អ្នកជំងឺ០៦​នាក់ទៀត​ហើយ នៅ​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ បាន​​ជាសះស្បើយពី​កូវីដ១៩​
អ្នក​ជំងឺ​កូវីដ​-១៩ ចំនួន ០៦​នាក់​ក្នុងចំណោម​អ្នក​ឈឺ​១០៦​នាក់ ត្រូវ​បាន​ក្រុម​គ្រូពេទ្យ​ព្យាបាល​ជាសះស្បើយ និង​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​វិលត្រឡប់​ទៅផ្ទះ​វិញ ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​បន្តធ្វើ​ច​ត្តា​ឡី​ស័ក​ខ្លួន​នៅផ្ទះ​រយៈពេល​១៤​ថ្ងៃ​រួច​វិលត្រឡប់​មក​យក​សំណាក​ម្តង​ទៀត​ផង​ដែរ។​
​មន្ត្រី​សុខាភិបាល​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ បាន​ប្រាប់​ឲ្យ​ដឹងថា នៅ​ថ្ងៃទី​០៩ ខែ​ឧសភា ឆ្នាំ​២០២១​នេះ អ្នកជំងឺ​កូ​វីដ​-១៩ ចំនួន​០៦​នាក់ បានជា​សះស្បើយ និង​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ទៅ​ផ្ទះ​វិញ។ ឯកឧត្តម វ៉ី សំណាង អភិបាលខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ បាន​ចូលរួម​អបអរ​ចំពោះ​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​បានជា​សះស្បើយ​ពី​ជំងឺ​ដ៏​កាច​សាហាវ​នេះ​ផង​ដែរ។ ក្នុង​នោះ​លោក​បាន​ក្រើនរំលឹក​ដល់​អ្នក​ដែល​ជា​សះស្បើយ​នៅ​ថ្ងៃ​នេះ​ បន្ត​ធ្វើ​ចត្តា​ឡី​ស័ក​នៅផ្ទះ​របស់​ខ្លួន​ឯង​រយៈ​ពេល ១៤​ថ្ងៃជា​កំហិត និង​សូម​ត្រឡប់​មក​យក​សំណាក​វិញ នៅ​ថ្ងៃទី​២២ ខែឧសភា ឆ្នាំ​២០២១​ម្ដងទៀត
​លោក​វេជ្ជបណ្ឌិត អោ វណ្ណ​ថេ​ន ប្រធាន​មន្ទីរ​សុខាភិបាល​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ បាន​ប្រាប់​កាលពី​ម្សិលមិញ​ថា ក្នុង​ខេត្តកំពង់ស្ពឺ មាន​អ្នក​ឆ្លង​កូ​វីដ​-១៩​ សរុប ១១៥​នាក់​, អ្នក​កំពុង​ព្យាបាល ១០៦​នាក់​, ផ្ទេរ​ទៅ​ព្យាបាល​នៅ​ភ្នំពេញ ០៤​នាក់ និង​មាន​អ្នកស្លាប់ ០៥​នាក់ អ្នក​កំពង់​ធ្វើ​ច​ត្តា​ឡី​ស័ក សរុប​ចំនួន ១០១៩​នាក់។ អាជ្ញាធរ​ខេត្ត​កំពង់ស្ពឺ ក៏បាន​ក្រើន​រម្លឹក​ដល់​បងប្អូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​សូម​មេត្តា​ប្រុងប្រយ័ត្ន​ឲ្យ​បាន​ខ្ពស់​ជាពិសេស ​ត្រូវ​អនុវត្ត​តាម​វិធានការ​សុខាភិបាល «៣​ការពារ ៣​កុំ​» ជាប្រចាំ ដើម្បី​ជៀស​ផុត​ពី​ជំងឺ​ដ៏​កាច​សាហាវ​នេះ៕