ការ​ដេញ​ភា​ស៊ី​ផ្សារ​ចំការ​គរ លើក​ទី​២​ បាន​បញ្ច​ប់ក្នុង​តំលៃ៨៥.០០០.០០០​លាន​រៀល
នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​៥ ខែមករា ឆ្នាំ២០២១ ​ដំណើរការ​​ដេញថ្លៃ​ភាស៊ី​គ្រប់​ប្រភេទ​អាជីវកម្ម​សម្រាប់​ឆ្នាំ​២០២១​ លើក​ទី​២ នៅផ្សារ​ចំការ​គរ នាខេត្ត​បន្ទាយមានជ័យ ​បាន​ទៅ​លើលោក ស្រេង​ រ៉ា ក្នុង​តម្លៃ​៨៥.០០០.០០០​លាន​រៀល​ ។
​លោក​ បឹង គឹម​សឹង​ ប្រធាន​មន្ទីរ​សេដ្ឋកិច្ច​ហិរញ្ញវត្ថុ​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ បាន​​​ឲ្យ​ដឹង​ថា​ ការ​​ដេញថ្លៃ​ភាស៊ី​គ្រប់​ប្រភេទ​អា​ជីវកម្ម​សម្រាប់​ឆ្នាំ​២០២១​ នៅ​ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ​ ​គឺ​ដើម្បី​រក្សា​សន្តិសុខ​សណ្តាប់​ធ្នាប់ ​សោភ័ណភាព​ សម្អាត​បរិស្ថាន អនាម័យ​ផ្សារ​ទាំងនោះ កុំ​ឲ្យ​ខូច​មុខមាត់​ស្រុក​ ក្រុង​ផងដែរ ។
លោក​បានបញ្ជាក់​ឲ្យ​ដឹង​បន្តទៀតថា មូលដ្ឋាន​អាជីវកម្ម​ដែល​ជា​របស់​រដ្ឋ​ និង​គ្រប់គ្រង​ការប្រមូល​ភា​ស៊ីដោយ​រដ្ឋ​​ ​មាន​ទំហំ​ទឹកប្រាក់​តិចតួច ហើយមូលដ្ឋាន​អាជីវកម្ម​ដេញថ្លៃ​មានដូច​ជា ផ្សារ​នៅ​ស្រុក​ភ្នំ​ស្រុក ស្រុក​ស្វាយចេក ស្រុក​ថ្មពួក សួន​កុមារ​និង​ផ្សារ ចម្ការ​គ ក្រុង​សិរីសោភ័ណ​ជាដើម ហើយ​រាប់​សិប​កន្លែង​ទៀត ត្រូវ​បាន​ប្រគល់​ឲ្យ​ឯកជន​វិនិយោគ​៕