Go Min Si បរិច្ចាគប្រាក់ច្រើនសន្ធឹក ជួយដល់ក្រុមសង្គ្រោះភ្លើងឆេះព្រៃនៅ កូរ៉េ
នៅថ្ងៃទី ២៦ ខែមីនា សមាគមសង្គ្រោះគ្រោះមហន្តរាយ Hope Bridge Korea បានប្រកាសថា Go Min Si បានចូលរួមចំណែកជួយដល់អ្នកដែលរងផលប៉ះពាល់ដោយការខូចខាតភ្លើងឆេះព្រៃដែលកំពុងកើនឡើងនៅភាគអាគ្នេយ៍ប្រទេសកូរ៉េ។ តារាសម្តែង Go Min Si បានបរិច្ចាគប្រាក់ចំនួន ៥០ លានវ៉ុន ដើម្បីជួយដល់កិច្ចខិតខំប្រឹងប្រែងស្តារឡើងវិញ បន្ទាប់ពីភ្លើងឆេះព្រៃនាពេលថ្មីៗនេះនៅ Ulsan, Gyeongbuk និង Gyeongnam ។
តារាសម្ដែងរូបនេះបាន​ចែក​រំលែក​ថា​ «​ខ្ញុំ​មាន​អារម្មណ៍​ក្រៀមក្រំ​ដោយ​ឃើញ​ការ​ខូចខាត​កាន់តែ​អាក្រក់​ទៅៗ ខ្ញុំ​គ្រាន់តែ​ចង់​ជួយ​តាម​គ្រប់​មធ្យោបាយ​ដែល​ខ្ញុំ​អាច​ធ្វើ​បាន​។ ខ្ញុំជឿថា ពេលនេះជាពេលវេលាសម្រាប់ពួកយើងទាំងអស់គ្នា។ ខ្ញុំសង្ឃឹមថានឹងមានមនុស្សជាច្រើនចូលរួម»។
Go Min Si គឺជាសមាជិកនៃក្លឹបកិត្តិយសរបស់ Hope Bridge ដែលជាសមាគមនៃម្ចាស់ជំនួយបុគ្គលដែលមានតម្លៃខ្ពស់។ ចាប់តាំងពីការបរិច្ចាគលើកដំបូងក្នុងកំឡុងភ្លើងឆេះព្រៃ Gangwon ឆ្នាំ ២០១៩ នាងបានបន្តបោះជំហានទៅមុខដើម្បីគាំទ្រសហគមន៍ដែលមានវិបត្តិ រួមទាំងជនរងគ្រោះដោយទឹកជំនន់ ជាមួយនឹងការបរិច្ចាគយ៉ាងឆាប់រហ័ស និងអស់ពីចិត្ត។
Shin Hoon អគ្គលេខាធិការនៃ Hope Bridge បានសម្តែងការដឹងគុណថា «យើងសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះ Go Min Si សម្រាប់ការបរិច្ចាគអស់ពីដួងចិត្ត។ Hope Bridge នឹងធ្វើការយ៉ាងរហ័ស និងដោយប្រុងប្រយ័ត្នដើម្បីគាំទ្រអ្នកស្រុកដែលរងផលប៉ះពាល់ និងជួយពួកគេឲ្យត្រឡប់ទៅរកជីវិតប្រចាំថ្ងៃរបស់ពួកគេឲ្យបានឆាប់តាមដែលអាចធ្វើទៅបាន»៕