ពីជយលាភីរងលេខ៣ សួន ពិសី ត្រៀមខ្លួនតំណាងឲ្យកម្ពុជាប្រកួតលើឆាកអន្តរជាតិឆាប់នេះ
បវរកញ្ញា សួន ពិសី ត្រូវបានគេដឹងថា កន្លងទៅនេះនាងត្រូវបានផ្លាស់ប្តូរតំណែងពីជយលាភីរងទី៤ មកជាជយលាភីរងទី៣ នៃកម្មវិធីបវរកញ្ញាចក្រវាលកម្ពុជាឆ្នាំ២០២០ ដោយ​ក្នុងនោះ​សង្កេត​ឃើញ​ថា​ កញ្ញា សួន ពិសី ទទួលបាន​ការគាំទ្រ​កាន់តែច្រើន​ថែមទៀត​។​
សួន ពិសី ក្រោយ​ទទួលពាន​កញ្ញាឯក​ប៊ី​គី​នី​ស្អាត​ដាច់​គេ  បានបង្ហាញ​ខ្លួន​ជាថ្មី​បង្អួត​ដង ខ្លួន​គួរ​ឲ្យ​ខ្នាញ់​ - Rasmei Kampuchea  Daily
​ស្របពេល​ដែល​នាង​ក្តោប​បាន​ទីផ្សា​សិល្បៈនេះដែរ​ កញ្ញា សួន ពិសី ក៏ត្រូវ​បានតែងតាំង​ជា​Miss Tourism Cambodia 2021​ដែល​នឹងចូលរួម​ការ​ប្រ​កួត​សម្រស់​បវរកញ្ញា​ឯកទេស​ចរណ៍​អន្តរជាតិ (Miss Tourism International 2021)​ឆាប់ៗ​ខាង មុខ​នេះ​ផងដែរ​។​
​បើតាម​ប្រភព​បញ្ជាក់ថា​កញ្ញា សួន ពិសី ដែល​នឹង​តំណាងឱ្យ​កម្ពុជា​ត្រៀម​ឡើង​ឆាក​អន្តរជាតិ​នៅ​ថ្ងៃទី១៥ ​ខែធ្នូ ​ឆ្នាំ​២០២១​។ ​ទន្ទឹមគ្នា​នៃ​ការត្រៀមខ្លួន​ចេញ​ទៅ​ប្រកួត​នេះដែ រ​កញ្ញា សួន ពិសី ក៏​ទទួលបានការលើកទឹកចិត្ត​ជាច្រើន​ពី​មហាជន​និង​អ្នកគាំទ្រ​។​
​ការ​ចេញទៅ​របស់​បវរកញ្ញា សួន ពិសី ខាងមុខនេះ ​គឺ​ដើម្បី​ចូលរួម​ការប្រកួតប្រជែង​សម្រស់​ថ្នាក់​អន្ត​ជាតិ ​ដែល​មាន​បណ្តា​បេក្ខភាព​មកពី​ប្រទេស​ជាច្រើន​ក្នុង​កម្មវិធី​Miss Tourism International 20 21​លើក​ទី ២៤៕​