ឌួង ឆាយ ទម្លាយការពិតក្រោយភ្ជាប់ពាក្យជាមួយគូដណ្តឹងអាយុ១៨ឆ្នាំ
កាលពីថ្ងៃទី ២៤ ខែមីនាឆ្នាំ២០២២កន្លងទៅនេះអ្នកប្រើប្រាស់បណ្តាញសង្គមហ្វេសប៊ុកនិងមហាជនទូទៅបានសម្តែងការភ្ញាក់ផ្អើលបន្ទាប់ពីមា នការស៊ែរចែករំលែករូបភាពជាច្រើនសន្លឹកបង្ហាញពីទិដ្ឋភាពនៃពិធីភ្ជាប់ពាក្យរបស់លោក ឌួង ឆាយ និងនារីស្រស់ស្អាតវ័យប្រហែលគ្នា។
បន្ទាប់ពីពិធីភ្ជាប់ពាក្យនេះរំលងបាន២ថ្ងៃស្រាប់តែលោក ឌួង ឆាយ បានទម្លាយការពិតអំពីសម្ព័ន្ធភាពស្នេហារវាងលោកនិងអនាគតភរិយាវ័យ១៨ឆ្នាំរូបនេះ។ លោក ឌួង ឆាយបានបង្ហោះភ្ជាប់រូបភាព១សន្លឹកដូច្នេះថា កូនប្រុសស្រលាញ់ច្បាស់លាស់គឺហ៊ានចូលចែចូវតាមចាស់ទុំគោរពតាមទំនៀមទំលាប់ប្រពៃណីខ្មែរយើងប្រារព្ធពិធីពិសារស្លាដក់នឹងកន្សែង។
លោកបន្តថា សូមគោរពអរគុណដល់អ្នកម្តាយដែលបានណែនាំនារីខ្មែរដ៏ល្អម្នាក់មានពូជពង្សវង្សត្រកូនលល្អដល់កូន។ សូមអរគុណអនាគតលោកឪពុកក្មេកនិងអ្នកម្តាយក្មេកដែលបានផ្តល់នូវឱកាសអនុ ញ្ញាតព្រមព្រៀងឲ្យកូនទាំងពីរស្រលាញ់គ្នានឹងបានប្រារព្ធធ្វើពិធីនេះឡើង។សូមអរគុណដល់អនាគតឧត្តមភរិយាដែលអូនព្រមស្រលាញ់ជ្រើសរើសទទួលយកបងធ្វើជាគូជីវិតជាពិសេសគឺក្នុងថ្ងៃដែលជីវិតបងស្ថិតនៅក្នុងភាពងងឹតបាត់បង់អ្វីៗគ្រប់យ៉ាង ជួបទុក្ខលំបាកវេទនាជាទីបំផុត។
លោក ដួង ឆាយ និយាយទៀតថា “អូនបានចូលមកជួយបំពេញអត្ថន័យជីវិតបង អូនតែងតែឈរកៀកនៅក្បែរជួយផ្តល់កម្លាំងចិត្តនឹងមិនដែលហារស្តីបន្ទោសដាក់បងសូម្បីតែមួយម៉ាត់ចំពោះនូវរាល់កំហុសឆ្គងដែលបងតែងមានរហូតមកអូនព្រមទទួល យកភាពខ្វះខាតដោយការជួយបំពេញបន្ថែម អូនព្រមទទួលយកនូវរាល់អតីតកាលមិនល្អរបស់បង។ លើសពីនេះគឺអូនអាណិតស្រលាញ់ដល់កូនៗទាំង៣របស់បងខ្លាំងណាស់”។
លោកបញ្ជាក់ថា “បងសូមសន្យាថា និងតបស្នងការស្រលាញ់ដ៏ស្មោះស្ម័គ្ររបស់អូនមួយនេះនឹងជួយមើលថែរក្សាផ្តល់ភាពកក់ក្តៅជូនអូនដូចដែលលោកឳពុកអ្នកម្តាយអូនធ្លាប់បានថ្នាក់ថ្នមមើលថែឲ្យបានល្អជាទីបំផុត ផ្តល់កម្លាំងចិត្តជូនអូននិងកសាងសុភមង្គលជាមួយគ្នា។ សូមអរគុណពូមីងបងប្អូនទាំងអស់គ្នាចំពោះការអានិតស្រលាញ់រាប់អាន និងអបអរសាទរជូនពរ”៕