ស្ត្រី​សិង្ហបុរី​​ជាប់​ពន្ធនាគារ​ពី​បទ​វាយកូន​ប្រុស​អាយុ​៦​ឆ្នាំ​​នឹង​ខ្សែ​ក្រវាត់ជាង​១០០​ដង​
ម្ដាយ​ដែល​វាយ​កូន​ប្រុស​អាយុ​៦​ឆ្នាំ​ជាង​១០០​ដង​នឹង​ខ្សែ​ក្រវាត់​ព្រោះកូន​ប្រព្រឹត្ត​ខុស​ត្រូវ​បានតុលាការ​សិង្ហបុរីកាត់​ទោស​ឲ្យ​ជាប់​គុក​១៣​ខែ​។ នេះបើយោងតាមការចេញផ្សាយរបស់សារព័ត៌មានCNAនៅថ្ងៃទី៣ខែសីហានេះ។
(រូបភាព៖ CNA)
នៅ​ពេល​ប្រព្រឹត្ត​បទល្មើស​ក្នុង​ឆ្នាំ​២០២០ ស្ត្រី​រូប​នេះ​បាន​រស់នៅ​ជាមួយ​មិត្ត​ប្រុសកូន​ៗ និង​សាច់ញាតិ​ផ្សេង​ទៀត។ កាលពីថ្ងៃទី១១ខែឧសភា ឆ្នាំ ២០២០ នាងបានដាល់កូនប្រុសរបស់នាងពីបទប្រព្រឹត្តខុស ថែមទាំងបាន​វាយ​កូន​នឹង​ខ្សែ​ក្រវាត់ ប្រហែល​១០​នាទី ព្រម​ទាំង​ទាត់និង​ទះកំផ្លៀង។
ក្រោយ​មក​ស្ត្រី​រូប​នេះ​បាន​នាំ​កូន​ប្រុស​ទៅ​កាន់​​ស្នាក់​ការ​ប៉ូលិស​​ជិត​ផ្ទះ​​ ហើយ​កុហក​ថា​មិត្ត​ប្រុសរបស់​ខ្លួនបាន​វាយ​កូនគាត់។ វេជ្ជបណ្ឌិត​ម្នាក់​បាន​រក​ឃើញ​មានស្នាម​ជាំ និង​ស្នាម​របួស​ជាង៥០កន្លែង​នៅ​លើ​រាងកាយក្មេង​ប្រុស។ វីដេអូនៃការវាយដំនេះ ត្រូវបានចាក់ផ្សាយនៅក្នុងតុលាការកាលពីមុន ហើយក្នុងការកាត់ទោសរបស់ចៅក្រមស្រុក Carol Ling បាននិយាយថា ខ្សែវីដេអូនេះ «ពិបាកទទួលយកណាស់» ហើយថាការប្រើកម្លាំង និងហិង្សាហួសហេតុនេះមិនអាចអត់ឱនឲ្យបាន​ទេ។
(រូបភាព៖Unsplash )
ទោះបីជាយ៉ាងណាក៏ដោយ ឧបទ្ទវហេតុនេះមិនបណ្តាលឲ្យមានរបួសជាអចិន្ត្រៃយ៍​នោះទេ និងក្រោយមកស្ត្រីរូបនេះត្រូវបានគេធ្វើរោគវិនិច្ឆ័យនៅឯវិទ្យាស្ថានសុខភាពផ្លូវចិត្ត ឃើញ​ថា​ នាង​មានជម្ងឺបាក់ទឹកចិត្ត។ ស្ត្រី​រូប​នេះ​បាន​សារភាព​កំហុស​កាល​ពី​ឆ្នាំ​មុន​ចំពោះ​ការចោទប្រកាន់មួយ​ក្រោម​ច្បាប់​កុមារ និង​មនុស្ស​វ័យ​ក្មេង​នៃ​ការ​ប្រព្រឹត្ត​ខុស​លើ​កុមារ​ក្រោមការ​មើល​ថែ​របស់នាង។ ចំណែកការចោទប្រកាន់លើកទីពីរសម្រាប់ការកុហកថា អ្នកដែលបានវាយក្មេងប្រុសគឺជាមិត្តប្រុសរបស់នាងត្រូវបានយកមកពិចារណាផងដែរ។
យ៉ាងណាតុលាការថា ទំនាក់ទំនងរបស់ម្តាយជាមួយកូនប្រុសរបស់នាងបានធូរស្បើយ ហើយថានាងត្រូវបានអនុញ្ញាតឱ្យចូលជួបកូនក្រោមការត្រួតពិនិត្យរបស់មន្ត្រីការពារកុមារ។ ចៅក្រមបានអនុញ្ញាតឱ្យនាងចាប់ផ្តើម​​ការ​ជំនុំជម្រះ​ក្តី​របស់នាងនៅក្នុងខែកញ្ញា។ ចំពោះ​ការ​ធ្វើ​បាប​កុមារ​ក្រោមការ​មើល​ថែ​ ស្ត្រី​រូប​នេះ​អាច​ត្រូវ​ជាប់​ពន្ធនាគារ​រហូត​ដល់​ទៅ៨ឆ្នាំ ដោយ​ពិន័យ​ជា​ប្រាក់​រហូត​ដល់ ៨០០០ដុល្លារ​សិង្ហបុរី៕