មន្ត្រី កូរ៉េខាងត្បូង ប្រាប់ពីស្ថានភាពមេបក្សប្រឆាំងដែលត្រូវជនសង្ស័យរត់​ទៅចាក់ ក
មន្ត្រីក្នុងតំបន់ Busan នៅថ្ងៃអង្គារនេះបានចេញមកបញ្ជាក់ពីស្ថានភាពរបស់លោក Lee Jae-myung មេដឹកនាំបក្សប្រឆាំងដ៏ធំរបស់កូរ៉េខាងត្បូង ក្រោយហេតុការណ៍វាយប្រហារចាក់កញ្ចឹង ក ទាំងកណ្ដាលថ្ងៃត្រង់នៅក្នុងទីក្រុងកំពង់ផែភាគអាគ្នេយ៍ ។
ក្រុមមន្ត្រីបាននិយាយប្រាប់សារព័ត៌មាន Yonhap ថា បច្ចុប្បន្ននេះរបួសរបស់លោក Lee គឺមិនប៉ះពាល់ទៅដល់អាយុជីវិតរបស់លោកនោះឡើយ ប៉ុន្តែឈាមនៅតែហូរជ្រៀបចេញពីមុខរបួស បើទោះបីជាធ្វើការវះកាត់ហើយក៏ដោយ ។
លោក Lee ដែលជាប្រធានគណបក្សប្រជាធិបតេយ្យ ត្រូវបានជនមិនស្គាល់អត្តសញ្ញាណរត់ទៅចាក់ចំកញ្ចឹង ក ខាងឆ្វេងនៅម៉ោង ១០ និង ២៧ នាទីព្រឹក អំឡុងពេលដែលលោកកំពុងផ្ដល់បទសម្ភាសន៍ជាមួយអ្នកសារព័ត៌មាន ក្រោយចុះទៅពិនិត្យមើលការដ្ឋានសាងសង់ព្រលានយន្តហោះថ្មីលើកោះ Gadeok របស់ទីក្រុង Busan ខណៈ ២០ នាទីក្រោយមក លោកត្រូវបានដឹកតាមឧទ្ធម្ភាគចក្រទៅកាន់មន្ទីរពេទ្យក្នុងទីសេអ៊ូលដើម្បីធ្វើការវះកាត់ ។
ពាក់ព័ន្ធនឹងបញ្ហានេះដែរ សាក្សីបានរ៉ាយរ៉ាប់ថា ជនសង្ស័យជាបុរសបានក្លែងខ្លួនធ្វើជាអ្នកគាំទ្រលោក Lee ហើយបានចូលទៅកៀកអ្នកនយោបាយរូបនេះដើម្បីសុំហត្ថលេខា ។ បន្ទាប់មកជនសង្ស័យមិនស្គាល់អត្តសញ្ញាណរូបនេះបានដករបស់មួយមានមុខស្រួច និងមានប្រវែងប្រហែល ២០ ទៅ ៣០ សង់ទីម៉ែត្ររត់ទៅចាក់កញ្ចឹង ក មេបក្សប្រឆាំងរូបនេះតែម្ដង ។
គួរបញ្ជាក់ថា ជនសង្ស័យមានវ័យប្រហែល ៥០ ឬ ៦០ ឆ្នាំ ពាក់មកុដក្រដាសដែលមានសរសេរឈ្មោះលោក Lee នៅលើនោះ បានរត់សំដៅទៅចាក់ ក អ្នកនយោបាយរូបនេះ បើទោះបីជាមានប៉ូលិសការពារប្រមាណ ២៤ នាក់ក៏ដោយ ហើយក្រោយហេតុការណ៍ដ៏ព្រឺព្រួចនេះ លោក Lee មានមុខរបួសប្រហែល ១ សង់ទីម៉ែត្រ ខណៈជនសង្ស័យត្រូវចាប់ឃាត់ខ្លួននៅនឹងកន្លែង ហើយរហូតមកដល់ពេលនេះរូបគេក៏មិនទាន់មាត់ ក ឬសារភាពប្រាប់មន្ត្រីសមត្ថកិច្ចនៅឡើយនោះដែរ ៕