ក្លាយជាម្ចាស់មកុដ ល្អហួស អះអាងថា គ្មានខ្សែ ពឹងផ្អែកលើសមត្ថភាព និងភាពជឿជាក់
ម្ចាស់មកុដ Miss Preteen Cambodia 2023 ជូ រីល្អហួស បានចេញមកអះអាងទៅកាន់អ្នកគាំទ្រ និងមហាជនថា ការដណ្ដើមបានមកុដ Miss Preteen Cambodia នាងពឹងផ្អែកលើរូបសម្រស់ ចំណេះដឹង សមត្ថភាព និងភាពជឿជាក់របស់ខ្លួន។
បវរកញ្ញាវ័យក្មេង ល្អហួស បញ្ជាក់ថា សម្រាប់ជ័យជំនះនៅក្នុងការប្រកួតកន្លងមកនេះ ពុំមានខ្សែ ឬ បក្សពួក ដើម្បីជួយឲ្យនាងក្លាយជាម្ចាស់មកុដទេ ពោលពឹងលើខ្លួនឯង និងការគាំទ្រយ៉ាងច្រើនពីសំណាក់មហាជនដែលបានមើលឃើញពីសមត្ថភាពផ្ទាល់អំឡុងពេលប្រកួត។
ល្អហួស លើកឡើងថា «កម្មវិធីប្រកួត គឺសុក្រឹតណាស់ នាងខ្ញុំមិនមានខ្សែអីនោះទេ ការដាក់ពិន្ទុពីគណៈកម្មការ និងមានការ vote ពីពុកម៉ែបងប្អូន»។
ម្ចាស់មកុដ MPC2023 រូបនេះ បន្ថែមថា «អ្វីដែលនាងខ្ញុំយកទៅប្រកួតនោះគឺសម្រស់ ចំណេះដឹង សមត្ថភាព និងភាពជឿជាក់»។ ល្អហួស បញ្ជាក់បន្ថែមដោយការតាំងចិត្តថា «នាងខ្ញុំ ត្រៀមខ្លួនរួចជា ស្រេចក្នុងការទៅដណ្ដើមយកមកុដនៅលើឆាកអន្តរជាតិ នៅដើមខែ ០៣ ឆ្នាំ ២០២៤ ខាងមុខ ពុកម៉ែបងប្អូនជឿជាក់លើ ល្អហួស ទេ?»។
យ៉ាងណាបន្ទាប់ពីទទួលបានជ័យលាភីក្លាយជាម្ចាស់មកុដបវរកញ្ញាយុវតីកម្ពុជា ២០២៣Miss Preteen International Cambodia 2023 កាលពីថ្មីៗនេះ និងកំពុងត្រៀមខ្លួនដើម្បីចេញទៅប្រកួតលើឆាកអន្តរជាតិនោះ ជូ រីល្អហួស បច្ចុប្បន្នបានខិតខំហ្វឹកហាត់យ៉ាងខ្លាំងក្នុងការពង្រឹងសមត្ថភាពបន្ថែម។
ជាមួយគ្នា នៃការខំប្រឹងហាត់សមសមត្ថភាពនេះដែរ ល្អហួស ក៏បានប្រកាសប្ដេជ្ញាយកជ័យជំនះលើឆាកអន្តរជាតិ ដើម្បីមកជូនប្រទេសកម្ពុជាដោយភាពជឿជាក់ផងដែរ។
ម្ចាស់មកុដរូបនេះ ប្ដេជ្ញាថា «នាងខ្ញុំ នឹងខិតខំដុសខាត់ទាំងសមត្ថភាព និងចំណេះដឹង ដើម្បីតំណាងប្រទេសទៅប្រកួតនៅលើឆាកអន្តរជាតិ នៅដើមឆ្នាំក្រោយនេះ»៕