​គម្រោងវិនិយោគ​នៅ​ភ្នំបូកគោ​ ​ចាយទុន​អស់​ប្រមាណ ៨០០ លានដុល្លារ​ មិនទាន់មានផលចំណេញ
អ្នកឧកញ៉ា សុខ គង់ ​បាន​បង្ហើប​ពីខ្ទង់​ចំណាយ​សម្រាប់​ការ​វិនិយោគ​នៅ​រមនីយដ្ឋាន​ភ្នំបូកគោ រហូតមកដល់ពេលនេះ បាន​ចាយទុនវិនិយោគអស់ប្រមាណ ៨០០ លានដុល្លារ ហើយមិនទាន់ទទួលបានប្រាក់ចំណេញនោះទេ។
ផ្តល់​បទ​សម្ភាសន៍​ដល់​ក្រុមអ្នក​សារព័ត៌មាន​ជាង ៣០ ស្ថាប័ន ដឹកនាំ​ដោយ​ក្លិប​អ្នក​កាសែត​កម្ពុជា នៅរសៀលថ្ងៃទី ​២៩ ខែឧសភា ​ឆ្នាំ ២០២៤ អ្នកឧកញ៉ា សុខ គង់ មានប្រសាសន៍ថា៖ «យើងបានចំណាយ​លើ​ការ​សាងសង់ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធ​​ផ្សេងៗ​​មាន​ ផ្លូវ ទឹក ភ្លើង រហូត​មក​ដល់ពេលនេះ​អស់​ប្រមាណ ៧០០ ទៅ ៨០០ លានដុល្លារ ដែល​​ការ​វិនិយោគ​យ៉ាងច្រើន​​សន្ធឹកនេះ​នៅ​មិន​ទាន់​បានផល​​ចំណេញមកវិញ​នោះទេ»។
​អ្នកឧកញ៉ា សុខ គង់ ​បញ្ជាក់ថា ​ផ្ទៃដីឧទ្យាន​ភ្នំបូកគោ​មាន​ទំហំ​ជាង​ ១៥០ ០០០ ហិកតា ​តែ​ក្រុមហ៊ុន​ទទួល​បាន​សិទ្ធិ​វិនិយោគ​តែ​​ប្រមាណ ​៤ ម៉ឺនហិកតា។
អ្នកឧកញ៉ា​បានលើកពី​ការ​​សាងសង់​ព្រះពុទ្ធបដិមាករ​កម្ពស់ជាង ១០០ ម៉េត្រ​នៅលើភ្នំ​បូកគោដែល​គ្រោយ​ចំណាយ​រាប់លាន​ដុល្លារ ខណៈក្រុម​ហ៊ុន​ក៏​មានផែន​ការ​សាង​សង់ហេដ្ឋារចនា​សម្ព័ន្ធផ្សេងទៀត​ ដែល​ត្រូវ​ចាយ​ខ្ទង់​វិនិយោគ​រាប់​សិប​លាន​ដុល្លារ​ថែម​ទៀត៕