ឆ្ងល់ទេ! ហេតុអ្វី បានជាកម្មវិធីពានរង្វាន់ K-pop ភាគច្រើន មិនធ្វើនៅកូរ៉េ?
ដូចដែលយើងដឹងស្រាប់ហើយថា កម្មវិធីពានរង្វាន់ K-pop ភាគច្រើន តែងតែប្រារព្ធឡើងនៅក្រៅប្រទេស ដូចជាកម្មវិធី MAMA 2024 នេះ បានប្រារព្ធឡើងនៅប្រទេសជប៉ុន ក៏ដូចទៅនឹងឆ្នាំមុន កម្មវិធីនេះ បានធ្វើឡើងនៅជប៉ុនដូចគ្នាដែរ។ ដូចនេះ អ្នកគាំទ្រ K-pop នៅប្រទេសកូរ៉េ តែងតែត្រូវឆ្លងកាត់ការលំបាកបើសិនជាចង់ទៅទស្សនាផ្ទាល់នៅក្នុងកម្មវិធីប្រគល់ពានរង្វាន់ទាំងនេះ នៅក្រៅប្រទេស។
យោងតាមលោក ​​Hong Hye Min ជាអ្នកសារព័ត៌មាននៃ Hankook Ilbo បានឲ្យដឹងថា ការកើនឡើងនៃកម្មវិធីពានរង្វាន់ K-pop កំពុងត្រូវបានរៀបចំនៅក្រៅប្រទេសជាជាងនៅប្រទេសកូរ៉េ។ ខណៈពេលដែលអ្នកគាំទ្រក្នុងស្រុកបានសម្តែងការខកចិត្តចំពោះតម្រូវការក្នុងការចំណាយលើថ្លៃសំបុត្រយន្តហោះ ការស្នាក់នៅ និងសំបុត្រដើម្បីចូលរួមព្រឹត្តិការណ៍ទាំងនេះនៅបរទេស កម្មវិធីពានរង្វាន់ជាច្រើននៅតែបន្តជ្រើសរើសទីតាំងអន្តរជាតិ ដោយសារបញ្ហាប្រាក់ចំណេញ និងការប្រឈមផ្នែកដឹកជញ្ជូន។
អ្នក​ក្នុង​ឧស្សាហកម្មបាន​បង្ហាញ​ថា​ ការ​ធ្វើ​ជា​ម្ចាស់​ផ្ទះ​នៅ​បរទេស​ផ្តល់​ឱកាស​វិនិយោគ​កាន់​តែ​ច្រើន​ និង​ ការ​លក់​សំបុត្រ​កាន់​តែ​ខ្ពស់ ​ដែល​នាំ​ឱ្យ​មាន​ប្រាក់​ចំណូល​ច្រើន​។ ទីតាំងដែលពេញនិយមជាងគេ មានដូចជាប្រទេសជប៉ុន ឥណ្ឌូណេស៊ី និងថៃ ដែលតម្រូវការ K-pop មានកម្រិតខ្ពស់ ទាក់ទាញទស្សនិកជនយ៉ាងច្រើន និងអនុញ្ញាតឱ្យមានតម្លៃសំបុត្រខ្ពស់ជាងបើធៀបនឹងប្រទេសកូរ៉េ ដែលបង្កើនប្រាក់ចំណេញបន្ថែមទៀត។
ហេតុផលមួយទៀត គឺកង្វះកន្លែងធំៗ នៅក្នុងប្រទេសកូរ៉េ និងការលំបាកក្នុងការធានាសុវត្ថិភាព ដែលធ្វើអោយមានភាពស្មុគស្មាញដល់ការរៀបចំព្រឹត្តិការណ៍ធំៗក្នុងស្រុក។ ខណៈពេលដែលអ្នករៀបចំទទួលស្គាល់ពីសារៈសំខាន់នៃការប្រារព្ធកម្មវិធីពានរង្វាន់នៅក្នុងប្រទេសកូរ៉េ ពួកគេតែងតែលើកឡើងពីដែនកំណត់ជាក់ស្តែងដែលជាហេតុផលចម្បងសម្រាប់ការជ្រើសរើសទីកន្លែងអន្តរជាតិ៕