ផ្ទុះកូវីដក្នុងចំណោមពលករថៃដែលធ្វើការនៅ កូរ៉េខាងត្បូង
យោងតាមក្រសួងការបរទេសថៃបានឲ្យដឹងថា ពលករថៃចំនួន៣២នាក់នៅក្នុងប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូងបានធ្វើតេស្តវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ១៩ខណៈបុគ្គលិកថែទាំសុខភាពនៅទីនោះកំពុងរង់ចាំលទ្ធផលតេស្តពលករចំនួន២៨នាក់បន្ថែមទៀត។
លោក Tanee Sangrat អគ្គនាយកនៃនាយកដ្ឋានព័ត៌មាននិងជាអ្នកនាំពាក្យក្រសួងបាននិយាយកាលពីថ្ងៃសុក្រថា អាជ្ញាធរកូរ៉េបានបញ្ជាក់កាលពីថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ថា ពលករថៃចំនួន៣២នាក់បានធ្វើតេស្តឃើញមេរោគនេះហើយស្ថានទូតថៃប្រចាំនៅទីក្រុងសេអ៊ូលបានទាក់ទងជាមួយអ្នកជំងឺនិងត្រៀមផ្តល់ជំនួយ។
ករណីទី១គឺជាពលករថៃដែលត្រូវបានគេរាយការណ៍ថាបានឆ្លងមេរោគនេះពេលកំពុងធ្វើការនៅក្រុមហ៊ុនអាហារមួយ។ ពលកររូបនេះត្រូវបានគេនិយាយថា បានចូលភោជនីយដ្ឋានមួយដែលពេញនិយមក្នុងចំណោមពលករចំណាកស្រុកថៃនៅ Cheonan ដែលជាទីក្រុងមានចម្ងាយប្រហែល៨០គីឡូម៉ែត្រខាងត្បូងរដ្ឋធានី សេអ៊ូល។
អ្នកជំងឺបានទាក់ទងជាមួយពលករថៃចំនួន៩០នាក់ដែលរស់នៅក្នុងតំបន់នេះ។
លោកបាននិយាយថា ពលករ៩០នាក់ត្រូវបានធ្វើតេស្តហើយ៣១នាក់បានឆ្លងវីរុសនេះខណៈ៣១នាក់ផ្សេងទៀតអវិជ្ជមាន។ លោក Tanee បន្តថា កម្មករនៅសល់២៨នាក់ទៀតកំពុងរង់ចាំលទ្ធផលតេស្ត៕