ក្រុមហ៊ុន ត្រូ​ភី​ខេ​ម ហ្វ្រ៊ូ​ត​អេ​ន វេ​ជី​ថេ​ប៊​ល ឯ​.​ក ប្រគល់​ស្បៀងអាហារ​​ជួយឧបត្ថម្ភ​ពលរដ្ឋរង​គ្រោះដោយ​ជំងឺ​កូ​វីដ​-១៩
ស្បៀងអាហារ​ជាច្រើន​មុខ​ត្រូវបាន​ក្រុមហ៊ុន ត្រូ​ភី​ខេ​ម ហ្វ្រ៊ូ​ត​អេ​ន វេ​ជី​ថេ​ប៊​ល ឯ​.​ក យកមក​ប្រគល់​ជូន​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដើម្បី​ចូលរួម​ជួយឧបត្ថម្ភ​ជីវភាព​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​ទ​ទួល​រងគ្រោះ ឬ​រង​ផលប៉ះពាល់​ធ្ងន់ធ្ងរ ពី​មេរោគ​កូ​វីដ​-១៩ ខណៈដែល​ជំងឺ​នេះ​បាន​នឹង​កំពុង​រីក​រាលដាល​ក្នុង​ព្រឹ​ត្តិ​ការណ៍​សហគមន៍​២០​កុម្ភៈនៅឡើយ​។​
ពិធី​ប្រគល់​នឹង​ទទួល​នេះ បានធ្វើ​ឡើង​នៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃទី​២១ ខែ​ឧសភា​ ឆ្នាំ​២០២០​នេះ ក្រោម​វត្តមាន​លោក កើត ឆែ អ​ភិបាល​រង​រាជធានី​ភ្នំពេញ​ តំណាងឲ្យលោក​ ឃួ​ង ស្រេង ​អភិបាល​រាជធានី ​និង​លោក​ឧកញ៉ា ហ៊ុន ឡាក់ ប្រធាន​ក្រុមហ៊ុន ត្រូ​ភី​ខេ​ម ហ្វ្រ៊ូ​ត​អេ​ន វេ​ជី​ថេ​ប៊​ល ឯ​.​ក នៅ​សាលា​រាជធានី​ភ្នំពេញ ។​
លោក កើត ឆែ ក្នុងឱកាស​នោះបាន​ថ្លែងថា ក្នុងនាម​ក្រុមប្រឹក្សា គណៈ​អភិបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ មន្ត្រី​រាជការ កងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ និង​ប្រជាពលរដ្ឋ​ទាំងអស់ នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ សូម​ថ្លែងអំណរ​គុណ​យ៉ាង​ជ្រាលជ្រៅ​ចំពោះ លោក​ឧកញ៉ា​ ហ៊ុន ឡាក់​ ដែល​បាន​ឧបត្ថម្ភ មី ចំនួន​២០០​កេស​, ត្រីខ​ចំនួន​២០០​កេស​,​ដុំ​ស៊ុប​មាន់​ពីរ​ប្រភេទ​ចំនួន​២៧៥​កេស និង​ម្សៅ​ស៊ុប​មាន់​ចំនួន​២៥​កេស​ជូន​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ ដើម្បី​ជួយឧបត្ថម្ភ​ជីវភាព​ជូន​ប្រជាពលរដ្ឋ​ដែល​ទ​ទូល​រងគ្រោះ ឬ​រង​ផលប៉ះពាល់​ធ្ងន់ធ្ងរ មេរោគ​កូ​វីដ​-១៩ ។​
តាមរយៈ​កាយវិការ​ដ៏​ល្អ​ប្រពៃ ប្រកបដោយ​មនុស្សធម៌ និង​គុណធម៌​ខាងលើនេះ ពិតជា​បានរួម​ចំ​ណែក​យ៉ាងសំខាន់​ជាមួយ​រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ និង​រាជរដ្ឋាភិបាល ស្របតាម​ការអំពាវនាវ​របស់ សម្តេច​អគ្គមហាសេនាបតីតេ​ជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រី នៃ​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា ក្នុងការ​ចាត់​វិធានកា​រ​ទប់ស្កាត់​ការរីក​រាលដាល​នៃ​មេរោគ​កូ​វីដ​-១៩ នៅ​រាជធានី​ភ្នំពេញ ក៏ដូចជា​នៅ​ទូទាំង​ព្រះរាជា​ណាចក្រ​កម្ពុជា បាន​ទាន់ពេលវេលា​។
ទឹកចិត្ត​សប្បុរសធម៌​ដ៏​ថ្លៃថ្លា​មួយ​នេះ ស្ដែង​ឱ្យឃើញ​អំពី​ការគិតគូ និង​ក្តីអាណិត​ស្រលាញ់​ចំពោះ​ជនរួមជាតិ ដោយ​ឈរលើ​បុព្វហេតុ​ជាតិ សាមគ្គី​ជា​ធ្លុង​មួយ ក្នុង​ស្មារតី​ជួយ​គ្នា នៅក្នុង​កាលៈទេសៈ​ដែល​ប្រទេសជាតិ​បាន និង​កំពុងជួ​ប​ប្រទះ​នឹង​គ្រោះភ័យ នៃ​ការ​រា​ត​ត្បាត​ពី​មេរោគ​កូ​វីដ​-១៩ (Covid-i9)​។ សមានចិត្ត​ដ៏​ប្រពៃ​នេះ នឹងត្រូវ​បាន​ចងចាំ ទុក​ដោយ​រាជរដ្ឋាភិបាល រដ្ឋបាល​រាជធានី​ភ្នំពេញ និង​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ទាំងអស់​៕​