រ៉េត សារីតា ប្តេជ្ញាបំពេញតួនាទីឲ្យល្អដើម្បីតំណាងភាពអង់អាចរបស់ស្ត្រី​
កញ្ញា រ៉េត សារី​តា បវរ​កញ្ញាឯក​ចក្រវាល​កម្ពុ​ជា ថ្មីៗ​នេះ​ត្រូវបាន​ប្រកាស​ដោយ​ជ្រើសរើស​ក្លាយជា​ទូត​សុ​ឆន្ទៈ​នៃ​ក្រសួង​កិច្ចការនារី​សម្រាប់​តួនាទី​ក្នុង​ការចូលរួម​ផ្សព្វផ្សាយ​ក្នុងការ​រួមគ្នា​លើកកម្ពស់​សម​ភាព​យេនឌ័រ​។​
បន្ទាប់ពី​ទទួលបាន​តំណែង​ជា​ទូត​សុ​ឆន្ទៈ​នៃ​ក្រ​សួង​កិច្ចការនារី​ កញ្ញា រ៉េត សារី​តា ក៏បាន​ប្រកាស​ពី​ការ​ប្តេជ្ញា​បំពេញ​តួនាទី​ឲ្យ​ល្អ​បំផុត​ ដើម្បី​តំណាង​ភាព​អង់អាច​របស់​ស្ត្រី​។​
រ៉េត សារី​តា បានបង្ហាញ​ពី​ឆន្ទ​:​ដូច្នេះ​ថា​«​នាង​ខ្ញុំ​នឹង​បំពេញ​តួនាទី​នេះ​ឲ្យ​បានល្អ​បំផុត​ដើម្បី​តំណាង​ភាព​អង់​អាច​របស់​ស្ត្រី​ និង​ជា​គំរូ​សម្រាប់​ស្ត្រី​និង​ក្មេងស្រី​កម្ពុជា​ ក្នុងការ​ចូលរួម​លើកកម្ពស់​សីលធម៌​ស​ង្គម​ និង​សុខុមាលភាព​ព្រមទាំង​កាត់បន្ថយ​ភាព​ងាយ​រងគ្រោះ​របស់​អ្នក​ទាំងនោះ​»​។​
សូមបញ្ជាក់ដែរថា តាមរយៈកិច្ចព្រមព្រាង កញ្ញា រ៉េត សារីតា បវរកញ្ញាឯកចក្រវាលកម្ពុជាមានតួនាទី​ក្នុង​ការ​ចូលរួម​ផ្សព្វផ្សាយ​ក្នុងការ​រួមគ្នា​លើកកម្ពស់​សមភាព​យេនឌ័រ និង​ការបង្កើន​ភាព​អង់អាច​ដល់​ស្ត្រី​និង​ក្មេងស្រី​ប្រកបដោយ​បរិ​យាប​ន្ន​រួមទាំង​ក្រុម​ជន​ងាយ​រងគ្រោះ​និង​ក្រុម​បាត់បង់​ឱកាស​ក្នុង​ព្រះរាជាណាចក្រ​កម្ពុជា ។​
ពិសេស​គឺ​ការបង្កើន​ការយល់ដឹង​ជា​សាធារណៈ​ដើម្បី​ឱ្យមាន​ការផ្លាស់ប្តូរ​ឥរិយាបថ​និង​ផ្នត់គំនិត​អ​វិ​ជ្ជមាន​របស់​សង្គម​លើ​ស្ត្រី​និង​ក្មេងស្រី ​ក្រុម​ជន​ងាយ​រងគ្រោះ ​និង​ក្រុម​បាត់បង់​ឱកាស​សំដៅ​រួមចំណែក​កាត់បន្ថយ​រាល់​ទម្រង់​នៃ​ការរើសអើង​ និង​អំពើ​ហិង្សា​គ្រប់​រូបភាព​និង​ឈាន​ឆ្ពោះទៅ​សម្រេច​បាន​គោលដៅ​អភិវឌ្ឍន៍​ប្រកបដោយ​ចីរភាព​កម្ពុជា « ដោយ​មិន​ទុក​នរណាម្នាក់​ឱ្យនៅ​ឯកោ​»៕