ពិធីករ សុខ រ៉ាស៊ី ពោលពាក្យអាណិត ក្រោយឃើញស្ថានភាពលំបាករបស់អតីតឌីជេ ឡាយអ៊ិន
លោក ហែម បូរិទ្ធ ហៅឌីជេឡាយអ៊ិន កន្លងមក ធ្លាប់ជាពិធីករដ៏មានប្រជាប្រិយភាព និងទទួលបានការគាំទ្រពីទស្សនិកជនគ្រប់មជ្ឈដ្ឋាន ហើយបន្ទាប់ពីរួចទោសកាលពីអំឡុងចុងខែមិថុនាមក លោកក៏បានចេញមុខសុំទោស និងសន្យាសាងឈ្មោះឡើងវិញជាថ្មីលើវិស័យសិល្ប:។
ប៉ុន្តែបើតាមការកត់សម្គាល់ រហូតមកទល់ពេលនេះ សម្រាប់ទីផ្សាសិល្ប:របស់លោក ឡាយអ៊ិន ហាក់មិនទាន់កម្រើកឡើងវិញទេ ដែលធ្វើឲ្យជីវភាពអតីតពិធីកររូបនេះ កំពុងជួបការលំបាក និងខ្វះខាតខ្លាំង​។ ខណ:ដែលមិត្តភក្តិធ្លាប់រួមអាជីពមួយចំនួន ទទូចស្នើរសុំដល់បណ្តាម្ចាស់កម្មវិធី ផលិតករ និងស្ថានី យ៍ទូរទស្សន៍ ផ្តល់ឱកាសឲ្យលោក ឡាយ អ៊ិន បង្ហាញវត្តមានជាថ្មីឡើងវិញផង។
ដោយសារតែឃើញពីស្ថានភាពលំបាករបស់លោក ឡាយអ៊ិន គ្រាទៅសួរសុខទុក្ខពិធីករល្បីឈ្មោះលោក សុខ រ៉ាស៊ី បានសម្តែងក្តីអាណិត បន្ទាប់ពីជួបជាក់ស្តែង ខណ:ឌីជេ ឡាយអ៊ិន បច្ចុប្បន្នបានត្រឹមជួយរៀបចំបាយទឹកឲ្យប្អូន ដែលជាជាងអ៊ុតសក់ដើម្បីចិញ្ចឹមក្រពះ។ លោក សុខ រ៉ាស៊ី បានរៀបរាប់ថាពេលជួបបងប្អូនទប់ទឹកភ្នែកមិនចង់បានទេ បើចង់ឲ្យស្រុកខ្មែរយើងសំបូរមនុស្សល្អ ទាល់តែបងប្អូនលើកលែងឲ្យអ្នកដែលដឹងខ្លួនខុសចេះកែខ្លួន។
ពិធីករលោក សុខ រ៉ាស៊ី បាននិយាយទៀតថា «ឥឡូវគាត់ចេញមកវិញហើយ បងឡាយអែនDJ LIO N ចេញមកវិញគាត់អត់មានការងារទាល់តែសោះ រាល់ថ្ងៃជួយរៀបចំបាយទឹកអោយប្អូនគាត់ជាជាងអ៊ុតសក់ នៅតូបគួរអោយអាណិតណាស់។ បើបងប្អូន ឬagency មានការងារជួយហៅគាត់ផង។ លោកបន្ថែមថា ប្រសិនបើបងប្អូនចង់ហៅគាត់ធ្វើការ ងារ អាចទាក់ទងតាមរយ:លេខ 096 500 27 38 រីឯអ្នកដែលចង់ជួយជាថវិការដល់គាត់ កំពុងជួបការលំបាកនេះជាគណនេយ្យរបស់គាត់ ,ABA: 004 351 768 (Name: HEM BORITH)»៕