រងការចំអក! លីម តិចម៉េង មើលឃើញថា សីលធម៌ គុណធម៌ការយល់ដឹងខ្មែរមួយចំនួននៅទន់ខ្សោយ
លោក លីម តិចម៉េង ដែល​ជាតារាចម្រៀង​កំពុងពេញនិយម​សម្រាប់មិត្តៗយុវ័យបាន បង្ហាញការ​ហួសចិត្តជា​ខ្លាំងបន្ទាប់​ពី​រងការសើច​ចំអក​ពី​សំណាក់​បុគ្គលមួយចំនួន​ដោយគ្រាន់ឃើញ​លោកជិះ​កង់បីទៅផ្ទះខ្វះ​ឡាន។ ក្នុងនោះ តិចម៉េង ចាត់​ទុក​ថា សីលធម៌ គុណធម៌ និង​ការយល់ដឹង​ខ្មែរមួយចំនួននៅមាន​ភាពទន់ខ្សោយ​នៅ​ឡើយ។
តារា​ចម្រៀង​វ័យ​ក្មេង លីម តិចម៉េង បន្ទាប់ពីក្លាយជាម្ចាស់ពាន បច្ចុប្បន្នត្រូវបានគេកត់សម្គាល់ឃើញថា ទាំងប្រជាប្រិយភាព និង​សន្ទុះនៃការគាំទ្រ​របស់​ទស្សនិកជន​មាន​ការកើនឡើង​ជាបន្តបន្ទាប់ ពិសេសតាមរយៈ​ការឡើងច្រៀង​លើឆាកម្តងៗគេឃើញថា​មានអ្នកទៅគាំទ្រភ្លូកទឹកភ្លូកដី។
យ៉ាងណាថ្មី​ៗ​នេះ តារាប្រុសរូបនេះ​ក៏បានសម្តែងការមិនសប្បាយចិត្តក្រោយ​រងការ​មើលងាយ​សើចចំអក​មកលើរូបលោក។ លោក លីម តិចម៉េង បាននិយាយថា «មានបងប្អូនយើង​ច្រើនឃើញ​ខ្ញុំ​ជិះកង់បីទៅផ្ទះ ស្រាប់តែពួកគាត់​សើច​បែរ​មុខចេញ​ហើយ​ទើបសួរខ្ញុំថា ហេតុអ្វីមិន​ជិះឡាន ខ្ញុំឆ្លើយថា ឡានខ្ញុំ​នៅដាក់​ធ្វើ​មិនទាន់ហើយពួកគាត់ក៏សួរបន្តទៀតថា ហេតុអ្វីមិនខ្ចីឡានភិទិ ឬ​បងប្អូន Top4 យក​មកជិះ​សិន​ព្រោះយើង​តារាល្បី ខ្ញុំឆ្លើយថា នោះមិនមែនជារឿងចាំបាច់សម្រាប់ខ្ញុំទេ»។
លីម តិចម៉េង បញ្ជាក់ថា“សំណួរទាំងនេះសួរនៅលើផ្លូវ ៣៧១ ពូម្ចាស់កង់បីបើកភ្នែកធំៗមើលមុខខ្ញុំ អាណិតខ្ញុំ ហើយខ្ញុំប្រាប់គាត់វិញថា អ្នកដែលគួរអោយអាណិតគឺពួកគាត់ទៅវិញទេមិនមែនខ្ញុំទេ ព្រោះតម្លៃពិតប្រាកដដែលខ្ញុំមានគឺមិនមែនស្ថិតលើរបស់ថ្លៃៗណាមួយដែលខ្ញុំមាននោះទេ ខ្ញុំបានស្កប់ស្កល់ចំពោះខ្លួនឯងរួចទៅហើយអ្វីដែលមានតម្លៃសម្រាប់ខ្ញុំគឺគុណធម៌“។
តារាចម្រៀង លីម តិចម៉េង បាននិយាយបន្ថែមទៀតថា រឿងរ៉ាវ​ជាច្រើន​ដែលខ្ញុំ​បានជួបផ្ទាល់​បានបញ្ជាក់ប្រាប់ខ្ញុំថា សីលធម៌ គុណធម៌ ការយល់ដឹង​របស់បង​ប្អូនខ្មែរយើងមួយ​ចំនួននៅមាន​ភាពទន់ខ្សោយ​គួរ​ឲ្យ​សង្វេក​ត្រូវចេះស្កប់ស្កល់ យល់ពីតម្លៃពិត​នៃពាក្យ​ថាមនុស្ស ទើប​អាចធ្វើជាមនុស្សបាន៕