ក្រោយផ្ទុះការបាញ់ប្រហារ បុត្រាទី៣របស់ស្ដេចថៃ មានបន្ទូលថា ជំងឺផ្លូវចិត្ត មិនមែនជាលេសសម្រាប់ជនបង្កហេតុនោះទេ
បុត្រាទី៣​ ព្រះនាម Chakriwat Wiwatcharawong និងជា​វេជ្ជបណ្ឌិត​នៅ​មជ្ឈមណ្ឌល​វេជ្ជសាស្ត្រ​អន្តរជាតិ Chakriwat ក្នុងទីក្រុងញូវយ៉ក ទ្រង់បានមានព្រះបន្ទូល​តាមរយៈបណ្ដាញសង្គមហ្វេសបុកថា ជំងឺផ្លូវចិត្តមិនគួរជាលេស​ដើម្បីបង្ក​បទ​ឧក្រិដ្ឋ​នោះទេ។
មានព្រះបន្ទូលនៅថ្ងៃទី ០៤ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣ បុត្រាទី៣អង្គនេះ​បានបង្ហោះតាមរយៈ Facebook ផ្ទាល់របស់ទ្រង់ដោយបាន​បញ្ជាក់​ថា “ខ្ញុំទើបតែទទួលបានដំណឹង​ដ៏ក្រៀមក្រំនៅហេតុការណ៍​បាញ់ប្រហារ​នៅ​ផ្សារ​ទំនើប Siam Paragon ខ្ញុំ​សូម​ចូលរួម​រំលែក​ទុក្ខ​យ៉ាង​ក្រៀមក្រំ​បំផុត​ចំពោះ​គ្រួសារ​អ្នក​ស្លាប់ និង​អ្នក​រង​របួស​ក្នុង​ឧបទ្ទវហេតុ​នេះ ។ សូម​ឲ្យ​អ្នករបួសទាំងអស់ ​ឆាប់ជាសះស្បើយ”!
បុត្រាទី៣​ ព្រះនាម Chakriwat Wiwatcharawong
ក្នុងនោះថែមទៀត បុត្រា​ទី៣របស់ស្ដេចថៃ មហា វ៉ាជីរ៉ាឡុងកន បានមានបន្ទូលបន្ថែមទៀតថា ខ្ញុំ​មាន​អារម្មណ៍​តក់ស្លុត​ចំពោះ​ព្រឹត្តិការណ៍​នេះ។ មានសំណួរជាច្រើនដែលនៅតែត្រូវការចម្លើយ។ តើ​កុមារទទួលបាន​អាវុធ​ដោយរបៀបណា? ជំងឺផ្លូវចិត្តមិនគួរ​ជាលេសសម្រាប់​សកម្មភាព​ដែល​បង្ក​នេះទេ។ ជួនកាល​អាកប្បកិរិយារបស់​ជនល្មើស​កើតចេញពីតម្រូវការសម្រាប់​ការយកចិត្តទុកដាក់ និង​ជំនួយ។ ខ្ញុំគ្រាន់តែគិតថា ប្រសិនបើ​ឪពុកម្ដាយ លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និង​មិត្តភ័ក្ដិ​បាន​សម្គាល់​ឃើញសញ្ញានៃជំងឺ ​គួរ​តែ​ជួយ​ការពារ​កុំ​ឲ្យ​ឧប្បត្តិហេតុ​សោកនាដកម្ម​នេះ​កើតឡើង។ ការរស់នៅជាមួយគ្នាក្នុងសង្គម យើងត្រូវចេះជួយគ្នា និងមើលថែគ្នាទៅវិញទៅមក។ មនុស្សមួយចំនួនត្រូវការជំនួយ ប៉ុន្តែពួកគេមិនបង្ហាញ ឬសុំវា​ដោយត្រង់នោះទេ។
ជាថ្មីម្តងទៀត ខ្ញុំ​សូមចូលរួមរំលែកទុក្ខយ៉ាងក្រៀមក្រំបំផុតចំពោះក្រុមគ្រួសារនៃសព និង​សូមជូនពរ​អ្នករបួសឆាប់ជាសះស្បើយ ហើយសម្រាប់យើងទាំងអស់គ្នា សូមធ្វើការជាមួយគ្នា​ដើម្បីមើលកន្លែងដែលយើង​អាច​កែលម្អ។ ជួយថែរក្សាគ្នាទៅវិញទៅមក ដើម្បី​ការពារ​កុំ​ឲ្យ​មាន​ហេតុការណ៍​សោកនាដកម្ម​បែបនេះ​កើតឡើង​ទៀត​នៅក្នុងប្រទេសថៃ។
សូម​បញ្ជាក់​ដែរ​ថា​ កាលពីល្ងាចថ្ងៃអង្គារទី៣ ខែតុលា មានហេតុការណ៍បាញ់ប្រហារដែលបង្កឡើងដោយក្មេងប្រុសវ័យ១៤ឆ្នាំម្នាក់ ក្នុងផ្សារទំនើប Siam Paragon កណ្តាលទីក្រុងបាងកក បណ្តាលឲ្យជនបរទេសពីរនាក់ បាត់បង់ជីវិត ម្នាក់ជាជនជាតិចិន និងម្នាក់ទៀតជាពលករមីយ៉ាន់ម៉ា។ បច្ចុប្បន្នក្មេងប្រុសរូបនេះកំពុងត្រូវបានដាក់ឃុំខ្លួននៅប៉ុស្តិ៍ប៉ូលិស Pathumwan ហើយនឹងបញ្ជូនទៅកាន់តុលាការអនីតិជន និងក្រុមគ្រួសារ ដើម្បីសាកសួរ និងចាត់ការតាមនីតិវិធីច្បាប់ ខណៈក្រុមគ្រូពេទ្យវិកលចរិតរបស់មន្ទីរពេទ្យប៉ូលិសក៏បានធ្វើការវាយតម្លៃផ្នែកសុខភាពផ្លូវចិត្តបឋមលើជនសង្ស័យរូបនេះផងដែរ ៕