កញ្ញា វណ្ណៈ បូរមី លំដាប់រងទី ២ MUC និយាយពាក់ព័ន្ធការបង្កើតមកុដ
លំដាប់​រង​ទី ២ នៃ​ការ​ប្រឡង​កម្មវិធី Miss Universe Cambodia 2023 កញ្ញា វណ្ណៈ បូរមី តំណាង​ឲ្យ​ខេត្ត​ស្វាយរៀង ជា​ទឹកដី​កំណើត​ផ្ទាល់ខ្លួន បាន​បង្ហាញ​អារម្មណ៍​ពាក់ព័ន្ធ​រឿង​ការ​បង្កើត​មកុដ ឬ អ្នក​ដែល​សក្ដិសម​ទទួល​បាន​មកុដ។
កញ្ញា វណ្ណៈ បូរមី ដែល​ទើបតែ​ទទួល​បាន​មកុដ​លំដាប់​រង​ទី ២ MUC 2023 បាន​លើក​ឡើង​ពី​ហេតុផល នៃ​ការ​បង្កើត​មកុដ​សម្រាប់​កម្មវិធី​ប្រឡង​បវរកញ្ញា​នេះ​ឡើង។ វណ្ណៈ បូរមី បាន​និយាយ​ថា «មកុដ មិនមែន​បង្កើត​មក​ដើម្បី​បង្ហាញ​ពី​ភាព​អង់អាច អំណាច ការ​ចាញ់​ឈ្នះ ភាព​អំនួត ឬ បង្កើត​ឲ្យ​មាន​ការ​ច្រណែន ការ​ដណ្ដើម ឬ កំណត់​ស្តង់ដារ​សម្រស់​អ្វី​នោះ​ទេ»។
ស្រី​ស្អាត វណ្ណៈ បូរមី និយាយ​បន្ត​ថា «មកុដ ជា​អំណោយ​ដែល​ផ្ដល់​ជូន​ស្ត្រី​ដែល​គេ​មាន​ទំនួល​ខុស​ត្រូវ មាន​សមត្ថភាព អាច​បំពេញ​កាតព្វកិច្ច អាច​និយាយ និង​ដោះស្រាយ​បញ្ហា​កំពុង​កើត​ឡើង ក្នុង​សង្គម អាច​ក្លាយ​ជា​គំរូ​ល្អ​សម្រាប់​ក្មេង​ជំនាន់​ក្រោយ និង​សក្ដិសម​មាន​តំណែង​ជា​ស្ត្រី​តំណាង​ឲ្យ​ស្ថាប័ន​មួយ ក្រុមហ៊ុន​មួយ ខេត្ត ឬ ក្រុង​មួយ ប្រទេស​មួយ ឬ រយៈកាល​មួយ»។
យ៉ាងណាមិញ​បន្ទាប់ពី​ទទួល​បាន​ជ័យលាភី​លំដាប់​រង​ទី ២ នេះ​ដែរ កញ្ញា វណ្ណៈ បូរមី ក៏​ទទួល​បាន​ការ​អបអរសាទរ​ពី​អ្នកគាំទ្រ និង​មាន​ការ​លើក​សរសើរ​ថា នាង​ជា​ក្មេង​ស្រី​ដ៏​រឹងមាំ ពូកែ​តាំងពី​ដើម​មក មិន​ដែល​ចូលរួម​ប្រកួត​ធំ​បែបនេះ​ទេ តែ​អាច​ឆ្លងកាត់​ទទួល​យក​លទ្ធផល​ល្អ​បាន​ក្នុង​ការ​ប្រកួត​កាលពី​យប់​ថ្ងៃ​ទី ០៧ ខែ​កញ្ញា៕