Kim Sae Ron ឆ្លើយតបនឹងរូបថតធ្លាយជាមួយ Kim Soo Hyun ក្រោយរងការវាយប្រហារមិនឈប់
បើទោះបីជា Kim Sae Ron បាន​ឆ្លើយ​តប​នឹង​បញ្ហា​បង្ហោះ​រូប​បែក​ធ្លាយ​ជាមួយ Kim Soo Hyun ជុំវិញពាក្យចចាមអារ៉ាមនៃទំនាក់ទំនងរបស់អ្នកទាំងពីររួចម្ដងហើយក្ដី ប៉ុន្តែមកដល់ពេលនេះទស្សនិកជននៅតែមិនអស់ចិត្ត និងវាយ​ប្រហារ​យ៉ាង​ខ្លាំងលើរូបនាង។
ត្រលប់ទៅថ្ងៃទី ២៤ ខែមីនាឆ្នាំ ២០២៤ នៅលើប្រព័ន្ធអ៉ិនធើណេត​ Sae Ron បានបង្ហោះរូបថតដែលមើលទៅជិតដិតគ្នាខ្លាំងលើសពីមិត្តភាព​ជាមួយ Kim Soo Hyun នៅលើ IG Story ផ្ទាល់របស់នាង មុននឹងលុបវាចោលក្នុងរយៈពេលប៉ុន្មានវិនាទី។ ទង្វើនេះបានធ្វើឲ្យមនុស្សជាច្រើនមានចំងល់ថា តើអ្នកទាំងពីរមានទំនាក់ទំនងអ្វីនឹងគ្នា?
ក្រោយមក ភ្នាក់ងាររបស់ Kim Soo Hyun បាន​ចេញ​សេចក្តីថ្លែងការណ៍​មួយ​និយាយ​ ពាក្យ​ចចាមអារ៉ាម​ទាក់ទង​គ្នា​រវាង Kim Soo Hyun និង Kim Sae Ron គ្មានមូលដ្ឋាន អ្នក​ទាំង​ពីរ​គឺ​គ្រាន់​តែ​ជា​អ្នក​សិល្បៈ​ក្រោម​ស្លាក​សញ្ញា​ដូច​គ្នា​ក្នុង​រយៈ​ពេល​ជាក់លាក់​មួយ​ ហើយ​គេ​មិន​ដឹង​ថានាងមាន​ចេតនា​បង្ហោះ​រូប​នេះ​យ៉ាង​ណា​នោះ​ទេ។ ខាងផលិតកម្មនឹងត្រៀម​ចាត់​វិធាន​ការ​យ៉ាង​ឆាប់​រហ័ស ចំពោះ​អ្នក​ដែល​ធ្វើ​ឲ្យខូច​កេរ្តិ៍​ឈ្មោះតារាប្រុសរបស់ពួកគេ។
ទន្ទឹមនោះទៀតសោត ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយកូរ៉េខាងត្បូងក៏បានទាក់ទងទៅ Kim Sae Ron ដើម្បីសាកសួរពីព័ត៌មានបន្ថែម ប៉ុន្តែតារាស្រីរូបនេះឆ្លើយយ៉ាងសាមញ្ញថា សេចក្តីថ្លែងការណ៍ស្តីពីជំហររបស់នាងកំពុងត្រូវបានរៀបចំ។
ថ្វីបើយ៉ាងនេះក្ដី រហូត​ដល់​ថ្ងៃ​ទី​២៧ ខែ​មីនា ឆ្នាំ​២០២៤ Kim Sae Ron នៅ​មិន​ទាន់​ចេញ​សេចក្តី​ថ្លែងការណ៍ ឬ​ពន្យល់​ពី​បញ្ហា​នេះ​ទាល់​តែ​សោះ។ តំណាង​ទីភ្នាក់ងារ​ព័ត៌មាន​កូរ៉េ​ខាង​ត្បូង​បាន​ទាក់ទង​ទៅ​សាកសួរ​ម្ដង​ទៀត ទើបតែនាថ្ងៃនេះនាងបានឆ្លើយយ៉ាងធម្មតាថា “ខ្ញុំបានគិតអំពីរឿងនេះឲ្យបានហ្មត់ចត់ ហើយខ្ញុំគិតថាវានឹងមានប្រយោជន៍បំផុត។ ប្រសិនបើខ្ញុំជ្រើសរើសមិននិយាយអ្វីទាំងអស់”។
យ៉ាងណាមិញ ងាកទៅកាន់អ្នកលេង​អ៊ីនធឺណិតជាច្រើនដែល​កំពុង​រង់ចាំ​ព័ត៌មាន​ថ្មីៗ បន្ទាប់ពីបានស្ដាប់ការបកស្រាយរបស់នាងរួចរាល់ ម្នាក់ៗមានការ​ភ្ញាក់​ផ្អើល​ចំពោះ​ចម្លើយ​របស់​ Kim Sae Ron ជាខ្លាំង។ មនុស្សជាច្រើននៅតែមិនយល់ពីចេតនាដែលនាងបង្ហោះរូបភាពនោះ ហើយលុបវាចោលភ្លាមៗដោយមិនពន្យល់អ្វីបន្ថែមមកទល់ឥលូវនេះ៕