាថ្នាក់ឧត្តមសិក្សាដើម្បីទទួលបានភាពជោគជ័យក្នុងជីវិត និងចូលរួមចំណែកក្នុងការអភិវឌ្ឍន៍ប្រទេសកម្ពុជា»។
លោកនាយកបានបន្តថា ៖ «វិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាគិរីរម្យតែងតែស្វែងរកគំនិតផ្ដួចផ្តើមថ្មីៗដើម្បីធ្វើឱ្យកម្មវិធីសិក្សារបស់សិស្សនិស្សិតកាន់តែប្រសើរឡើងពីមួយជំនាន់ទៅមួយជំនាន់។ យើងប្ដេជ្ញាចិត្តថានឹងផ្ដល់ជូនសិស្សនិស្សិតរបស់យើងនូវការសិក្សាប្រកបដោយគុណភាព និងមានការទទួលស្គាល់ជាសកល ជាមួយនឹងកម្មវិធីសិក្សាដែលផ្ដោតលើគម្រោងស្រាវជ្រាវទំនើប  និងការហាត់ការជាមួយក្រុមហ៊ុនដៃគូរទាំងនៅក្នុងស្រុក និងក្រៅស្រុក។»
អាហារូបករណ៍១២០កន្លែង
ក្នុងឆ្នាំសិក្សាថ្មី ២០២៤ ​- ២០២៥  វិទ្យាស្ថានបច្ចេកវិទ្យាគិរីរម្យនឹងផ្តល់ជូនអាហារូបករណ៍តាមនិទ្ទេសបាក់ឌុប ចំនួន១២០កន្លែងសម្រាប់សិស្សានុសិស្សដែលទទួលបាននិទ្ទេសសរុប A, B, C និង D ជាមួយការបញ្ចុះតម្លៃ សិក្សាក្នុងឆ្នាំទី១ដូចខាងក្រោម ៖
• និទ្ទេស A ៖ អាហារូបករណ៍ ១០០% (៣០ កន្លែង)
• និទ្ទេស B ៖ អាហារូបករណ៍ ៧០% (៣០ កន្លែង)
• និទ្ទេស C ៖ អាហារូបករណ៍ ៥០% (៣០ កន្លែង)
• និទ្ទេស D ៖ អាហារូបករណ៍ ២០% (៣០ កន្លែង)
លើសពីនេះ វិទ្យាស្ថានក៏ផ្តល់ជូនអាហារូបករណ៍តាមនិទ្ទេសផងដែរ គិតចាប់ពីឆ្នាំទី២ឡើងទៅ ដោយផ្អែកលើ លទ្ធផលសិក្សានៅក្នុងឆ្នាំមុនៗ ជាមួយនឹងការបញ្ចុះតម្លៃសិក្សាដូចខាងក្រោម ៖