នាយករដ្ឋមន្ត្រីថៃ សេដ្ឋា ថាវីស៊ីន នឹងឈប់សម្រាកពីការងាររយៈពេល ៤ ថ្ងៃ
ប្រភពពីវិមានរដ្ឋាភិបាលថៃបាននិយាយកាលពីថ្ងៃសុក្រថា លោកនាយករដ្ឋមន្រ្តី សេដ្ឋា ថាវីស៊ីន នឹងដាក់ច្បាប់ឈប់សម្រាកទៅលំហែកាយរយៈពេល ៤ ថ្ងៃ ចាប់ពីថ្ងៃទី ១៩ ដល់ថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូនេះ ក្រោយពេលវិលត្រឡប់មកកិច្ចប្រជុំកំពូល ជប៉ុន-អាស៊ាន នៅទីក្រុងតូក្យូ ។
ដើមឡើយលោក សេដ្ឋា ថាវីស៊ីន ដែលជារដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងហិរញ្ញវត្ថុផងដែរនោះ បានដាក់សំណើដំបូងទៅកាន់ខុទ្ទកាល័យ ស្របតាមបទប្បញ្ញត្តិរបស់នាយករដ្ឋមន្ត្រីឆ្នាំ ២០១២ ដោយសុំឈប់សម្រាកពីថ្ងៃទី១៨ ដល់ថ្ងៃទី២២ ខែធ្នូ ប៉ុន្តែក្រោយ​មក​គាត់​បាន​ប្តូរ​ពេល​ឈប់​សម្រាកវិញ ពោល​ពី​ម៉ោង ១ ​រសៀល​ថ្ងៃ​ទី​១៩ ខែធ្នូ ដល់​ម៉ោង ​១២ ​ថ្ងៃត្រង់​ថ្ងៃ​ទី២២ ខែធ្នូ ។
​បច្ចុប្បន្នលោកនាយករដ្ឋមន្ត្រី​កំពុង​ចូលរួម​កិច្ចប្រជុំ​កំពូល ជប៉ុន-អាស៊ាន​ ក៏ដូចជាដើម្បីរំឭកខួបលើកទី ៥០ នៃទំនាក់ទំនងមិត្តភាព និងកិច្ចសហប្រតិបត្តិការរវាងប្រទេសជប៉ុន និងអាស៊ាន ចាប់ពីថ្ងៃសៅរ៍ទី១៦ ដល់ថ្ងៃចន្ទទី១៨ ខែធ្នូ ។
ស្របពេលជាមួយគ្នានេះ លោកនាយករដ្ឋមន្ត្រី សេដ្ឋា ថាវីស៊ីន ​គ្រោង​នឹង​ត្រឡប់មកមាតុប្រទេស​វិញ​នៅ​ថ្ងៃចន្ទ ទី១៨ ខែ​ធ្នូ ដោយសារតែនៅ​ព្រឹក​ថ្ងៃ​អង្គារ ទី១៩ ខែធ្នូ លោក​នឹង​ធ្វើ​ជា​ប្រធាន​កិច្ច​ប្រជុំ​គណៈរដ្ឋមន្ត្រី ហើយឈប់សម្រាកចាប់ពីរសៀលថ្ងៃអង្គារ ទី១៩ ខែធ្នូនោះតែម្ដង ។
យោងតាមប្រភពព័ត៌មានបានឲ្យដឹងថា លោក សេដ្ឋា ថាវីស៊ីន នឹងទៅសម្រាកលំហែកាយជាមួយក្រុមគ្រួសារនៅភូកេត ខណៈយោងតាមលោក Somkid Chuakong អគ្គលេខាធិការរង​របស់​នាយក​រដ្ឋមន្ត្រី​បាន​ថ្លែង​ថា ​លោក សេដ្ឋា ថាវីស៊ីន ​ត្រូវ​ការ​ពេល​សម្រាក ​បន្ទាប់​ពីជាប់ដៃធ្វើ​ការងារលំបាកៗ ​និង​មិន​សូវ​មាន​ពេល ចាប់តាំងឡើងជានាយករដ្ឋមន្ត្រីក្នុងពេល​ជាង ៣ ​ខែមកនេះ ៕