រ៉េត សារីតា ក្ដាប់បានតំណែងជាអ្នកគ្រប់គ្រងថ្នាក់ជាតិប្រចាំខេត្តកំពត កម្មវិធីប្រកួតបវរកញ្ញាកម្ពុជា ឆ្នាំ ២០២៣
ស្រប​ពេល​អាជីព​សិល្បៈ​កំពុង​បោះ​ជំហាន​ទៅ​មុខ បវរកញ្ញា​ចក្រវាល​ឆ្នាំ ២០២០ កញ្ញា រ៉េត សារីតា ក៏​ស្រាប់​តែ​មាន​ដំណឹង​ដ៏​រំភើប​ថា នាង​ទទួល​បាន​តំណែង​ជា​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ថ្នាក់​ជាតិ​ប្រចាំ​ខេត្ត​កំពត កម្មវិធី​ប្រកួត​បវរកញ្ញា​កម្ពុជា​ឆ្នាំ ២០២៣។
ជាក់ស្ដែង​នៅ​លើ​ផេក Miss Cambodia បាន​ប្រកាស​ថា «សូម​អបអរសាទរ កញ្ញា Sarita Reth និង​ស្វាគមន៍​មក​កាន់​ស្ថាប័ន​របស់​យើង​ក្នុងនាម​ជា​អ្នក​គ្រប់គ្រង​ថ្នាក់​ជាតិ​ប្រចាំ​ខេត្ត​កំពត សម្រាប់​កម្មវិធី​ប្រកួត​បវរកញ្ញា​កម្ពុជា​ឆ្នាំ ២០២៣»។
ប្រភព​ខាងលើ​បាន​បន្ថែម​ថា «លោក​អ្នក​ក៏​អាច​ជា​ដៃគូ​សហការ​របស់​យើង​ផង​ដែរ សូម​ផ្ញើ​សារ​មក​យើងខ្ញុំ​សម្រាប់​ការ​សាកសួរ​ព័ត៌មាន​បន្ថែម»។ តាមរយៈ​ដំណឹង​នេះ បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​អ្នកគាំទ្រ​ជាច្រើន​ចូលរួម​ត្រេកអរ។
ជា​ការ​ពិត​ណាស់ កញ្ញា រ៉េត សារីតា ជា​តារា​សម្ដែង បង្ហាញ​ម៉ូដ មាន​សមត្ថភាព ប្រជាប្រិយភាព ទេពកោសល្យ និង​រូប​សម្រស់​ស្រស់​សោភា ដែល​ទាំងនេះ​គឺជា​ភាព​ជឿជាក់​សម្រាប់​នាង ក្នុង​នោះ​មិន​ថា​ចំណេះដឹង និង​ការ​ប្រើប្រាស់​ភាសា​ក៏​មិន​ធម្មតា​ដែរ៕