ចម្លើយសារភាពរបស់ក្មេងប្រុស ដែលបាញ់ប្រហារនៅផ្សារទំនើប Siam Paragon កណ្តាលក្រុងបាងកក
តាមចម្លើយសារភាពរបស់ក្មេងប្រុសអាយុ១៤ឆ្នាំ ដែលបើកការបាញ់ប្រហារក្នុងផ្សារទំនើប Siam Paragon កណ្តាលទីក្រុងបាងកក កាលពីល្ងាចថ្ងៃអង្គារទី៣ខែតុលា គឺដោយសារតែរូបគេគិតថា មានអ្នកចង់លបវាយប្រហារខ្លួន ដូច្នេះក៏ដកកាំភ្លើងខ្លី បាញ់យកតែម្តង។
ក្មេងប្រុសជាអ្នករស់នៅក្នុងតំបន់ Bang Kae រូបនេះ ត្រូវបានប៉ូលិសបញ្ជាក់ថា ជាមនុស្សមានសតិមិនគ្រប់និងញៀនលេងហ្គេមបែបបាញ់ប្រហារនៅលើកំព្យូទ័រ។
ក្នុងការបាញ់ប្រហារនោះ មានជនបរទេសពីរនាក់ បានបាត់បង់ជីវិត ដោយម្នាក់ជាជនជាតិចិន និងម្នាក់ទៀតជាពលករមីយ៉ាន់ម៉ា ខណៈមនុស្សប្រាំនាក់ ក៏ត្រូវរបួសផងដែរ។ ជនជាតិចិន បានស្លាប់នៅនឹងកន្លែង ចំណែកជនជាតិមីយ៉ាន់ម៉ា ស្លាប់នៅមន្ទីរពេទ្យ។
ខ្មាន់កាំភ្លើង ដែលគេមិនបញ្ចេញអត្តសញ្ញាណ បានដាក់កាំភ្លើងចុះហើយប្រគល់ខ្លួនឲ្យប៉ូលិស នៅក្នុងហាងមួយនៃជាន់ទីបី។ ប៉ូលិសក៏បានរកឃើញកាំភ្លើងខ្លី Glock ស្វ័យប្រវត្តិ ៩មិល្លីម៉ែត្រ នៅជាមួយក្មេងប្រុសផងដែរ។
ជនបង្កហេតុ ត្រូវបាននាំខ្លួនទៅកាន់ប៉ុស្តិ៍ប៉ូលិសក្រុង Pathumwan ដើម្បីចាត់ការតាមផ្លូវច្បាប់ ខណៈឪពុកម្តាយត្រូវបានកោះហៅមកកាន់ប៉ុស្តិ៍ប៉ូលិស។