Taew អំពាវនាវ​ឲ្យមាន​ទីធ្លា​បើក​ចំហ​នៅ បាងកក ក្រោយជួបរញ្ជួយដីកម្រិតធ្ងន់
តារា​សម្ដែង​ស្រីថៃ Taew Natapohn បានក្លាយ​ជា​សំឡេង​អំពាវនាវ​ឲ្យ​មាន​ទីធ្លា​បើក​ចំហ​ក្នុង​ទីក្រុង​បាងកក ដើម្បីគុណភាព និងសុវត្ថិភាពក្នុងជីវិត បន្ទាប់ពីគ្រោះរញ្ជួយដីកម្រិតធ្ងន់៧.៧រ៉ិចទ័រ វាបានក្លាយជាព្រឹត្តិការណ៍មួយបានបង្កើតភាពភ័យខ្លាចដល់មនុស្សជាច្រើន។
ចំពោះ​គ្រោះ​រញ្ជួយ​ដី​នៅ​មី​យ៉ាន់​ម៉ា​នោះ បាន​ជះឥទ្ធិពល​ដល់​ខេត្ត​ជា​ច្រើន​ក្នុង​ប្រទេស​ថៃ រួម​ទាំង​ទីក្រុង​បាងកក និង​តំបន់​ជុំវិញ​ផង​ដែរ តារាស្រីវ័យ៣៦ឆ្នាមរូបនេះ បានបង្ហាញចំណាប់អារម្មណ៍ថា នាងមានអារម្មណ៍ញ័រនិងរង្គើរនៅគ្រប់អគារ ធ្វើ​ឲ្យបុគ្គលិក​ឬ​មនុស្ស​នៅ​ក្នុង​អគារ​ខ្ពស់​ៗ​គ្រប់​គ្នា​រត់​ចេញពី​អគារ​ដើម្បី​សុវត្ថិភាព។ នេះបានបង្កឲ្យមានការថប់បារម្ភយ៉ាងខ្លាំង ដល់មនុស្សជាច្រើនដែលបានជួបប្រទះព្រឹត្តិការណ៍ដែលពួកគេមិនធ្លាប់ជួប។
តារាសម្តែងស្រី Taew បានបង្ហោះមតិផ្ទាល់ខ្លួនលើ Instagram ផ្ទាល់ខ្លួនថា «នេះគឺជាកន្លែងសុវត្ថិភាពដែលខ្ញុំអាចរកបានក្នុងពេលរញ្ជួយដីកាលពីម្សិលមិញ ខ្ញុំសូមធ្វើជាប្រភពលើកទឹកចិត្តមួយផ្សេងទៀត សម្រាប់សុវត្ថិភាពទាំងអស់គ្នា និងសូមអរគុណដល់ភ្នាក់ងារទាំងអស់ដែលជួយ និងថែរក្សាជីវិតរបស់ប្រជាជនថៃក្នុងគ្រាដ៏លំបាកនេះចេញពីបេះដូងរបស់ខ្ញុំ។ ព្រឹត្តិការ​ណ៍​ម្សិល​មិញ​ទុកឲ្យ Taew ឃើញ​ថា តើ​មាន​ទីធ្លា​បើក​ចំហ​ប៉ុន្មាន​ក្នុង​ទីក្រុង​បាងកក? មិនមែនគ្រាន់តែជាសួតសម្រាប់ទីក្រុងបាងកកប៉ុណ្ណោះទេ ប៉ុន្តែវាជាកន្លែងសុវត្ថិភាពដែលយើងស្ទើរតែគ្មានកន្លែងទៅ។ ខ្ញុំពិតជាចង់ឃើញកន្លែងបើកចំហ បន្ថែមទៀតនៅក្នុងទីក្រុងបាងកក។ ប្រសិនបើ Taew ខ្លួនឯងមានឱកាស ឬមានថាមពលបន្ថែមក្នុងការជំរុញការយល់ដឹងពីសារៈសំខាន់នៃការបង្កើត ប្រសិនបើយើងអាចបង្កើត កន្លែងបៃតងឬកន្លែងបើកចំហ បន្ថែមទៀត នោះ Taew សុខចិត្តសហការយ៉ាងពេញទំហឹង ដូច្នេះខ្ញុំសូមប្រើកន្លែងតូចនេះ ដើម្បីបញ្ចេញសំឡេងក្នុងនាមជាពលរដ្ឋដែលចង់ឃើញទីក្រុងបាងកកក្លាយជាទីក្រុងដែលអាចរស់នៅបានពិតប្រាកដ បន្ថែមទៀត»។
បន្ទាប់​ពី​ការ​បង្ហោះ​នេះ​ត្រូវ​បាន​គេ​ផ្សព្វផ្សាយ​ អ្នក​គាំទ្រ​បាន​បញ្ចេញ​មតិ​ជា​ច្រើននៅក្នុងន័យយល់ស្របគំនិតរបស់តារាស្រី​ Taew ជាពិសេស ម្នាក់ៗបញ្ចេញមតិដូចៗគ្នាថា ទីក្រុង​បាងកក​មាន​ផ្សារ​ទំនើប​ជា​ច្រើន និង​សួន​ឧទ្យាន​តិចតួច​បំផុត។ ស្នើសុំកន្លែងបើកចំហដែលមានដើមឈើច្រើនដើម្បីសុវត្ថិភាពមនុស្សក្នុងប្រទេស។
បន្ថែមពីនេះទៀត តារា​សិល្បៈថៃ​ជា​ច្រើន​បាន​បញ្ចេញ​យោបល់​លើ​បញ្ហា​ស្រដៀងគ្នានេះដែរ ក៏មិនខុសគ្នាពីតួរឿងព្រះម៉ែនាគី ប៉ុន្មានដែរ។ ម្នាក់ៗបានស្នើសុំឲ្យរដ្ធាភិបាល ជួយបំពេញនូវចន្លោះខ្វះខាត ដើម្បីត្រៀមទប់ទល់នឹងគ្រោះរញ្ចួយដីដែលអាចកើតមានសារជាថ្មីម្ដងទៀតនៅថ្ងៃណាមួយ៕