ឧទ្ធម្ភាគចក្រ​ ២ ​គ្រឿង​បុក​គ្នា​នៅ ​ម៉ាឡេស៊ី ស្លាប់មនុស្ស​ ១០ ​នាក់
អំឡុង​ពេល​ហ្វឹកហ្វឺន​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍​អបអរ​​កងទ័ព​ជើង​ទឹក​​ម៉ាឡេស៊ី ឧទ្ធម្ភាគចក្រ​ចំនួន ​២ ​គ្រឿង​បាន​ហោះ​បុក​គ្នា​ បណ្ដាល​ឲ្យ​មនុស្ស​ចំនួន​ ១០ ​នាក់​​បានស្លាប់​បាត់បង់​ជីវិត ។ នេះ​បើ​យោង​តាម​ការ​ចុះ​ផ្សាយ​របស់​សារព័ត៌មាន​នៅ​ក្នុង​ស្រុក FMT ។
គ្រោះថ្នាក់​នេះ​បាន​កើត​ឡើង​នៅ​អំឡុង​ម៉ោង ៩ និង​ ៤៥ ​នាទី​ព្រឹក ថ្ងៃ​ទី​២៣ ខែ​មេសានេះ ដោយ​ឧទ្ធម្ភាគចក្រ​ទាំង​ពីរ​មាន​ម៉ូដែល​លេខ HOM (M503-3) និង Fennec (M502-6) ។ ឧទ្ធម្ភាគចក្រ HOM (M503-3) នៅ​អំឡុង​ពេល​គ្រោះថ្នាក់ បាន​ផ្ទុក​មនុស្ស​ចំនួន ៧ ​នាក់​នៅ​លើ​នោះ ខណៈ​ជន​រងគ្រោះ ៣ ​នាក់​ផ្សេង​ទៀត​ ស្ថិត​នៅ​លើ​ឧទ្ធម្ភាគចក្រ Fennec (M502-6) ។
ប្រភព​ពី​​សារព័ត៌មាន​ក្នុង​ស្រុក​មួយ​ទៀតគឺ Berita Harian បាន​រាយការណ៍​ថា ហេតុការណ៍​​នេះ​បាន​កើត​ឡើង​នៅ​ក្នុង​មូលដ្ឋាន​កងទ័ព​ជើង​ទឹក​​​ទីក្រុង Lumut រដ្ឋ Perak ចំ​ពេល​ដែល​​កងទ័ព​កំពុង​ហ្វឹកហាត់​ត្រៀម​សម្រាប់​ព្រឹត្តិការណ៍​អបអរ​​ខួប​ទី​ ៩០ ​​ក្នុង​ប្រទេស ៕