អារម្មណ៍ពិត ចន សុទីម៉ា ក្រោយក្លាយជាម្ចាស់មកុដ MUC 2023
ម្ចាស់​មកុដ​បវរកញ្ញា Miss Universe Cambodia 2023 កញ្ញា ចន សុទីម៉ា បាន​បង្ហាញ​នូវ​អារម្មណ៍​មោទនភាព បន្ទាប់ពី​ឈ្នះ​មកុដ​កាលពី​យប់មិញ។ ក្នុង​នោះ បវរកញ្ញា​រូប​នេះ ក៏បាន​ថ្លែង​ការ​អរគុណ​ដល់​ប្រជាជន​កម្ពុជា និង​អ្នកគាំទ្រ​របស់​នាង​ទាំងអស់​ផង​ដែរ។
ប្រាកដ​ណាស់​បន្ទាប់ពី​ឆ្លងកាត់​ការ​ប្រកួត​យ៉ាង​ស្វិតស្វាញ និង​វគ្គ​ជម្រុះ​ជាច្រើន​ខែ​កន្លងមក​នោះ គឺ បាន​រក​ឃើញ​ម្ចាស់​មកុដ​បវរកញ្ញា Miss Universe Cambodia 2023 កាលពី​រាត្រី​ថ្ងៃ​ទី ០៧ ខែ​កញ្ញា ឆ្នាំ ២០២៣ ដែល​បាន​ទៅ​លើ កញ្ញា ចន សុទីម៉ា Miss Universe Cambodia តំណាង​ខេត្ត​កំពង់ចាម។
ភាព​ជោគជ័យ​នេះ​បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​សាមីខ្លួន កញ្ញា ចន សុទីម៉ា សម្ដែង​នូវ​ការ​រំភើប​ខ្លាំង បន្ទាប់ពី​ក្តី​បំណង​របស់​នាង​ត្រូវ​បាន​សម្រេច​ជាថ្មី​ក្នុង​វិស័យ​បវរកញ្ញា ខណៈ​បាន​លះបង់​ពេលវេលា​ជាច្រើន​ខែ​កន្លង​មក​នេះ។ កញ្ញា ចន សុទីម៉ា បាន​ថ្លែង​អារម្មណ៍​របស់​ខ្លួន​ថា «នាង​ខ្ញុំ សូម​អរគុណ​យ៉ាង​ជ្រាលជ្រៅ​ចំពោះ​ការ​គោរព​ស្រលាញ់​គាំទ្រ ជាពិសេស​ការ​លើកទឹកចិត្ត​ពី​អ្នកមានគុណ​របស់​កូន​ទាំងពីរ និង​ពុក​ម៉ែ​បងប្អូន​ទាំងអស់​គ្នា»។
កញ្ញា ចន សុទីម៉ា បញ្ជាក់​ថា នាង​ទទួល​បាន​ការ​ស្រលាញ់ និង​លើក​ទឹកចិត្ត​ជាច្រើន។ នាង​ពិត​ជា​មាន​មោទនភាព​ណាស់​ដែល​បាន​កើត​ជា​ប្រជាជន​កម្ពុជា ហើយ​មាន​អ្នក​ទាំងអស់​គ្នា​ជា​កម្លាំងចិត្ត​ដ៏​ធំ​ក្រៃលែង។ ជា​ចុងក្រោយ នាង​សូម​អរគុណ​ដល់​ប្រជាជន​កម្ពុជា​ទាំងអស់​ដែល​តែងតែ​គាំទ្រ​នាង​នៅ​លើ​ដំណើរ​មួយ​នេះ។
សូម​បញ្ជាក់​ដែរ​ថា កញ្ញា ចន សុទីម៉ា ក្រោយ​ក្លាយ​ជា​ម្ចាស់​មកុដ​បវរកញ្ញា​ចក្រវាល​កម្ពុជា (Miss Universe Cambodia 2023) នាង​នឹង​ត្រូវ​ត្រៀមខ្លួន​បំពេញ​ភារកិច្ច​ដោយ​តំណាង​ឲ្យ​ប្រទេស​កម្ពុជា​ក្នុង​ការ​ប្រកួត Miss Universe លើក​ទី ៧២ នៅ​ឯ​ប្រទេស El Salvador នា​ខែ​វិច្ឆិកា ឆ្នាំ ២០២៣ ខាងមុខ​នេះ៕