ថៃ ដឹកពលរដ្ឋខ្លួន ១៣០នាក់ទៀត ចេញពី អ៊ីស្រាអែល
ក្រុមទី៤នៃជនជាតិថៃចំនួន១៣០នាក់ ដែលដឹកតាមយន្តហោះរបស់កងទ័ពថៃ Airbus 340-500 ចេញពីប្រទេសអ៊ីស្រាអែល បានមកដល់អាកាសយានដ្ឋានដុនមឿង នៃទីក្រុងបាងកកហើយ កាលពីព្រឹកថ្ងៃចន្ទទី១៦ខែតុលា។
បុរស១២៧នាក់ ស្ត្រី២នាក់ និងក្មេងស្រីអាយុ៥ឆ្នាំម្នាក់ បានឆ្លងកាត់ការត្រួតពិនិត្យផ្នែកអន្តោប្រវេសន៍ និងវេជ្ជសាស្ត្រនៅអាកាសយានដ្ឋាន មុនពេលបញ្ជូនទៅវិទ្យាស្ថានជំងឺឆ្លង Bamrasnaradura ដើម្បីពិនិត្យរាងកាយ។ បន្ទាប់មក ពួកគេនឹងត្រូវអនុញ្ញាតឲ្យវិលត្រលប់ទៅស្រុកកំណើតរៀងៗខ្លួន។
ក្នុងចំណោមអ្នកទាំងនោះ មានម្នាក់ត្រូវរបួសជើង និងបាក់ដៃ ហើយទទួលការវះកាត់។ ប្រាំនាក់ផ្សេងទៀតមានជំងឺផ្តាសាយ ប៉ុន្តែធ្វើតេស្តអវិជ្ជមានជំងឺកូវីដ១៩។
រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ Sutin Klungsang បានទៅទទួលស្វាគមន៍អ្នកទាំងអស់ ហើយជើងហោះហើរបន្ទាប់របស់កងទ័ពអាកាស ដើម្បីទៅទទួលយកជនជនជាតិថៃបន្ថែមទៀត នឹងធ្វើឡើងនៅថ្ងៃពុធទី១៨ខែតុលា។
សូមបញ្ជាក់ ជនជាតិថៃជាង៧០០០នាក់ បានដាក់ពាក្យសុំធ្វើមាតុភូមិនិវត្តន៍។ ជនជាតិថៃ ២៨នាក់ត្រូវគេជឿថាបាត់បង់ជីវិតនិង១៧នាក់ កំពុងត្រូវបានក្រុមហាម៉ាស់ ឃុំឃាំង៕