តេស្តរហ័សរកឃើញមនុស្ស ៤ នាក់ឆ្លងកូវីដ-១៩ ក្នុងពិធីតែងតាំងអភិបាលខេត្តបាត់ដំបង និងខេត្ត​កំពង់ធំ​​
ភ្ញៀវកិត្តិយសអញ្ជើញ​​​ចូល​​រួម​​ក្នុង​ពិធី​ប្រកាស​តែង​តាំង​អភិបាល​ខេត្ត​បាត់​ដំបង​ និង​ខេត្ត​កំពង់​ធំ ​ចំនួន​៤​នាក់​បាន​រក​​ឃើញ​​ឆ្លង​កូវីដ១៩​។​​ពិធី​នេះ​ត្រូវ​បាន​​​​រៀបចំ​ឡើង​ ក្រោម​អធិបតី​ភាព​សម្តេច​ក្រឡា​ហោម​ ស ខេង ឧបនាយក​រដ្ឋមន្រ្តី ​រដ្ឋមន្រ្តី​ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​​​នា​ថ្ងៃ​ទី​១១ ខែ​តុលា ឆ្នាំ​២០២១​នេះ។​​
​​សម្តេច​ក្រឡា​​ហោម​ ស ខេង​ បាន​មាន​ប្រសាសន៍​ថា តាម​រយៈ​ការ​ធ្វើ​តេស្ត​រហ័ស​អ្នក​ចូល​​រួម​​ក្នុង​ពិធី​តែង​តាំង​អភិបាល​​ខេត្ត​បាត់​ដំបង​ពីរ​នាក់​​រក​ឃើញ​ឆ្លង​កូវីដ​១៩​ ខណៈ​​​​ពីរ​នាក់​ទៀត​​​រក​​ឃើញ​ឆ្លង​​​ក្នុង​ឱកាស​តែង​តាំង​អភិបាល​ខេត្ត​កំពង់​ធំ​នា​រសៀល​​ថ្ងៃ​ទី​១១ ខែ​តុលា ឆ្នាំ​២០២១​នេះ។ ករណី​ឆ្លង​កូវីដ១៩ ​​​បាន​កើន​ឡើង​​ ក្រោយ​​ពិធី​​ជួប​ជុំ​ក្នុង​ឱកាស​បុណ្យ​ភ្ជុំ​បិណ្ឌ​​កាល​​ពី​សប្តាហ៍​មុន​។
ក្រសួង​សុខាភិបាល​ប្រកាស​​រក​ឃើញ​ករណី​ឆ្លង​ថ្មី​ជំងឺកូវីដ-១៩ចំនួន ២៥៨នាក់ ក្នុង​នោះ​ករណី​ឆ្លង​នាំ​ចូល​កម្ពុជា ១៦នាក់,ជាសះស្បើយ ៥៤៦នាក់ និង​ស្លាប់ថ្មី ២១នាក់ នៅថ្ងៃទី១១ ខែ​តុលា ​ឆ្នាំ​២០២១នេះ។​ មក​ទល់​ពេល​នេះ​កម្ពុជា​មាន​អ្នក​ឆ្លង​សរុប ១១៥ ០៦៨នាក់,អ្នក​ជា​សះ​ស្បើយ​សរុប​ ១០៨ ៤០៣នាក់ និង​អ្នក​ស្លាប់​សរុប ២៥២៧នាក់៕