ក្លាយជាម្ចាស់មកុដ ល្អហួស អះអាងថា គ្មានខ្សែ ពឹងផ្អែកលើសមត្ថភាព និងភាពជឿជាក់
ម្ចាស់​មកុដ Miss Preteen Cambodia 2023 ជូ រីល្អហួស បាន​ចេញ​មក​អះអាង​ទៅ​កាន់​អ្នកគាំទ្រ និង​មហាជន​ថា ការ​ដណ្ដើម​បាន​មកុដ Miss Preteen Cambodia នាង​ពឹងផ្អែក​លើ​រូប​សម្រស់ ចំណេះដឹង សមត្ថភាព និង​ភាព​ជឿជាក់​របស់​ខ្លួន។
បវរកញ្ញា​វ័យក្មេង ល្អហួស បញ្ជាក់​ថា សម្រាប់​ជ័យជំនះ​នៅ​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​កន្លង​មកនេះ ពុំ​មាន​ខ្សែ ឬ បក្សពួក ដើម្បី​ជួយ​ឲ្យ​នាង​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​មកុដ​ទេ ពោល​ពឹង​លើ​ខ្លួនឯង និង​ការ​គាំទ្រ​យ៉ាង​ច្រើន​ពី​សំណាក់​មហាជន​ដែល​បាន​មើល​ឃើញ​ពី​សមត្ថភាព​ផ្ទាល់​អំឡុង​ពេល​ប្រកួត។
ល្អហួស លើក​ឡើង​ថា «កម្មវិធី​ប្រកួត គឺ​សុក្រឹត​ណាស់ នាង​ខ្ញុំ​មិន​មាន​ខ្សែ​អី​នោះ​ទេ ការ​ដាក់​ពិន្ទុ​ពី​គណៈកម្មការ និង​មាន​ការ vote ពី​ពុក​ម៉ែ​បង​ប្អូន»។
ម្ចាស់​មកុដ MPC2023 រូប​នេះ បន្ថែម​ថា «អ្វី​ដែល​នាង​ខ្ញុំ​យក​ទៅ​ប្រកួត​នោះ​គឺ​សម្រស់ ចំណេះដឹង សមត្ថភាព និង​ភាព​ជឿជាក់»។ ល្អហួស បញ្ជាក់​បន្ថែម​ដោយ​ការ​តាំង​ចិត្ត​ថា «នាង​ខ្ញុំ ត្រៀម​ខ្លួន​រួច​ជា ស្រេច​ក្នុង​ការ​ទៅ​ដណ្ដើម​យក​មកុដ​នៅ​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិ នៅ​ដើមខែ ០៣ ឆ្នាំ ២០២៤ ខាងមុខ ពុក​ម៉ែ​បងប្អូន​ជឿជាក់​លើ ល្អហួស ទេ?»។
យ៉ាងណា​បន្ទាប់ពី​ទទួល​បាន​ជ័យលាភី​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​មកុដ​បវរកញ្ញា​យុវតី​កម្ពុជា ២០២៣Miss Preteen International Cambodia 2023 កាលពី​ថ្មីៗ​នេះ និង​កំពុង​ត្រៀមខ្លួន​ដើម្បី​ចេញ​ទៅ​ប្រកួត​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិ​នោះ ជូ រីល្អហួស បច្ចុប្បន្ន​បាន​ខិតខំ​ហ្វឹកហាត់​យ៉ាង​ខ្លាំង​ក្នុង​ការ​ពង្រឹង​សមត្ថភាព​បន្ថែម។
ជាមួយ​គ្នា នៃ​ការ​ខំប្រឹង​ហាត់​សម​សមត្ថភាព​នេះ​ដែរ ល្អហួស ក៏បាន​ប្រកាស​ប្ដេជ្ញា​យក​ជ័យជំនះ​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិ ដើម្បី​មក​ជូន​ប្រទេស​កម្ពុជា​ដោយ​ភាព​ជឿជាក់​ផង​ដែរ។
ម្ចាស់​មកុដ​រូប​នេះ ប្ដេជ្ញា​ថា «នាង​ខ្ញុំ នឹង​ខិតខំ​ដុសខាត់​ទាំង​សមត្ថភាព និង​ចំណេះដឹង ដើម្បី​តំណាង​ប្រទេស​ទៅ​ប្រកួត​នៅ​លើ​ឆាក​អន្តរជាតិ នៅ​ដើម​ឆ្នាំ​ក្រោយនេះ»៕