ណុប បាយ៉ារិទ្ធ រន្ធត់ចិត្តរហូតហូរទឹកភ្នែកចំពោះសោកនាដកម្មលើ ក្រុមគ្រួសារមួយ នៅផ្លូវ ៦០ ម៉ែត្រ
តារា​ចម្រៀង​ល្បី​ឈ្មោះ ណុប បាយ៉ារិទ្ធ បាន​បង្ហាញ​អារម្មណ៍​ស្លុតចិត្ត​ជា​ខ្លាំង រហូត​ធ្វើ​ឲ្យ​លោក​ស្រក់​ទឹកភ្នែក ក្រោយ​ឃើញ​ករណី​សោកនាដកម្ម​ដ៏​រន្ធត់ នៃ​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​បង្ក​ឲ្យ​ក្រុម​គ្រួសារ​ជន​រង​គ្រោះ​ស្លាប់​ចំនួន ៣ នាក់ ឪពុក កូន និង​ម្តាយ​ដាច់​ជើង កំពុង​សង្គ្រោះ​បន្ទាន់​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ។
គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​ដ៏​សាហាវ និង​រន្ធត់​នេះ បង្ក​ឡើង​ដោយ​បុរស​ម្នាក់ បើកបរ​រថយន្ត​ក្នុង​ស្ថានភាព​ស្រវឹង​ជោកជាំ ក្នុង​ល្បឿន​យ៉ាង​លឿន ទៅ​បុក​ជាមួយ​ម៉ូតូ​ជនរងគ្រោះ​យ៉ាង​ពេញទំហឹង នៅ​តាម​បណ្ដោយ​ផ្លូវ ៦០ ម៉ែត្រ សង្កាត់​ជើងឯក ខណ្ឌ​ដង្កោ រាជធានី​ភ្នំពេញ។ ហេតុការណ៍​គ្រោះថ្នាក់​នេះ បាន​ធ្វើ​ឲ្យ​ប្រជាពលរដ្ឋ​ជា​ច្រើន​បង្ហាញ​ក្តី​រន្ធត់ និង​អាណិត​គ្រួសារ​ជនរងគ្រោះ​ជា​ពន់ពេក។
លោក ណុប បាយ៉ារិទ្ធ រៀបរាប់​ដោយ​អារម្មណ៍​ក្ដុកក្ដួល​ថា «ខ្ញុំ​គេង​លែង​លក់​ហើយ បន្ទាប់ពី​មើល​រូបភាព​តាម​តេ​ឡេ​ក្រាម​ពី​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​លើ​ក្រុម​គ្រួសារ​មួយ​នៅ​ផ្លូវ ៦០ ម៉ែត្រ ខ្ញុំ​ហូរ​ទឹកភ្នែក​មិន​ដឹង​ខ្លួន​ទេ គ្នា​ប្រយ័ត្ន តែ​ជន​បង្ករ​មិន​ប្រយ័ត្ន សោកនាដកម្ម​មួយ​នេះ​ត្រូវ​បាន​បាត់បង់​ជីវិត​ប្តី និង​កូនៗ ដ៏​គួរ​ឲ្យ​ស្រលាញ់​ទាំង ២»។
លោក​បន្ត​ទៀត​ថា បើ​បុណ្យ​វាសនា​ស្ត្រី​ជា​ម្តាយ​ជា​ប្រពន្ធ​នៅ​មាន​ជីវិត​គាត់​ត្រូវ​រស់​ជាមួយ​ពិការភាព​មួយ​ជីវិត តើ​ស្មារតី និង​សតិអារម្មណ៍​របស់​គាត់ នឹង​ទៅ​ជា​យ៉ាង​ណា​? ជន​បង្ក​អើយ តើ​អ្នក​អាច​បង្វិល​ពេលវេលា​ថយ​ក្រោយ​បាន​ទេ​?។
តារា​ចម្រៀង ណុប បាយ៉ារិទ្ធ បន្ថែម​ថា ប្រាកដ​ជា​មិន​អាច​ទេ តើ​អ្នក​បាន​ឮ​ពី​សំឡេង​ឈឺចាប់ សោកស្ដាយ​របស់​គ្រួសារ​របស់​ពួកគាត់​ទេ? តើ​អ្នក​សង​ដោយ​អ្វី​ទើប​ស្មើ? ទើប​ឲ្យ​គាត់ និង​គ្រួសារ​គាត់​ទទួល​យក​បាន? គឺ​មិន​អាច​ទេ បើ​ទោះ​ជា​អ្នក​ធានា​ចិញ្ចឹម​គាត់ ១ ជីវិត ក៏​គាត់​មិន​អាច​បំភ្លេច​សោកនាដកម្ម​ដ៏​ឈឺចាប់​មួយ​នេះ​បាន​ដែរ។
គួរ​បញ្ជាក់​ថា គិត​មក​ដល់​ពេលនេះ​ជនរងគ្រោះ​បាន​បាត់បង់​ជីវិត​សរុប​ចំនួន ៣ នាក់ ហើយ ដោយ​ក្នុង​នោះ ប្តី​(ស្លាប់) កូនប្រុស​(ស្លាប់) និង​កូនស្រី​ពៅ​ម្នាក់​ទៀត (ស្លាប់)។ ចំណែក​ម្តាយ​កំពុង​សង្គ្រោះ​បន្ទាន់​នៅ​មន្ទីរពេទ្យ ក្នុង​ហេតុការណ៍​គ្រោះថ្នាក់​ចរាចរណ៍​កាលពី​វេលា​ម៉ោង ១៧ និង ៣៥ នាទី​ល្ងាច ថ្ងៃ​ទី ១០ ខែ​មករា ឆ្នាំ ២០២៥ នៅ​លើ​ផ្លូវ ៦០ ម៉ែត្រ៕