Areum អតីតក្រុម T-ara និងម្តាយ ត្រូវចោទប្រកាន់ពីបទរំលោភបំពានលើកុមារ
យោងតាមរបាយការណ៍របស់ Dispatch កាលពីថ្ងៃទី ០៣ ខែមិថុនា បានឲ្យដឹងថា អតីតសមាជិកក្រុម T-ara គឺតារាចម្រៀង Lee Areum ត្រូវបានចោទប្រកាន់ពីបទរំលោភបំពានលើកុមារ រួមជាមួយនឹងម្តាយរបស់នាង ដោយប្រឈមមុខនឹងការចោទប្រកាន់ពីបទចាប់ពង្រត់កុមារ។
កន្លងមក Areum បានចោទប្រកាន់អតីតស្វាមីគឺលោក A ពីបទរំលោភលើកុមារ ដោយអះអាងថា​ គាត់បានបោះទារកពីលើគ្រែ និងធ្វើបាបលើរូបរាងកាយកូនអាយុប្រាំឆ្នាំរបស់ពួកគេ។ នាងបានចោទប្រកាន់ថា លោក A បានប្រើក្មេងៗដើម្បីបញ្ចេញកំហឹងរបស់គាត់ រួមទាំងការបត់ជើងតូច និងបន្ទោរបង់នៅលើមុខក្មេងៗទៀតផង។
ទោះជាយ៉ាងណាក៏ដោយ ការអះអាងទាំងនេះមិនត្រូវបានបញ្ជាក់ទេ ហើយការស៊ើបអង្កេតរបស់ប៉ូលិសមិនបានរកឃើញភស្តុតាងនៃការរំលោភបំពានពីសំណាក់លោក A សូម្បីតែបន្តិចណាឡើយ។
ដោយឡែក កាលពីថ្ងៃទី ០៨ ខែឧសភា ការិយាល័យរដ្ឋអាជ្ញាកណ្តាលក្រុងសេអ៊ូលបានច្រានចោលសំណុំរឿងប្រឆាំងនឹងលោក A ដោយសារភស្តុតាងមិនគ្រប់គ្រាន់ ដោយលើកឡើងពីការខ្វះភាពជឿជាក់ក្នុងសក្ខីកម្មរបស់កុមារ ដែលអ្នកជំនាញបានណែនាំថាអាចមានឥទ្ធិពលពី Areum ។
ស្ថានីយ៍ប៉ូលិស Gwangmyeong បានចោទប្រកាន់ Areum កាលពីខែមុនពីបទរំលោភលើកុមារ ការធ្វេសប្រហែស និងការចាប់ពង្រត់កុមារ។ ម្តាយរបស់នាងក៏ត្រូវបានចោទប្រកាន់ពីបទចាប់ពង្រត់កុមារផងដែរ។ អ្នកទាំងពីរត្រូវបានហាមឃាត់ជាបណ្តោះអាសន្នមិនឲ្យចូលមកក្នុងចម្ងាយ ១០០ ម៉ែត្រពីកន្លែងស្នាក់នៅរបស់កុមារ និងកន្លែងមើលថែទាំកុមារ។
ម្យ៉ាងវិញទៀត Areum ដែលមានកូនប្រុសពីរនាក់ជាមួយលោក A ហើយបានលែងលះគ្នាកាលពីខែធ្នូឆ្នាំមុននោះ បានប្រកាសរៀបការជាមួយអ្នកថ្មី ឈ្មោះ Seo នៅពេលនោះ។ ប៉ុន្តែ យ៉ាងណានាងបានប្រឈមមុខនឹងការចោទប្រកាន់ពីបទបោកប្រាស់អ្នកគាំទ្រ និងអ្នកស្គាល់គ្នាជាង ៤០ លានវ៉ុនជាមួយលោក Seo ដែលនាំឲ្យពួកគេបែកបាក់គ្នានៅក្នុងខែមេសាក្នុងឆ្នាំនេះតែម្ដង៕