ក្រោយ​លាចាកសិក្ខាបទ​ ឌួង ឆាយ បង្ហោះសារយ៉ាងឈឺចាប់​បំផុត ទៅកាន់អតីតភរិយា
​អតីត​ឧកញ៉ា ឌួង ឆាយ បន្ទាប់ពី​លា​ចាកសិក្ខាបទ​មិនទាន់បាន​ប៉ុន្មាន​ផង ​ក៏​ស្រាប់តែ​លោក​បាន​បង្ហាញ​សារ​មិន​សប្បាយចិត្ត​ និង​លើក​ការ​សូមទោស​ចំពោះ​កូនៗ​របស់ខ្លួន​។​
លោក ឌួង ឆាយ ​បានលើកឡើង​ទាំង​កម្សត់​ថា​ ពុកសូមទោស​ណា​កូនៗ​ដែល​ពុក​គ្មាន​សមត្ថភាព​មើលថែ​គ្រួសារ​ឲ្យបាន​ល្អ​។ ​បង្កើតកូនៗ​មក​រង​ទុក​ដោយ​សារ​ពុក​ ពុក​ពិតជា​នឹក​កូនៗ​ណាស់ ​ជាង​២​ខែ​នេះ​មិនបាន​ជួប និង​គ្មាន​សមត្ថភាព​ក្នុង​ការជួប​ឱបថើបកូនៗ ។
លោក ឌួង ឆាយ បាន​បន្តទៀតថា​ ពុក​សង្ឃឹមថា នឹង​បាន​ជួប​កូនៗ​ឆាប់ៗ​នេះ ​ពួកយើង​ជា​អ្នកបង្កើត​គេ​មក ​មិនមែន​គេ​ចង់​មក​កើត​ជាមួយ​យើង​នោះទេ​។ ដូច្នេះ​សូមឲ្យ​មានការ​ទទួល​ខុសត្រូវ​ចំពោះ​កូនៗ​ផង ខ្ញុំ​សូម​អង្វរ អ្នក​ដែល​ពិបាក​រងគ្រោះ​បំផុត​គឺ​កូនៗ ។
លោក​បន្ថែមថា​ អានិត​ជា​ងគេ​ គឺ​កូនប្រុស​ច្បង ​គ្នា​ឈឺ​មើល​មិនទាន់​ឃើញច្បាស់​ និង​កូនស្រី​ពៅ​ទើប​ជាងមួយ​ខួប​ មិនទាន់​ដឹង​អី្វ​ ហើយ​គ្រួសារ​ត្រូវ​ជួប​រឿង​បែប​នេះ​។​ ជីវិត​ខ្ញុំ​បាន​ជួប​ព្រុះ​ភ្លៀង​ខ្លាំងៗ​ជា​ច្រើន​ដង ដែល​មនុស្ស​ទូទៅ​មិនដែល​សូម្បីតែ​ឮ​ដល់​អនិច្ចា​ខ្លួនឯង​សូមទោស​នៅ​រាល់​កំហុស​របស់ខ្ញុំ ខ្ញុំ​ទទួល ខុស​ទាំងអស់​៕