ផ្ទុះកក្រើក! វណ្ណថាន និង វណ្ណដា ពួតដៃគ្នាចេញបទ”កម្លោះស្រុកខ្មែរ” រ៉េបផ្អើលអ្នកគាំទ្រ
កំពុង​ផ្ទុះ​ការ​ចាប់​អារម្មណ៍ ខណៈ​កំពូល​តារា​ចម្រៀង​រ៉េប វណ្ណដា បាន​ចាប់​ដៃ​គ្នា​សាង​ប្រជាប្រិយភាព និង​ការ​គាំទ្រ​ថ្មី​មួយទៀត​ជាមួយ​លោក វណ្ណ​ថាន ក្នុង​បទ​”​កម្លោះ​ស្រុក​ខ្មែរ​” ដែល MV បទ​នេះ មាន​ការ​ច្រៀង​បញ្ចូល​ការ​រ៉េប​យ៉ាង​ពីរោះ។
តួយ៉ាង​កាលពី​យប់​ថ្ងៃ​ទី ០៧ ខែ​មេសា ឆ្នាំ ២០២៣ ថ្មីៗ​នេះ នៅ​លើ​ទំព័រ​ផេក​ផ្លូវការ​ផលិតកម្ម “បារមី​” បាន​ទម្លាយMV បទ​ថ្មី មាន​ចំណងជើង​ថា «​កម្លោះ​ស្រុក​ខ្មែរ» ជា​ការ​ច្រៀង​រួម​គ្នា​រវាង​តារា​ចម្រៀង​រ៉េ​ប វណ្ណដា និង វណ្ណ​ថាន ខណៈ​បទ​នេះ​កំពុង​ផ្ទុះ​ការ​គាំទ្រ​ខ្លាំង​ពី​សំណាក់​មហាជន​ទូទៅ ពិសេស​មិត្តៗ​យុវវ័យ ដោយ​ក្នុង​នោះ​មាន​ការ​លើក​ឡើង​ថា ពិធី​ចូលឆ្នាំ​ខ្មែរ​នេះ គឺ​ដឹង​តែ​រាំ​លេង​សប្បាយ​ផ្អើល​ភូមិ​ហើយ។
ប្រាកដ​ណាស់​ស្រប​ពេល​បទ​«​កម្លោះ​ស្រុក​ខ្មែរ» ទើបតែ​រយៈពេល​ខ្លី​ប៉ុណ្ណា សន្ទុះ នៃ​ការ​គាំទ្រ បាន​កើន​ឡើង​ខ្លាំង​គួរ​ឲ្យ​កត់សម្គាល់។ លើស​ពី​នេះ មិន​ត្រឹមតែ​បទ«កម្លោះស្រុក​ខ្មែរ​» ពី វណ្ណដា និង វណ្ណ​ថាន ទេ ដែល​ទទួល​បាន​ការ​គាំទ្រ​ច្រើន បើ​ងាក​ទៅ​បទ​ផ្សេងៗ​របស់​ផលិតកម្ម​”​បារមី​” ដើម្បី​អបអរ​ចូលឆ្នាំ​ខ្មែរ​មាន​ដូចជា «ក្រមុំ​បារមី​» ពី​កញ្ញា ឡូ​រ៉ា ម៉ម , កៅ សុភា , ស៊ូ ស៊ី​រី​កា និង​បទ​«​សង្ក្រាន្ត Jersey» ពី​ក្រុម Polarix -​ប៉ូ​ឡា​រិច ក៏​ទទួល​បាន​ការ​គាំទ្រ​ដូចគ្នា។
អ្នកលេង​បណ្ដាញ​សង្គម​បាន​រំពឹង​ថា តាមរយៈ​បទចម្រៀង​ខាង​លើ​នេះ ក្នុង​ឱកាស នៃ​ពិធី​បុណ្យ​ចូល​ឆ្នាំ​ថ្មី​ប្រពៃណី​ជាតិ​ខ្មែរ​ឆាប់ៗ​ខាងមុខនេះ កាន់តែ​ផ្ទុះ​ខ្លាំង​លើស​ការ​រំពឹង​ទុក ដោយសារ​តែ​”កម្លោះ​ស្រុក​ខ្មែរ “​របស់ វណ្ណដា និង វណ្ណ ថាន គឺ​សាច់ភ្លេង​ពីរោះ​ខ្លាំង​លាយឡំ​ជាមួយ​ឧបករណ៍​ភ្លេងខ្មែរ ថែមទាំង​មាន​ឃ្លា​រ៉េប នៅ​ក្នុង​បទ​ចម្រៀង​ទៀត​ផង៕