ពីជយលាភីរងលេខ៣ សួន ពិសី ត្រៀមខ្លួនតំណាងឲ្យកម្ពុជាប្រកួតលើឆាកអន្តរជាតិឆាប់នេះ
បវរកញ្ញា សួន ពិសី ត្រូវបានគេដឹងថា កន្លងទៅនេះនាងត្រូវបានផ្លាស់ប្តូរតំណែងពីជយលាភីរងទី៤ មកជាជយលាភីរងទី៣ នៃកម្មវិធីបវរកញ្ញាចក្រវាលកម្ពុជាឆ្នាំ២០២០ ដោយក្នុងនោះសង្កេតឃើញថា កញ្ញា សួន ពិសី ទទួលបានការគាំទ្រកាន់តែច្រើនថែមទៀត។
ស្របពេលដែលនាងក្តោបបានទីផ្សាសិល្បៈនេះដែរ កញ្ញា សួន ពិសី ក៏ត្រូវបានតែងតាំងជាMiss Tourism Cambodia 2021ដែលនឹងចូលរួមការប្រកួតសម្រស់បវរកញ្ញាឯកទេសចរណ៍អន្តរជាតិ (Miss Tourism International 2021)ឆាប់ៗខាង មុខនេះផងដែរ។
បើតាមប្រភពបញ្ជាក់ថាកញ្ញា សួន ពិសី ដែលនឹងតំណាងឱ្យកម្ពុជាត្រៀមឡើងឆាកអន្តរជាតិនៅថ្ងៃទី១៥ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២១។ ទន្ទឹមគ្នានៃការត្រៀមខ្លួនចេញទៅប្រកួតនេះដែ រកញ្ញា សួន ពិសី ក៏ទទួលបានការលើកទឹកចិត្តជាច្រើនពីមហាជននិងអ្នកគាំទ្រ។
ការចេញទៅរបស់បវរកញ្ញា សួន ពិសី ខាងមុខនេះ គឺដើម្បីចូលរួមការប្រកួតប្រជែងសម្រស់ថ្នាក់អន្តជាតិ ដែលមានបណ្តាបេក្ខភាពមកពីប្រទេសជាច្រើនក្នុងកម្មវិធីMiss Tourism International 20 21លើកទី ២៤៕