Mai Davika បញ្ចេញសារចម្លែក ដូចមនុស្សខូចចិត្តរឿងស្នេហា
ក្លាយ​ជា​ប្រធាន​បទ​ក្ដៅ​គគុក​លើ​ពិភព​បណ្ដាញ​សង្គម​ភ្លាម​ៗ បន្ទាប់ពីតារាសម្ដែងនិងម៉ូដែល Mai Davika បញ្ចេញ​សារ​ត្អូញត្អែរ​តាម​រយៈ Twitter ផ្ទាល់ខ្លួនដូចជាអស់សង្ឃឹមនឹងនរណាម្នាក់​ជាពិសេស​អាច​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​រឿងស្នេហា។
តាម​រយៈ​ការ​បង្ហោះ​របស់ Mai Davika មានខ្លឹមសារថា “បើ​វា​ចេញ​ពី​ចិត្ត​មែន នោះ​វា​ពិត​ជា​អស់​ចិត្ត” ដែល​នេះបាន​បង្កើត​ការ​សង្ស័យ ហើយ​ធ្វើ​ឲ្យ​អ្នក​គាំទ្រ​ភ្ញាក់ផ្អើល​ជា​ខ្លាំង​ថាតើ​មាន​រឿង​អ្វី​កើត​ឡើង​ចំពោះ​តារា​ស្រី​សំណព្វ​ចិត្តពួកគេ។
យ៉ាងណាមិញ​ ក្នុងពេលដែលមហាជនពុំទាន់ដឹងថា​មានរឿងអ្វីកើតឡើងលើនាង ​ក្នុងនោះអ្នកគាំទ្រ​ជា​ច្រើន​ចូល​មក​បញ្ចេញ​មតិ​ក្នុង​លក្ខណៈ​លើក​ទឹក​ចិត្ត រួម​ទាំង​ការ​សួរ​ព័ត៌មាន​លម្អិត​អំពី​ប្រភព​ដើម​នៃ​ការ​បង្ហោះ​នេះ​ដើម្បីស្រាយ​កង្វល់ ធ្វើឲ្យចំនួនអ្នកឡាចឡើងដល់ ៤០០ ដងឯណោះ។
បន្ថែមពីលើការលើកទឹកចិត្តដ៏លើសលប់ គេ​បាន​រក​ឃើញ​ថា អ្នក​លេង​អ៊ីនធឺណិត​មួយ​ចំនួន​មាន​យោបល់​ខុស​គ្នា។ នៅ​ក្នុង​ការ​និយាយ​​ខ្លាំង​ៗ​ទាក់​ទង​នឹង​រាង​កាយ ទាំង​ថា​ស្គម! អស់​ចិត្ត ពោះ​វៀន​អស់​ហើយ ឥឡូវ​ខ្ញុំ​ស្គម​ជាង​មុន ប្រាកដ​ជា​លែងញុំាបាយ​ទឹក​ផឹក។ល។
ទោះយ៉ាងណា​ក៏ដោយ​ មហាជន​និង​អ្នកគាំទ្ររបស់តារាស្រី Mai Davika មានតែ​រង់ចាំ​ការ​អាប់ដេត​ចម្លើយ​ច្បាស់​លាស់​ចេញ​ពី​មាត់របស់​នាង​ប៉ុណ្ណោះ និង​ថាតើមាន​ហេតុការណ៍​ឬរឿងរ៉ាវ​យ៉ាងណា​ប៉ះ​ទង្គិច​ផ្លូវ​អារម្មណ៍​របស់​តួឯក​ស្រី​ក្នុងរឿង “Pee mak” ដែលបណ្ដាលឲ្យចិត្តនាងបង្ហោះសារត្អូញត្អែរបែបនេះ៕